در ۱۰ ماهه ۹۸ انجام شد

بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور

بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور حراج كن: اتاق اصناف ایران، بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور در ده ماهه نخست سال 98 انجام شد.


به گزارش حراج كن به نقل از اتاق اصناف ایران، بهنام نیك منش، سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: تعداد كل بازرسی ها از صنوف سراسر كشور در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۲ میلیون و۱۶۵ هزار و ۱۵۷ فقره بود كه از این تعداد ۱۳۴ هزار و ۵۶۱ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش ۱۴۶ میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۱۳۲ هزار و ۴۰۶ فقره شكایت توسط واحدهای بازرسی و نظارت اصناف دریافت شد كه ۵۷ درصد در بخش كالا و ۴۳ درصد در بخش خدمات بوده است.
نیك منش اشاره كرد: از مجموع شكایات دریافتی ۲۲ درصد به صورت حضوری، ۵۲ درصد تلفنی و ۲۶ درصد به صورت كتبی دریافت و رسیدگی شده است.
وی اضافه كرد: بعد از بررسی های معموله و ارزیابی كارشناسان تعداد ۱۲۷ هزار و ۳۲۸ فقره شكایت قابل پیگیری تشخیص داده شد كه برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده و همین طور از كل شكایات قابل پیگیری ۱۹ درصد منجر به رضایت شاكی، ۳۰ درصد متخلف، ۳۱ درصد غیرمتخلف و ۲۰ درصد در دست بررسی می باشد و بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نكردن قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب است.

1398/11/21
15:32:34
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: ارز , خدمات , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور
نظر شما در مورد بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵