عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد:

۷۵درصد خریداران محصولات سایپا با اینترنت خانگی ثبت نام كردند

۷۵درصد خریداران محصولات سایپا با اینترنت خانگی ثبت نام كردند حراج كن: عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یكسان بودن شرایط ثبت نام در طرح های فروش خودروسازان یكی از راهكارهایی است كه بمنظور كاهش حضور دلالان در حوزه خرید و پیش خرید خودرو لحاظ شد.


به گزارش بخش بازرگانی خبرگزاری مهر، رامین نورقلی پور اظهار داشت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح های فروش فوری سایپا سبب می شود سند خودرو تا یك سال در رهن این خودروساز باقی بماند و بدین سبب فروش در بازار توسط مشتری امكان پذیر نیست.
نماینده مردم كردكوی، تركمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: در این راستا و بمنظور كاهش واسطه گری و رسیدن محصول به دست مصرف كننده واقعی، سایپا راهكارهای دیگری را نیز در نظر گرفته، همچون اینكه خریدار نباید در فاصله ۱۸ ماه گذشته خرید دیگری انجام داده باشد؛ همین طور تركیب سامانه سایپا و ایران خودرو از دیگر راهكارها برای مقابله با واسطه گری است.
نورقلی پور افزود: این تدابیر بااینكه تاثیر ملموسی بر ترافیك مراجعان ندارد اما اقداماتی است كه در جهت كنترل بازار و بمنظور كاهش دلالی و واسطه گری و رسیدن خودرو به دست مصرف كنندگان واقعی در طرح های فروش سایپا و دیگر خودروسازان صورت می گیرد اما شاید كماكان به راهكار واقعی رفع این معضلات نرسیده ایم.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: افزایش تولید و تحویل خودرو و طرح های متنوع فروش خودروسازان همزمان با تحویل خودرو های معوق اقدامات موثری است كه در جهت كاهش و فروكش حباب قیمت های كاذب و نیز واسطه گری صورت گرفته است. درواقع، افزایش تولید و تحویل پیش فروش های سابق، تنها راهكاری كه هم اكنون به صورت نظریه برای كنترل و مدیریت بازار وجود دارد.
وی با بیان این كه میزان تولید ما كماكان با میزان تقاضا برابری ندارد اشاره كرد: نیاز داریم كه سالانه حداقل حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو ارائه دهیم كه متاسفانه شرایط به شكلی است كه میزان تولید كمتر از این مقدار است. از طرفی سرمایه ها به سمت بازار خودرو هجوم آورده و فضای خاصی را در بازار خودرو به وجود آورده است.
نورقلی پور اظهار داشت: خودروسازان با تمام توان در حال كار هستند، البته ظرفیت تولید خودروسازان بسیار بالاتر از این مقدار تولید است اما محدودیت های بسیاری در حوزه انتقال پول و واردات مواد اولیه، قطعات و در حوزه واردات CKD وجود دارد كه خودروساز را در مشكلات بسیار شدیدی قرار داده و متاسفانه مانع افزایش تولید شده است.
وی، تركمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جلساتی را با وزیر صمت و معاونان این وزارتخانه بمنظور مدیریت بازار برگزار كرده و امیدواریم كه بتوانیم با افزایش ظرفیت های خالی در داخل كشور، تولید را بیشتر از پیش افزایش دهیم تا وضعیت بازار بهبود یابد.
نماینده مردم كردكوی، تركمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بررسی های آماری نشان میدهد كه بیشتر از ۷۵ درصد ثبت نام ها برای خرید خودرو های سایپا از منازل و با اینترنت شخصی و خانگی صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: وزارت صمت در حال انجام این مطالعه و بررسی است؛ در این مطالعه آی پی ها بررسی می شوند تا متعلق بجای خاصی نباشند و با ورود دلالان مقابله به عمل آید. هدف این تحقیق این است كه توزیع نسبتا متوازنی در جامعه خریداران وجود داشته باشد و خرید تجمعی نباشد.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: صرف خرید از منزل به معنای عدم انجام خرید بمنظور سرمایه گذاری یا واسطه گری نیست، این مسائل در جامعه وجود دارد و عملا نمی توان برای حذف آن كار خاصی را انجام داد اما پیگیری این مساله خریداران تا حدی سبب خرید خریداران واقعی و كاهش دلالی می شود.


منبع:

1398/11/08
21:02:35
5.0 / 5
4767
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۷۵درصد خریداران محصولات سایپا با اینترنت خانگی ثبت نام كردند
نظر شما در مورد ۷۵درصد خریداران محصولات سایپا با اینترنت خانگی ثبت نام كردند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳