برخورد با ۱۲۰ كانال اعلام قیمت ارز

برخورد با ۱۲۰ كانال اعلام قیمت ارز به گزارش حراج كن رئیس پلیس پایتخت از شناسایی ۱۲۰ كانال كه مبادرت به اعلام كذب قیمت ارز كرده بودند اطلاع داد و اظهار داشت: گردانندگان این كانال ها دستگیر شدند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در برنامه كشفیات ارز و مواد محترقه قاچاق كه بامداد امروز در مقر ستاد فاتب برگزار گردید اظهار داشت: یگان های مختلف در پلیس با عنایت به نزدیك شدن چهارشنبه آخر سال از چندین ماه قبل اقدامات خود برای برخورد با موادمحترقه غیر مجاز و خطرناك را در دستور كار قرار دادند كه در همین راستا تابحال بالغ بر ۶ تن انواع مواد محترقه غیر مجاز و قاچاق از جانب ماموران پلیس كشف و ضبط شد. همینطور ۵ هزار عدد انواع مواد محترقه دست ساز و خطرناك هم از جانب ماموران كشف شده است.
رحیمی به برخورد پلیس با قاچاق ارز هم اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از عوامل افزایش قیمت ارز دلالان و افراد سودجو هستند به صورتی كه تنها چند دقیقه بعد از ماجرای فهرست سیاه اف ای تی اف اعلام گردید كه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان قیمت ارز افزایش یافته، این اقدام در فضای مجازی انجام شد و معلوم نبود كه چه پایه و اساسی دارد.
وی اضافه كرد: در همین راستا هم ماموران پلیس به ماجرا ورود كرده وموفق شدند ۱۲۰ كانال را كه به صورت غیرقانونی فعالیت نموده و مبادرت به اعلام قیمت طلا، ارز و... كرده بودند شناسایی كنند كه گردانندگان این كانال ها هم شناسایی و دستگیر شدند.
رحیمی در عین حال از رصد بیشتر از ۵۰۰ نفر از دلالان و سوداگران بازار سكه و ارز اطلاع داد و اظهار داشت: بانك اطلاعات این افراد در اختیار پلیس است و در صورتیكه دست به هرگونه اقدام مغایر قانون بزنند سریعا دستگیر خواهند شد.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات انجام شده از جانب ماموران پلیس در ایام اخیر اظهار داشت: ۳۷ نفر از كسانی كه مبادرت به فضا سازی برای افزایش قیمت ارز در فضای مجازی كرده بودند از جانب ماموران پلیس دستگیر شدند كه از این افراد در مجموع بیشتر از دو میلیارد تومان ارز كشف شد. همینطور باندی شناسایی شد كه مبادرت به فروش بعضی از زمین ها در شمال تهران و محدوده دارآباد كرده بودند كه بیشتر از ۶ هزار و ۴۲۱ سند تقلبی از این افراد كشف و ضبط شد.1398/12/06
15:58:13
5.0 / 5
4061
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برخورد با ۱۲۰ كانال اعلام قیمت ارز
نظر شما در مورد برخورد با ۱۲۰ كانال اعلام قیمت ارز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵