افزایش تعداد معتادان به دنبال تعطیلی كمپ ماده۱6

افزایش تعداد معتادان به دنبال تعطیلی كمپ ماده۱6 به گزارش حراج كن سرپرست خدمات اجتماعی شهرداری تهران در مورد چرایی افزایش تعداد معتادان در شهر تهران توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، مالك حسینی در جمع خبرنگاران در مورد چرایی تجمع بعضی از معتادان در معابر شهر تهران، اظهار داشت: از زمانی كه بحث كرونا عنوان شد، ستاد مبارزه با مواد مخدر و كمیته درمان، بنا به سفارش وزارت بهداشت پذیرش معتادان ماده ۱۶ را متوقف كرد. همینطور بنا به اطلاعات واصله دوره نگهداری این معتادان متجاهر هم كاهش یافته و این افراد را زودتر ترخیص می كنند.
وی با اشاره به اینكه حدود ۱۱ هزار نفر در كمپ های ماده ۱۶ بودند و مقرر شده بود ۵۰۰۰ نفر دیگه به این مراكز ارجاع شوند، اظهار داشت: این اقدام به واسطه انتشار كرونا متوقف ماند.
به قول حسینی، همینطور معتادان ماده۱۵ كه خودمعرف هستند هم بنا به اطلاعات ما، پذیرش جدید ندارند و مددجویان كمپ ها هم به شكل قابل توجهی تعدیل شدند كه به این تعداد، زندانی های آزاد شده ای را كه این افراد از خانواده ترد شد و بی سرپناه هستند هم اضافه كنید كه بار این افراد بر دوش شهرداری تهران مانده است.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون حدود ۲۰۰۰ نفر در گرمخانه های شهرداری پذیرش می شوند، خاطرنشان كرد: البته پیشبینی ما این است كه با موجی از پذیرش ها مواجه هستیم چونكه تحلیل ما این است كه معتادان و زندانیان رها شده حدود ۴۰۰۰ نفر هستند كه بار آنها هم به دوش شهرداری تهران است و همه دستگاه ها ما را تنها گذاشتند.
وی با اشاره به اینكه مكاتبات زیادی با دستگاه های مختلف داشته ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده است، اضافه كرد: متاسفانه شاهد می باشیم پاتوق هوایی همچون هرندی، شوش و دره فرحزاد كه قبلاً با تلاش مضاعف پلیس پاكسازی شده بود باردیگر پاتوق شده و لازم است مسؤلان امر در این حوزه تصمیم جدی دریافت كنند.1399/01/06
12:42:33
5.0 / 5
3338
تگهای خبر: ارز , خدمات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش تعداد معتادان به دنبال تعطیلی كمپ ماده۱6
نظر شما در مورد افزایش تعداد معتادان به دنبال تعطیلی كمپ ماده۱6
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵