با قید یك فوریت در شورای شهر تهران تصویب شد؛

عرضه بسته تسهیلات تشویقی به مشاغل صدمه دیده از كرونا

عرضه بسته تسهیلات تشویقی به مشاغل صدمه دیده از كرونا به گزارش حراج كن اعضای شورای شهر تهران یك فوریت طرحی را تصویب كردند كه بر مبنای آن به مشاغل مختلف تسهیلات تشویقی عرضه می شود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی یك فوریت طرح عرضه تسهیلات تشویقی پشتیبانی از اقتصاد شهری و جهش تولید در مقابل صدمه های ناشی از انتشار كرونا در شهر تهران روی میز بررسی شورای شهر قرار گرفت و مجید فراهانی بعنوان پیشنهاد دهنده این طرح اظهار داشت: به نظر می آید كه با عنایت به تداوم شیوع كرونا و تأثیر آن بر كسب و كارها باید تسهیلاتی در اختیار كسانی كه در این عرصه صدمه دیدند، قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه در چارچوب یك طرح پیشنهاد دادیم تا افزایش بهره برداری از مكان ها تا زمانی كه ستاد كرونا آنها را تعطیل اعلام نموده صورت گیرد، خاطرنشان كرد: شهرداری تهران مبادرت به بخشش اجاره بهای اماكن ورزشی و... خود كه در اختیار پیمانكاران است كرده، در صورتی كه این اقدام مغایر قانون است و باید مصوبه شورای شهر داشته باشد و باید به جای آن مدتی كه كسب و كارها تعطیل بوده به زمان بهره برداری در قراردادها اضافه شود.
فراهانی با اشاره به اینكه كسب و كارهای اقتصادی كه گرفتار صدمه شده اند و بر مبنای مصوبه هیات وزیران، پیشنهاداتی در مورد تخفیف عوارض كسب و پیشه و بهای خدمات عرضه شده كه باید بررسی شود، اظهار داشت: بر این اساس اگر تا آخر خرداد ماه عوارض خویش را پرداخت كنند 10 درصد و اگر تا آخر اردیبهشت عوارض را پرداخت كنند مشمول 15 درصد تخفیف می شوند.
رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه این طرح مفصل است و موارد زیادی را شامل می شود، افزود: بعنوان مثال پیشنهاد دادیم مراكز تفریحی و ورزشی بعد از كرونا تا ساعت 3 صبح فعالیت كنند تا بخشی از خسارت شان جبران شود؛ اما از آنجایی كه این طرح دارای مفاد و تبصره های زیادی است باید به كمیسیون های تخصصی ارجاع داده شود تا آنها آنرا بررسی و نقطه نظرات خویش را بیان كنند.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به یك فوریت طرح تسهیلات تشویقی پشتیبانی از اقتصاد شهری و جهش تولید در مقابل صدمه های انتشار كرونا در شهر تهران رأی مثبت دادند و بر همین اساس، این طرح جهت بررسی بیشتر به كمیسیون های تخصصی ارجاع داده شد.1399/01/31
22:12:07
5.0 / 5
3005
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد عرضه بسته تسهیلات تشویقی به مشاغل صدمه دیده از كرونا
نظر شما در مورد عرضه بسته تسهیلات تشویقی به مشاغل صدمه دیده از كرونا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵