استاندارسیستان و بلوچستان:

94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد

94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد به گزارش حراج كن ایسنا/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از آنجایی كه 94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی به ویژه محور چابهار- زابل رخ می دهد لازم است پیگیری جدی برای تامین اعتبار راه اندازی بزرگراه مورد توجه قرار گیرد.


احمدعلی موهبتی در نشست كمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل سیستان و بلوچستان با اشاره به اینكه عامل انسانی در بروز حوادث رانندگی افزون بر ۸۰ درصدتاثیر گذار است، اظهار داشت: باید نهضتی برای كنترل رفتارهای پر خطر در رانندگی این استان شكل گیرد.

وی ادامه داد: در بودجه سال آینده بخش قابل توجه ای از اعتبارات به حوزه راه اختصاص دارد كه امید است با تخصیص اعتبارات جهش مطلوب در راه های سیستان و بلوچستان ایجاد شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اشاره كرد: برای كاهش تصادفات رانندگی در استان لازم است فرهنگ سازی توسط متولیان بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با اشاره به اینكه كنترل سرعت شاه كلید كاهش وقوع تصادفات رانندگی است، اظهار داشت: این استان رتبه نخست بیشترین سرعت را در كشور به خود اختصاص داده كه مهمترین راهكار برای كنترل این رفتار پرخطر استفاده از تجهیزات كنترل سرعت همچون دوربین است.

سرهنگ كشواد بهروزی زاده اضافه كرد: از آنجایی كه تصادفات رانندگی از فرعی به اصلی مهمترین علت حوادث سیستان و بلوچستان را می سازند لازم است نسبت به ایمن سازی محورها و نصب سیستم روشنایی بیشتر از پیش توجه گردد.

وی ساخت بزرگراه را از مهمترین نیازهای سیستان و بلوچستان ذكر كرد و اظهار داشت: باتوجه به فاصله طولانی مراكز جمعیتی استان ساخت بزرگراه می تواند به كاهش آمار بالای تلفات انسانی حوادث رانندگی كمك قابل توجه ای كند.

مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه بیان كرد: ۷۶۸ نفر در ۱۰ ماهه سالجاری در تصادف استان فوت كردند كه سرعت غیرمجاز یكی از مهمترین عوامل در سوانح رانندگی این مدت بوده است.

ایوب كرد اضافه كرد: برمبنای آمار شدت تصادفات امسال سیستان و بلوچستان به حدی شدید بوده كه بیشتر از ۶۰ درصد فوتی های تصادفات در صحنه تصادف جان خودرا از دست دادند.
وی بیان كرد: همین طور ۹۴ درصد تصادفات رانندگی سیستان و بلوچستان در محورهای اصلی و ۶ درصد مابقی در محورهای فرعی و روستایی به وقوع پیوسته است.

بدین سبب گزارش؛ وجود اندك بزرگراه، وجود جاده های ۲ طرفه و ناایمن، رعایت نكردن مقررات راهنمایی و رانندگی و قاچاق انسان و سوخت زمینه را برای پرواز راحت ققنوس مرگ در راه های سیستان و بلوچستان فراهم نموده و مردم این دیار هر هفته شاهد جان باختن برخی از هموطنان و یا شهروندان خارجی هستند.

گستردگی و پراكندگی استان پهناور سیستان و بلوچستان، طولانی بودن فاصله بین شهرها و روستاها، نبود جاده های ۲ بانده و بزرگراه و رفت و آمد و ترافیك بالای برخی جاده های این استان حوادث ناگواری را رقم می زند كه جبران ناپذیر است.

سرعت زیاد خودرو های حامل قاچاق نه تنها جان راننده و سرنشینان این خودرو ها بلكه سایر خودرو های عبوری در جاده های ۲ طرفه سیستان و بلوچستان به ویژه برخی شهرستانهای جنوبی این استان را به مخاطره می اندازد.1398/12/01
22:28:40
5.0 / 5
3922
تگهای خبر: اهدا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد
نظر شما در مورد 94 درصد تصادفات استان در جاده های اصلی رخ می دهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳