سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اعلام كرد

ركورد پذیرش معتادان و كارتن خواب ها در گرمخانه های تهران زده شد

ركورد پذیرش معتادان و كارتن خواب ها در گرمخانه های تهران زده شد به گزارش حراج كن سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از افزایش ۱۰۰ درصدی جذب كارتن خواب ها در گرمخانه ها و مددسراهای شهرداری تهران اطلاع داد.


مالك حسینی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به آمار جذب معتادان كارتن خواب از آغاز سالجاری اظهار داشت: در یك ماهه فروردین سال جاری، ۸۵۶۴ نفر از افراد كارتن خواب در گرمخانه ها و مددسراهای شهرداری تهران جذب شدند و شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی مراجعات به این مراكز هستیم؛ چونكه در اسفند ۹۸، تعداد جذب افراد كارتن خواب، ۴۴۵۹ نفر بود.

وی با اشاره به اینكه در فروردین ماه شاهد افزایش ۴۸ درصدی تماسهای مردمی با سامانه ۱۳۷ به منظور جذب و جمع آوری كارتن خواب ها بودیم، اضافه كرد: افزایش تعداد جذب كارتن خواب ها به علت شرایط خاصی است كه این روزها در كشور داریم.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به افزایش تعداد گشت های ویژه این سازمان برای جذب كارتن خواب ها، اظهار نمود: در هفته گذشته كه شاهد كاهش دمای هوا در تهران بودیم، گشت های ویژه تنها در یك روز، ۶۳۲ نفر از افراد كارتن خواب را جذب كردند كه متأسفانه باید اعلام كنم در این عرصه، ركورد جدیدی ثبت شد؛ چونكه پیش از این بیشترین عدد جذب كارتن خواب ها مربوط به روزهای برفی تهران بود كه ۳۶۲ كارتن خواب توسط گشت های ما جمع آوری می شد.

مالك حسینی افزود: در این روزها با عنایت به تصمیمات گوناگونی كه اتخاذ شد، شاهد افزایش تعداد معتادان متجاهر در سطح شهر تهران هستیم؛ هرچند ستاد مبارزه با مواد مخدر به تازگی با همكاری وزارت بهداشت و كمیته درمان این ستاد، پروتكلی را تدوین كرده است كه می بایست به تایید ستاد ملی مقابله با كرونا برسد؛ اما همه مسؤلان در این عرصه نگرانند كه مبادا فرد كارتن خوابی ناقل بیماری باشد. شهرداری تهران در این راستا اعلام آمادگی كرده برای حل این مشكل مددسرای خاورشهر را در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار دهد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت بیشتر از ۶۰۰ نفری مددسرای خاورشهر، اظهار داشت: شهرداری با این شرط كه ۶۵ مددجوی رسوب كرده خاورشهر تحویل بهزیستی شوند، اعلام آمادگی كرده تا این مركز را برای قرنطینه ۲ هفته ای معتادان جمع آوری شده قرار دهد.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینكه بیشترین معتاد كارتن خواب جمع آوری شده متعلق به مناطق ۱۲ و ۱۵ و كمترین متعلق به منطقه ۲۲ بوده است، اظهار داشت: این روزها شهروندان تهرانی با مبحث افزایش تعداد معتادان متجاهر و كارتن خواب ها مواجهند و در این خصوص دغدغه و نگرانی دارند؛ بنابراین می بایست مسؤلان امر فكری به حال این مورد كنند.

منبع:

1399/02/02
13:30:51
5.0 / 5
2954
تگهای خبر: ارز , خدمات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ركورد پذیرش معتادان و كارتن خواب ها در گرمخانه های تهران زده شد
نظر شما در مورد ركورد پذیرش معتادان و كارتن خواب ها در گرمخانه های تهران زده شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲