شرایط و هزینه های تحصیل در بهترین كشورهای دنیا

شرایط و هزینه های تحصیل در بهترین كشورهای دنیا در این مقاله قصد داریم كلیات تحصیل در خارج از كشور و شرایط و هزینه های تحصیل را با كمك كارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من مورد بررسی قرار دهیم.


در این مقاله قصد داریم کلیات تحصیل در خارج از کشور و شرایط و هزینه های تحصیل در کشورهایی مانند، کانادا، فرانسه، ایتالیا، آلمان و روسیه را با کمک کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط و هزینه های تحصیل در کانادا

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته در آمریکای شمالی است و بعد از روسیه، به عنوان بزرگترین کشور دنیا شناخته می شود و جمعیت آن در مقایسه با وسعتی که دارد، بسیار ناچیز است، از این رو دولت کانادا در چند دهه اخیر، برنامه های مهاجرتی بسیاری را برای پذیرش افراد از سراسر دنیا طراحی کرده که یکی از این برنامه، تحصیل در کانادا است. بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله ایرانی های عزیز، در سالهای اخیر، کانادا را برای تحصیل در خارج انتخاب کرده و از طریق تحصیل، به کانادا مهاجرت کرده اند. به طور کلی تحصیل در خارج و در کشوری مانند کانادا در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی، بدون محدودیت سنی، امکان پذیر است و افراد با داشتن مدرک آیلتس و یا مدرک زبان فرانسوی، قادر به اخذ پذیرش از دانشگاههای مختلف این کشور زیبا هستند. تحصیل در کانادا، مزایای فراوانی دارد که مهمترین آن، اخذ اقامت دائم کانادا بعد از اتمام تحصیلات است. برای این منظور، فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا، باید بعد از فارغ التحصیلی در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود، مشغول به کار شوند و با پرداخت مالیات های مقرر، پس از چند سال اقدام به دریافت اقامت دائم کانادا نمایند. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا، می توان به یادگیری و تسلط به دو زبان زنده دنیا اشاره کرد. همچنین در مدتی که در کانادا دانشجو هستید، می توانید به راحتی برای ویزای توریستی والدین خود، اقدام نمایید و پس از تحصیل و دریافت اقامت دائم کانادا، والدین شما نیز می توانند برای ویزای اقامت دائم اقدام کنند.

هزینه های تحصیل در کانادا بسته به رشته تحصیلی و مقطعی که قرار است در آن مشغول به تحصیل شوید، متفاوت است. معمولاً هزینه تحصیل در کانادا، بین 10 تا 40 هزار دلار در سال متغیر است که هزینه های زندگی را نیز باید به این مبلغ اضافه کنید. هزینه های زندگی بر اساس شهر محل زندگی و همچنین سبک زندگی شما، بین 800 تا 2000 دلار کانادا متغیر است.

 

شرایط و هزینه های تحصیل در فرانسه

فرانسه، توریستی ترین کشور اروپایی و یکی از زیباترین کشورهای جهان است و سالیان سال است که به عنوان مقصد مهمی برای ادامه تحصیل در خارج برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود. تحصیل در فرانسه، در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم فرانسه می شود که البته این مشروط بر پیدا کردن شغل مرتبط با رشته تحصیلی و پرداخت مالیات است. به طور کلی، فرانسه یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی برای تحصیل است و در صورتی که مدرک زبان فرانسوی داشته باشید، می توانید از تحصیل رایگان در دانشگاههای دولتی فرانسه بهره مند شوید. اگر به زبان فرانسوی علاقه ندارید، دانشگاهها و موسسات زیادی در شهرهای مختلف فرانسه وجود دارند که دوره های انگلیسی را ارائه می دهند که البته هزینه های آنها کمی بالاست.

تحصیل در فرانسه در تمامی مقاطع و رشته های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بدون محدودیت سنی، امکان پذیر است. هزینه تحصیل در فرانسه بستگی به رشته و مقطع تحصیلی، همچنین دولتی و یا خصوصی بودن دانشگاه دارد. به طور کلی تحصیل در دانشگاههای دولتی فرانسه، رایگان است و دانشجویان در ابتدای هر ترم تحصیلی، تنها در حدود 400 یورو بابت امور اداری دانشگاه می پردازند. هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی فرانسه، بسته به مقطع و رشته تحصیلی، بین 600 تا 30 هزار یورو متغیر است.

شرایط و هزینه های تحصیل در ایتالیا

ایتالیا نیز مانند فرانسه یکی از توریستی ترین و زیباترین کشورهای اروپایی است که سالانه میلیونها توریست خارجی از شهرهای مختلف آن دیدن می کنند. ایتالیا یکی از مهمترین کشورهای اروپایی و مقاصد تحصیلی است که از محبوبیت بسیار زیادی در بین دانشجویان بین المللی به خصوص کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج و در رشته های هنری و فرهنگی را دارند، برخوردار است. تحصیل در ایتالیا در مقاطع مختلف تحصیلی به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی، امکان پذیر است و هزینه تحصیل در ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. در صورتی که مدرک زبان ایتالیایی داشته باشید، به راحتی می توانید از دانشگاههای دولتی این کشور پذیرش بگیرید و به صورت رایگان تحصیل کنید. البته هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی ایتالیا برای برخی از رشته ها، تا 5 هزار یورو نیز می رسد ولی به طور معمول، دانشجویان دانشگاههای دولتی این کشور، در طول سال، کمتر از 600 یورو بابت تحصیل پرداخت می کنند. هزینه تحصیل در موسسات و دانشگاههای خصوصی ایتالیا نیز بسته به رشته و مقطع تحصیلی، بین 2 تا 20 هزار یورو متغیر است.

تحصیل در خارج و در کشوری مانند ایتالیا، مزایای فراوانی دارد و از طریق تحصیل، می توانید اقامت دائم ایتالیا را دریافت نمایید. همانطور که میدانید، ایتالیا در منطقه شنگن قرار دارد و با داشتن اقامت ایتالیا می توانید به راحتی و بدون محدودیت در تمامی کشورهای حوزه شینگن، تردد، کار و یا زندگی کنید. پس از چند سال نیز می توانید پاسپورت ایتالیا را به دست آورید و با آن به هر نقطه از جهان که می خواهید، بدون نیاز به ویزا سفر کنید. ایتالیا یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی است و می توانید با هزینه های کم و مدیریت خوب، زندگی بسیار خوبی را برای خود و خانواده تان فراهم کنید. برای دریافت مشاوره تحصیل در خارج، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

شرایط و هزینه های تحصیل در آلمان

آلمان، یکی از کشورهای قدرتمند و ثروتمند اروپایی است که همواره به عنوان مقصدی امن برای مهاجرت به شمار می رود. دانشگاههای آلمان جزء برترین دانشگاههای جهان از لحاظ سطح علمی و مدرک دانشگاهی هستند و فارغ التحصیلان دانشگاههای آلمان، به راحتی می توانند وارد بازار کار اروپا و جهان شوند. یکی از مهمترین مزایای تحصیل در خارج و در کشوری مانند آلمان، اخذ اقامت دائم و حق شهروندی آلمان است. معمولاً، رسیدن به اقامت دائم کشورهای اروپایی بسیار زمانبر است، در حالی که تنها با 3 سال کار کردن در آلمان و پرداخت مالیات، افراد قادر به دریافت اقامت دائم این کشور می شوند. طول دوره های تحصیلی در آلمان در مقایسه با سایر کشورها، کوتاهتر است، برای مثال دوره کارشناسی در آلمان، 3 ساله است و همین باعث می شود تا هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان، در دراز مدت، کاهش یابد.

 آلمان، همچنین یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی برای تحصیل و زندگی است و تحصیل در آلمان، برای همه دانشجویان، فارغ از ملیت آنها، تقریباً رایگان است. به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی آلمان در مقاطع و رشته های مختلف، حداکثر 800 یورو در سال است ولی برای اخذ پذیرش از این دانشگاهها، متقاضیان باید مدرک آلمانی حداقل سطح B1 داشته باشند. بسیاری از دانشگاههای آلمان، دوره های انگلیسی را نیز ارائه می دهند که افراد برای واجد شرایط بودن، باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 ارائه دهند. هزینه دانشگاهها و موسسات خصوصی آلمان، بسته به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاه مورد نظر، بین 1500 تا 20 هزار یورو در سال متغیر است.

 

شرایط و هزینه های تحصیل در روسیه

برای تحصیل در خارج، روسیه یکی از مهمترین و محبوب ترین مقاصد در بین دانشجویان بین المللی به شمار می رود. به طوری که بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا و همچنین از ایران، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. یکی از مهمترین دلایلی که دانشجویان، روسیه را برای تحصیل خود انتخاب میکنند، هزینه های مقرون به صرفه تحصیل است و هزینه های تحصیل در این کشور، قابل مقایسه با دیگر کشورها نیست. همچنین شرایط اقامت و زندگی در روسیه در مقایسه با کشورهای دیگر، بسیار آسان است و با داشتن اقامت دانشجویی، به راحتی می توانید در هر کجای این کشور پهناور که می خواهید، زندگی کنید. با تحصیل در دانشگاههای روسیه و اخذ مدرک از آنها، به راحتی می توانید وارد بازار کار اروپا شوید و از این طریق برای اقامت کشورهای اروپایی و یا آمریکایی اقدام نمایید.

هزینه تحصیل در روسیه، در مقاطع و رشته های مختلف، بستگی به دانشگاهی که انتخاب می کنید، دارد و معمولاً بین 4 تا 8 هزار دلار متغیر است. در صورتی که مدرک زبان روسی داشته باشید، می توانید با هزینه های بسیار کمی در دانشگاههای دولتی روسیه تحصیل کنید و در غیر اینصورت، مبلغ 2 تا 4 هزار دلار نیز باید بابت دوره های زبان روسی، پرداخت نمایید.

گروه مهاجرتی اپلای من، با سابقه طولانی و درخشان و با داشتن صدها پرونده موفق در زمینه اعزام دانشجو و اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، افتخار این را دارد که شما عزیزان را از ابتدای کار تا زمان ورود به کشور مورد نظر یاری و همراهی کند. گروه مهاجرتی اپلای من، با دریافت هزینه های مقرون به صرفه و با در اختیار داشتن وکلای مجرب در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، دریافت پذیرش از بهترین دانشگاههای خارج و ویزای تحصیلی در کوتاهترین زمان ممکن را تضمین می کند. برای دریافت مشاوره جهت اخذ پذیرش دانشجویی و تحصیل در خارج، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید.

1399/02/27
16:17:34
5.0 / 5
2930
تگهای خبر: رپورتاژ , بازار , پرداخت , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شرایط و هزینه های تحصیل در بهترین كشورهای دنیا
نظر شما در مورد شرایط و هزینه های تحصیل در بهترین كشورهای دنیا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴