رئیس كمیته عمران شورای شهر تهران تأكید كرد:

ضرورت تدوین و جانمایی تأسیسات و عوارض زیرسطحی شهر تهران

ضرورت تدوین و جانمایی تأسیسات و عوارض زیرسطحی شهر تهران به گزارش حراج كن رئیس كمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت تدوین نقشه و جانمایی دقیق تأسیسات و عوارض زیرسطحی شهر تهران تاكید كرد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران در تذكری نسبت به ضرورت شناسایی و تدوین عوارض زیرسطحی و لزوم استمرار آنها اظهار داشت: نزدیك به ۱۷ گونه تأسیسات و عوارض زیرسطحی متنوع و گوناگون در سطح شهر تهران شناسایی شده است كه خیلی از آنها فاقد نقشه و جانمایی مشخص هستند.
وی ادامه داد: بطور قطع شناسایی و مكان یابی آنها هم در ایمنی معابر و هم در مطالعات اولیه و طراحی پروژه های شهری امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به فروریزش های مختلف در سطح شهر تهران بخصوص مناطق قدیمی و مناطقی كه خاك بستر مستعد دارند، افزود: این فروریزش ها سبب صدمه جدی به زیرساخت های شهری و مهم تر از آن آرامش روانی و امنیت شهروندان شده است. در تمامی كشورها با پایش و اسكن مستمر معابر شهری نسبت به شناسایی حفره های زیرسطحی اقدام نموده و سپس اقدامات ایمن سازی را انجام می دهند و به علت ماهیت دینامیكی و شكل گیری مستمر این حفره ها انجام پایش های دوره ای با فواصل زمانی منظم ضروریست.
رئیس كمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه شناسایی، نگاشت و نقشه برداری فضای زیرسطحی حائز پیچیدگی های فناورانه و ماهیت چندرشته ای است و رفع چالش های آن مستلزم استمرار خط كاری و مطالعات مختلف خواهد بود، اضافه كرد: در صورت احتیاج به برون سپاری این مساله شهرداری باید دانش و توانایی علمی و فنی كافی برای تعریف و واگذاری، ارزیابی و تحویل گیری فعالیتهای برون سپاری شده را داشته باشد كه هم اكنون فاقد چنین توانایی است.
وی افزود: استفاده از خدمات خارجی به صلاح نمی باشد هر چند استفاده بهینه و موثر از این خدمات هم خود نیازمند آگاهی، اشراف بر توانایی ها و محدودیت های فناوری است. نیاز است در این عرصه مهم و استراتژیك توجه و اهتمام ویژه ای داشته باشیم و علاوه بر احیای گروه مطالعات زیرسطحی در ساختار سازمان مشاوره فنی و مهندسی نسبت به تقویت و تثبیت آن و توانمندسازی آن بیشتر از پیش اهتمام داشته باشیم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران از مركز مطالعات و برنامه ریزی شهری خواست طرح شیوه نامه جامع شناسایی معارضین زیرسطحی در طرح های عمران شهری را تكمیل كند و اگر لازم است با اجرای پروژه های تكمیلی نسبت به تدوین شیوه نامه جامع پایش و ایمنی معابر شهری به منظور كاربست در معاونت فنی و عمرانی و سایر نهادها و زیرمجموعه های شهرداری تهران كه با مساله عوارض زیرسطحی مواجهند، اقدام نماید.1398/11/15
23:29:28
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: ارز , خدمات , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرورت تدوین و جانمایی تأسیسات و عوارض زیرسطحی شهر تهران
نظر شما در مورد ضرورت تدوین و جانمایی تأسیسات و عوارض زیرسطحی شهر تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲