معاون وزیر راه خبر داد

راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای در گام های پایانی

راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای در گام های پایانی به گزارش حراج كن معاون وزیر راه و شهرسازی از طریق اندازی نظام اجاره داری در آینده ای نزدیك اطلاع داد.به گزارش حراج كن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد ساماندهی بازار اجاره بها و سیاستگذاری وزارت راه و شهرسازی دراین خصوص، ضمن تاكید بر اینكه بازار اجاره همواره توسط بخش خصوصی ساماندهی می شود، اظهار داشت: پیشتر نهاد اجاره داری در كشور وجود نداشت كه مبحث اجاره داری حرفه ای به جد توسط معاونت مسكن و ساختمان در حال پیگیری است.
معاون وزیر راه و شهرسازی راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای را راهكاری قابل اطمینان برای نظم دادن به بازار اجاره عنوان نمود و توضیح داد: از دیگر موضوعاتی كه توسط وزارتخانه در مورد بازار اجاره در دست پیگیری قرار دارد، تكمیل اطلاعات سامانه املاك و اسكان است كه در نیمه بهمن ۹۸ رونمایی گردید.
محمودزاده افزود: اطلاعات سامانه املاك و اسكان توسط سازمان ها، وزارتخانه ها و نهادهای دیگر در حال جمع آوری است تا تحویل سازمان امورمالیاتی شود.
وی خاطرنشان كرد: هدف ما در وزارت راه و شهرسازی از تلاش جهت راه اندازی این سامانه و تكمیل اطلاعات آن توسط سازمان ها و دستگاه های مختلف، شناسایی خانه های خالی و هدایت آنها به بازار اجاره است.
محمودزاده اظهار داشت: هدایت خانه های خالی به سمت بازار اجاره باعث خواهد شد تا شاهد تاثیر مثبت در بازار اجاره باشیم. با عنایت به وضعیتی كه الان برای مستأجران وجود دارد و كاملاً قابل درك است كه بخش عمده ای از آنها به علت بحران كرونا، از عهده مخارج و هزینه كرایه واحدهای مسكونی برنمی آیند، امید است تا بتوانیم كمكی انجام دهیم و شاهد روند كاهشی اجاره بها به جای افزایش آن باشیم.


منبع:

1399/01/14
00:25:31
5.0 / 5
3289
تگهای خبر: بازار , طلا , كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای در گام های پایانی
نظر شما در مورد راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای در گام های پایانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳