سخنگوی شورای شهر تهران عنوان كرد

نقشه های پلاسكو فراتر از مصوبات است

نقشه های پلاسكو فراتر از مصوبات است به گزارش حراج كن سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت ساختمان پلاسكو اظهار داشت: نقشه های ارائه شده از طرف بنیاد مستضعفان از نظر سطح، سطوح و تراكم فراتر از مصوبات است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، علی اعطاء ظهر امروز در نشست خبری كه بعد از جلسه علنی شورای شهر تهران انجام شد با بیان این كه موضوع لایحه درآمدهای پایدار شهرداری ها و دهیاری ها مورد غفلت واقع شد، اظهار داشت: از سال ۶۲ دولت مكلف به اصلاح نظام درآمدی شهرداری ها شده است و سرانجام پیش نویس لایحه درآمد پایدار در سال ۹۳ پس از ۳۳ سال تعلیق آشكار ارائه شد و بعد از بررسی با اصلاحات اساسی به مجلس رفت و در چارچوب یك لایحه دو فوریت در مجلس بررسی گردید.
وی با بیان این كه با حذف دو ماده مهم ۱۰ و ۱۳ سرانجام این لایحه به تصویب رسید اما به فاصله ی یك روز پس از آنچه در دبیرخانه شورای نگهبان ثبت گردید به سبب مغایرت با اصل ۱۰۰ قانون اساسی رد شد، اضافه كرد: از خاصیت های مهم این قانون می توان به این موارد توجه كرد كه این قانون درآمدها را به سمت پایدار سوق می داد و همین طور می توان به توسعه محوری، استقلال مالی شهرداری ها با ساماندهی عوارض قانونی، ایجاد تكلیف روشن برای دولت در پرداخت سهم شهرداری ها و همین طور جرم انگاری تراكم فروشی و غیره اشاره كرد؛ اما به استناد اصل ۱۰۰ قانون اساسی كه در آن تنها وظیفه نظارتی برای شورای شهر قائل شده است، این مواد رد شد. اما امیدواریم نمایندگان مجلس از طرق مختلف این مسیر را دنبال كنند تا قانون درآمدهای پایدار شهرداری ها پس از آن كه بیشتر از سه دهه است كه بر زمین مانده اند تعیین تكلیف شود.
اعطا در ادامه با اشاره به سومین سالگرد حادثه پلاسكو اظهار داشت: در نخستین روزهای تشكیل شورای شهر تهران مصوبه ای تحت عنوان گردنگیر شورای شهر به تشكیل كمیته ارتقاء ایمنی ساختمان ها داشتیم كه خوشبختانه امروز این كمیته با حضور تمامی دستگاهها همچون آتش نشانی، دادستانی و غیره تشكیل جلسه خواهد داد و پیگیر تحقق خروجی مطالعات و پیشنهادات كارگروههای مختلفی خواهیم بود كه در مورد پلاسكو كار كردند.
وی با اشاره به شعار كمیته ملی پلاسكو در خصوص اینكه پلاسكو را فراموش نكنیم اظهار داشت: حادثه پلاسكو مجموعه ای از فقدان ضوابط ایمنی را به ما نشان داد و امیدواریم بتوانیم با پشت سر گذاشتن مشكلات، شهری ایمن داشته باشیم.
اعطا در مورد حواشی ساخت ساختمان جدید پلاسكو با تاكید بر این كه ساختمان پلاسكو به مانند هر ساختمان دیگری باید پروانه بگیرد و برمبنای مصوبات ملاك عمل اقدام نماید اظهار داشت: پروانه ساختمان پلاسكو می بایست برمبنای ضوابط و مقررات صادر شود و طبق آخرین اقدامات باید بگویم نقشه هایی كه بنیاد ارائه كرده است در آن سطح، سطوح و تراكم در نظر گرفته شده فراتر از مصوبات است و پروانه بر این اساس نمی تواند صادر شود.
وی با بیان این كه هر ساختمانی در تهران چه دولتی و چه خصوصی باید پروانه ساخت و ساز بگیرد اظهار داشت: در مورد پلاسكو تسامح شد چونكه تعداد زیادی از كسبه در این حادثه خسارت دیدند و مقرر شد كار اجرایی آغاز شود. اما این بدین معنا نیست كه هر كاری خواست انجام دهد و باید هر چه سریعتر مجوزات لازم را دریافت كند.
سخنگوی شورای شهر تهران در مورد محاسبه عوارض نیز با بیان این كه در مورد محاسبه عوارض، برخی حقوق مكتسبه است كه محاسبه می شود، افزود: هنوز شهرداری به رقمی نرسیده اما فعلا تصمیم بر این است كه به صورت غیر نقدی و بوسیله حساب های فی درخلال این مهم صورت گیرد.
وی درباب گلایه خانواده آتش نشانان پلاسكو در خصوص شهید شناخته شدن این آتش نشانان اظهار داشت: این افراد مقرر است كه شهید خدمت خوانده شوند اما شهید به این معنا كه در بنیاد شهید پرونده تشكیل گردد این در حوزه اختیارات شهرداری نیست و ما پیگیری هایی در شورا و شهرداری دراین زمینه داشته ایم اما طبیعتا تصمیم گیرنده ما نیستیم.
وی در مورد مفتوح بودن پرونده باملند نیز با تاكید بر این كه این مساله بوسیله اداره كل حقوقی شهرداری در حال پیگیری است و شكایتی نیز در این خصوص انجام شده اظهار داشت: جزئیات را نمی دانم اما گویا متراژ ساخته شده فراتر از متراژ مصوب است و قراردادی كه با این مجموعه برای بیشتر از ۲۰ سال منعقد شده دارای ایراداتی است كه در دست بررسی قرار دارد.
وی در مورد آخرین وضعیت پل و تونل پالادیوم نیز اظهار داشت: كمیسیون ماده ۱۰۰ رأی خودرا در خصوص تخریب پل و تونل صادر كرده و در دادگاه تجدید نظر نیز رای بدوی تصویب شده و ابلاغ گردیده و رأی پالادیوم مشخص است.
منبع:

1398/11/01
21:56:58
5.0 / 5
4604
تگهای خبر: پرداخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نقشه های پلاسكو فراتر از مصوبات است
نظر شما در مورد نقشه های پلاسكو فراتر از مصوبات است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳