پیشنهاد شورا برای محدودیت تردد در شهر بر طبق كد ملی

پیشنهاد شورا برای محدودیت تردد در شهر بر طبق كد ملی حراج كن: ریاست شورای اسلامی شهر تهران از پیشنهاد این شورا به ستاد ملی مبارزه با كرونا در جهت محدودیت تردد در شهر بر طبق شماره كد ملی آگاهی داد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباب جلسه هم اندیشی بامداد امروز اعضای شورا با شهردار تهران اظهار داشت: در این نشست مباحث مربوط به موضوع كرونا ویروس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در حقیقت اقداماتی را كه می توانیم در این عرصه انجام دهیم مورد بحث قرار دادیم تا حضور مردم در سطح شهر را كاهش دهیم. پیشنهاداتی همچون این كه مردم عادی بر طبق آخرین رقم كارت ملی خود به 10 دهك تقسیم شوند و هر كدام یك روز امكان خروج از منزل برای پیگیری مسائل اداری و اقتصادی و حتی خرید را داشته باشند عنوان شد و در مورد آن تبادل نظر شد تا این مسئله سبب كاهش حضور مردم در خیابان ها شود.

وی افزود: این مساله نیاز به بررسی كارشناسی دارد؛ البته قرار شد شهردار تهران این مسئله را در ستاد كرونا مطرح كند وبه عبارتی با جریمه و سفارش خروج از منزل را به یك دهم برسانیم.

هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص كمك مدیریت شهری به كارگران روزمزد در پایتخت كه باتوجه به شرایط فعلی گرفتار مشكل شده اند، اظهار داشت: تصمیمات كرونایی را به صورت كلی ما اتخاذ نمی نماییم و تنها با ستاد كرونا در تهران و كشور و افرادی همچون آقای نمكی، زالی و روحانی هماهنگ هستیم چونكه در غیر این صورت سوءتفاهم ایجاد می شود كه در جلسه هم اندیشی مقرر شد كه برنامه هایمان را به صورت مصوبه نداشته باشیم و تنها آنرا مكتوب به شهردار برسانیم تا وی بتواند آنها را به ستاد مبارزه با كرونا عرضه نماید.

ریاست شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود اشاره كرد: پیشنهاد حذف طرح ترافیك عنوان شد ولی باید توجه داشت كه حذف طرح به تنهایی موثر نیست و باید برنامه ای جهت حضور كمتر مردم در سطح شهر اجرایی شود. همین طور در مورد تعداد كیت های تشخیص كرونا در جلسه هم اندیشی مباحثی عنوان شد. چونكه هم اكنون تست ها در حد دماگیری است و باید از كیت های آزمایشگاهی بطور چشم گیر در پایتخت برای تهرانی ها استفاده نمائیم و بدین سان غربالگری جامعی را پیاده نماییم.

هاشمی اشاره كرد: در جلسه امروز در مورد مجازی بزگرار شدن جلسات شورا مباحثی عنوان شد ولی از آن جایی كه طبق بخشنامه هیات وزیران این مسئله امكان پذیر نیست مقرر شد با ستاد كرونا و هیات وزیران مكاتباتی داشته باشیم تا اگر شرایط اضطراری شد، جلسات شورا به صورت مجازی اجرا شود.

منبع:

1399/01/17
23:52:13
5.0 / 5
3289
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , خرید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پیشنهاد شورا برای محدودیت تردد در شهر بر طبق كد ملی
نظر شما در مورد پیشنهاد شورا برای محدودیت تردد در شهر بر طبق كد ملی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳