روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در تهران دفن می شود

احتمال تغییر نحوه تفكیك پسماند از ۱6 فروردین ماه

احتمال تغییر نحوه تفكیك پسماند از ۱6 فروردین ماه به گزارش حراج كن مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینكه برپایه تصمیمات اتخاذ شده فرآیند تفكیك و بازیافت زباله در ایستگاه های میانی پسماند و سایت آرادكوه متوقف شده و این روند تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دار خواهد بود، اظهار داشت: قبل از شیوع كرونا، میزان زباله تولیدی در پایتخت از ۷هزار و ۵۰۰ تن به ۴ هزار و ۸۰۰ تن كاهش پیدا كرده بود، اما در یك ماه اخیر به دنبال توقف عملیات تفكیك، روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در آرادكوه دفن می شود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت تفكیك پسماند در پایتخت به دنبال شیوع كرونا اظهار داشت: برپایه تصمیمات اتخاذ شده فرآیند تفكیك و بازیافت زباله در ایستگاه های میانی پسماند و سایت آرادكوه متوقف شده و این روند تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دار خواهد بود.
او درباره شهروندانی كه همچنان به تفكیك پسماند مبادرت می كنند، اضافه كرد: هم اكنون نه تنها شهرهای كشور ما بلكه تمامی شهرهای دنیا در شرایط خاص به سر می برند و خیلی از عادت های متناوب زندگی شهروندان تغییر كرده است. انجام هر اقدام خارج از عرف فعلی می تواند چرخه ای را به وجود آورد كه فرد تحویل دهنده پسماند یا تحویل گیرنده مبتلا به ویروس كرونا شوند.
علیپور با تاكید بر اینكه تفكیك نشدن پسماند بطور حتم شرایط را برای سازمان مدیریت پسماند دشوارتر كرده است، اضافه كرد: در گذشته و قبل از شیوع كرونا، میزان زباله تولیدی در پایتخت از ۷هزار و ۵۰۰ تن به ۴ هزار و ۸۰۰ تن كاهش پیدا كرده بود، اما در یك ماه اخیر به دنبال توقف عملیات تفكیك، روزانه ۷ هزار و ۲۰۰ تن پسماند در ٰآرادكوه دفن می شود.
او افزود: البته این امكان وجود دارد كه پس از ۱۵ فروردین ماه مكانیسم هایی در دستور كار قرار دهیم تا پسماندهای تفكیك شده را با رعایت اصول ایمنی به چرخه بازیافت بگردانیم و بقیه دفن شوند.
به گزارش شهرنوشت، از اولین روزهای اعلام رسمی انتشار ویروس كرونا در كشور، از آن جا كه امكان داشت پسماندهای خانگی با پسماندهای آلوده به ویروس مخلوط شوند، انجام هرگونه عملیات تفكیك در ایستگاه های تفكیك پسماند و حتی مجتمع آرادكوه تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شد. همینطور بنا به درخواست سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و با همكاری دادستانی و نیروی انتظامی هم هرگونه زباله گردی در شهر ممنوع اعلام گردید.1399/01/09
18:59:36
5.0 / 5
3468
تگهای خبر: برند , تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد احتمال تغییر نحوه تفكیك پسماند از ۱6 فروردین ماه
نظر شما در مورد احتمال تغییر نحوه تفكیك پسماند از ۱6 فروردین ماه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲