در گزارش حراج كن اعلام شد:

كرونا، مانع گرانی قیمت میوه شد

كرونا، مانع گرانی قیمت میوه شد به گزارش حراج كن عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی قیمت پیاز به علت آغاز صادرات این محصول، از ركود بازار میوه به علت انتشار كرونا اطلاع داد.جواد باقری، عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تاثیر انتشار ویروس كرونا بر بازار میوه و تره بار اظهارداشت: انتشار كرونا منجر به ایجاد ركود در بازار میوه و تره بار شده و قیمت میوه هایی مانند پرتقال، سیب درختی، كیوی و خیار كه هر سال در چنین فصلی افزایش پیدا می كرد، الان ثابت مانده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه قیمت هركیلوگرم پرتقال الان بین ۴ تا ۵ هزارتومان است، اضافه كرد: بعنوان مثال قیمت این محصول هم اكنون با عنایت به این كه نزدیك عید می شویم باید به حدود ۷ هزارتومان و هفته آینده به ۸ هزارتومان می رسید، اما با عنایت به شرایطی كه ایجاد شده، ثابت مانده است.
وی افزود: با ادامه روند فعلی، پیشبینی می نماییم كه مانند هر سال شب عید نداشته باشیم و به همین جهت قیمت ها هم افزایش چندانی نخواهد داشت.
باقری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت پیاز در بازار اظهار داشت: قیمت این محصول در میدان مركزی میوه و تره بار به كیلویی ۱۰ تا ۱۱ هزارتومان رسیده و در مغازه های سطح شهر كیلویی ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان عرضه می شود.
وی صادرات پیاز را دلیل این مسئله عنوان نمود و اضافه كرد: صادرات این محصول به كشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و روسیه شروع شده و همین دلیل افزایش قیمت آن است.
باقری افزود: البته این افزایش قیمت مقطعی است و چون صادرات به صورت ناگهانی شروع شد این شوك را به بازار وارد كرده اما حدود ۴ تا ۵ روز آینده عرضه بیشتری از مناطق تولید انجام می شود و قیمت به حدود متعادل خود خواهد رسید. چون كه تولید زیاد و به اندازه كافی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از كاهش قیمت لیموترش و زنجبیل هم اطلاع داد و اضافه كرد: قیمت هركیلوگرم لیموترش به حدود ۱۵ تا ۱۶ هزارتومان رسیده است.
باقری همینطور از توزیع زنجبیل تنظیم بازاری اطلاع داد و اظهار داشت: چند روز قبل حدود ۵ تن و روز گذشته هم ۵ تن دیگر از این محصول بین فروشندگان به قیمت كیلویی ۵۱ هزارتومان توزیع شد و مغازه داران هم باید آنرا به قیمت كیلویی ۶۰ هزارتومان به مصرف كننده نهایی عرضه كنند.
وی با اشاره به اینكه قیمت زنجبیل پیش از انتشار كرونا در میدان مركزی بین ۳۰ تا ۳۵ هزارتومان و در سطح شهر حدود ۴۰ تا ۵۰ هزارتومان بوده است، افزود: پس از انتشار كرونا قیمت این محصول در میدان مركزی میوه و تره بار به كیلویی ۱۰۰ هزارتومان رسید كه هم اكنون حدود ۴۰ هزارتومان كاهش یافته است.

1398/12/18
14:18:50
5.0 / 5
3955
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كرونا، مانع گرانی قیمت میوه شد
نظر شما در مورد كرونا، مانع گرانی قیمت میوه شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵