فضای مجازی دست شكارچی غیرقانونی را در دست قانون گذاشت

فضای مجازی دست شكارچی غیرقانونی را در دست قانون گذاشت به گزارش حراج كن سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از بازداشت عامل متخلف شكار غیر مجاز در شهرستان ملارد اطلاع داد.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا فاطمه برنا با بیان این خبر اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده از جانب اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد، عامل متخلف شكار غیر مجاز كه در فضای مجازی با انتشار تصاویر مربوط به كشتار حیات وحش مرتكب جرم مرتكب و باعث جریحه دارشدن احساسات افكار عمومی شده بود، بازداشت شد.

وی اضافه كرد: این متخلف كه یك فرد محلی بود و از مدتی قبل مبادرت به انتشار تصاویر شكار در صفحه اینستاگرام خود كرده بود.

برنا اضافه كرد: با رصد فعالیت و اقدامات این شخص، مبحث از راه مراجع قضایی مورد پیگیری قرار|گرفت و در نهایت روز گذشته این متخلف با همكاری نیروی انتظامی دستگیر شد و در اختیار مراجع قانونی قرار گرفت.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد در ادامه اظهار داشت: با عنایت به این كه این متخلف اقدام به شكار غیر قانونی و كشتار حیات وحش كرده است مبحث جرم از جنبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست و جنبه عمومی جرم قابل بررسی و پیگرد قضایی است.

برنا ضمن اشاره به اهمیت حفظ و پشتیبانی از حیات وحش تصریح كرد: پشتیبانی از عرصه های طبیعی و حیات وحش وظیفه عمومی است واین اداره تمام تلاش خویش را در جهت فرهنگسازی وحفظ محیط زیست به كارگرفته است و با افراد خاطی مطابق قانون برخورد می شود.

به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاك با شعار "هوای پاك، اقدام و عمل" و در روزی كه با عنوان " قانون و هوای پاك" نامگذاری شد، كاركنان اداره حفاظت محیط زیست شهریار با دادستان این شهرستان ملاقات و گفتگو كردند.

در این نشست فاطمه برنا كه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار را هم برعهده دارد، در مورد قانون هوای پاك و چالش های موجود بر سر راه اجرای قانون اظهار داشت: همانطور كه در قانون هوای پاك آمده است برای دستگاه های زیادی تكالیف قانونی مشخص شده است و اجرای دقیق آن، احتیاج به مسئولیت پذیری همه دستگاه های مسئول در این خصوص دارد.

وی اضافه كرد: یكی از برتری های این قانون این است كه در آن جرم انگاری به صورت كامل تعریف شده است و عدم اجرای قانون از جانب هر یك از مسؤلان مربوطه جنبه قانونی و قضایی پیدا می كند.

برنا ابراز امیدواری كرد كه با حمایت دادستانی شهرستان شهریار و دستگاه قضا و همكاری سایر نهادها و مردم شهرستان، محیط زیستی سالم و پاك داشته باشیم.

در ادامه این نشست عسگری پور - دادستان شهرستان شهریار -با اشاره به لزوم حفظ وحدت و نظارت بر اجرای برنامه های زیست محیطی، خاطرنشان كرد: یكی از اشكالات در راه موفقیت طرح ها، جزیره ای عمل كردن دستگاه ها در حوزه سلامت و محیط زیست است كه این امر نیازمند وحدت و هماهنگی كامل دستگاه ها در این حوزه می باشد.

دادستان شهریار اضافه كرد: در مبحث حفاظت از محیط زیست، دادستانی با هیچ فرد و هیچ دستگاهی تعارف ندارد و با متخلفان به شدت برخورد قانونی می شود و در این رابطه نظارت و استمرار برخورد با متخلفان محیط زیست همچون موارد ضروری در جهت رفع مشكلات زیست محیطی است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، عسگری پور در انتها ضمن اعلام آمادگی و حمایت كامل و قاطع دادستانی در اجرای طرح ها و برنامه های محیط زیست به منظور صیانت از حقوق شهروندان و حفظ سلامت مردم، خواهان عرضه چك فهرست معضلات و چالش های موجود شهرستان شد و اظهاركرد: با عرضه لیست معضلات شهرستان از جانب محیط زیست، بررسی و اجبار دستگاه ها برای رفع مشكلات و مسائل موجود در حوزه محیط زیست در دستور كار قرار خواهد گرفت.
1398/11/02
14:49:43
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فضای مجازی دست شكارچی غیرقانونی را در دست قانون گذاشت
نظر شما در مورد فضای مجازی دست شكارچی غیرقانونی را در دست قانون گذاشت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳