استاندار قم:

مردم نگرانی بابت تأمین مایحتاج خود نداشته باشند

مردم نگرانی بابت تأمین مایحتاج خود نداشته باشند به گزارش حراج كن قم استاندار قم با اشاره به پیشبینی های لازم جهت تأمین مایحتاج عمومی خواهان عدم نگرانی مردم نسبت به این مسئله شد.


به گزارش حراج كن به نقل از روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در گفت وگویی بابیان این كه طرح كاهش زنجیره انتقال بیماری كرونا به تایید ستاد ملی مبارزه با بیماری كرونا به ریاست رئیس جمهوری رسیده است، یكی از اهداف این طرح را تحقق فاصله گذاری اجتماعی دانست.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح از ورود افراد غیربومی به شهرها جلوگیری شده و زمینه تسریع در خروج افراد غیربومی فراهم خواهد شد.
وی با اشاره به تعطیلی اصناف و مشاغل غیرضروری بر طبق این طرح و افزایش ساعت كاری مشاغل فروشگاه هایی كه مایحتاج مردم را تأمین می كنند اظهار داشت: برخی مشاغل هم بر مبنای تصمیم مقامات محلی می توانند فعالیت كنند.
وی با بیان این كه واحدهای تولیدی بر طبق این طرح با حفظ سلامت كارگران به فعالیت خودشان ادامه خواهند داد، خاطرنشان كرد: وظایف سازمان ها هم بر طبق این بخشنامه مشخص شده است.
استاندار قم همینطور با اشاره به تأمین مایحتاج مردم با نظارت دولت اظهار داشت: نیازمندی های مردم بر طبق این طرح تأمین خواهد شد و مردم نباید هیچ گونه نگرانی از این بابت داشته باشند.
سرمست بیان داشت: مراكز تفریحی، پارك ها، نمایشگاه ها، اقامتگاه ها، بازارچه ها و فروشگاه های لباس، لوازم خانگی، باشگاه های ورزشی و سایر مشاغل غیرضروری تعطیل خواهد بود.
وی همراهی و همدلی مردم را مهم ترین ركن اجرای این طرح دانست و بیان نمود: در صورتیكه مردم این طرح را مفید بدانند همراهی خواهند كرد و از موج دوم كرونا در استان قم هم جلوگیری خواهد شد.
وی وظیفه صداوسیما و اصحاب رسانه را اقناع سازی و آگاهی بخشی به مردم در ارتباط با این طرح دانست و اظهار داشت: فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی از الزامات اساسی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی است.
سرمست همینطور با بیان این كه استان قم در محور مواصلاتی ۱۷ استان كشور واقع شده است اظهار داشت: كنترل ورودی های استان سخت تر از سایر استان هاست و باید طرح امنیتی آن تدوین شود.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ابلاغ بخشنامه تعطیلی اصناف غیرضروری، نظارت جدی تر بر اجرای این مصوبه توسط اصناف و پلمب واحدهای متخلف را ضروری دانست و اضافه كرد: فرماندار قم باید به صورت میدانی این مسئله را رصد كند.
وی همینطور بابیان این كه سال جاری مراسم روز طبیعت در كشور برگزار نخواهد شد خواهان همراهی مردم و ماندن در خانه در روزهای پیش رو به خصوص در روز سیزدهم فروردین شد.1399/01/08
14:22:30
5.0 / 5
3426
تگهای خبر: ارز , اهدا , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مردم نگرانی بابت تأمین مایحتاج خود نداشته باشند
نظر شما در مورد مردم نگرانی بابت تأمین مایحتاج خود نداشته باشند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳