رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران عنوان كرد

بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا

بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا به گزارش حراج كن رئیس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت برخورد قاطع دستگاه قضایی با پرونده تخلفات تصریح كرد و اظهار داشت: گزارش هایی توسط سازمان بازرسی از تخلفات گذشته عرضه می شود و نیاز است كه برخورد جدی توسط دستگاه قضایی با آنها صورت گیرد. ۸۰۰ پرونده توسط سازمان بازرسی به دستگاه قضایی عرضه شده؛ اما عده ای منع تعقیب گرفتند. به تازگی هم توسط سازمان بازرسی ۴۱ پرونده از تخلفات گذشته به شورا عرضه شده است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در تشریح آخرین اقدامات كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ابتدا باید به مبحث دیدار اعضای شورای شهر تهران از خانواده شهدای حادثه هواپیمای اوكراینی اشاره كنم. در ابتدا شهادت این افراد را تسلیت می گویم اقدام خوبی كه شورا بعد از مصوبه تهیه یادمانی از این شهدا انجام داد و امیدوارم با پیگیری اعضا هر چه زودتر این مصوبه اجرایی شود، دیدار اعضای شورا با خانواده های این افراد بود تا بعنوان شهروند با آنها همدردی نماییم.
وی ادامه داد: اعضای شورا ۴ الی ۵ نفره به دیدار اعضای خانواده این شهدا رفتیم و انتظاری كه می رود این است كه وقتی چنین اتفاقی می افتد و همه از آن آزرده می شوند باید تلاش شود سازوكاری فراهم نماییم كه از درد آنها كاسته شود نه این كه با برخی اقدام ها یا عدم اقدام ها باعث رنجش بیشتر آنها شویم. مساله مراسم و دفن آنها نباید برای خانواده ها ایجاد مشكل كنند. همه باید كمك كنند این افراد كه شهید محسوب شدند در چارچوب سازوكاری ویژه مراسم آنها صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران افزود: برخی خانواده ها در این دیدارها گفتند برای دفن عزیزانشان به امامزاده صالح و... رفتند اما در جواب به آنها گفتند كه جا نیست باید تسیهلاتی فراهم گردد و گروهی تمام كارهای آنها را انجام دهند تا التیامی برای آنها باشند امیدوارم خداوند به لطف و عنایت خود این ضایعه را جبران كنند.

پشتیبانی و پشتیبانی از سازمان آتش نشانی در بودجه شهرداری

رئیس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به خدمات سازمان آتش نشانی اشاره نمود و اظهار نمود: این سازمان به دلیل فراوانی خدمات خود كه تنها در یك مورد اطفای حریق، امسال ۲۰ هزار حریق، پارسال ۲۱ هزار حریق و در سال ۹۶ حدود ۲۷ هزار حریق را خدمت رسانی كرده، بنابراین هر چه این سازمان قوی تر و متخصص تر باشد می تواند با سرعت بیشتری خدمت رسانی كند تا ضایعات كمتری در حوادث داشته باشیم.
وی ادامه داد: پشتیبانی و پشتیبانی از سازمان آتش نشانی در بودجه در نظر گرفته شده تا با فراهم شدن امكانات مناسب زمینه خدمت رسانی بهتر فراهم گردد. امروز این سازمان امكانات خوبی دارد و از نظر تراكنش ایستگاه ها و بهسازی كه برای آنها انجام شد شاهد انجام عملیات آنها در زمان كمتری هستیم.
وی افزود: توافق نامه ای میان شهرداری و اورژانس انجام شده تا بتوانیم از ظرفیت های اورژانس برای خدمت رسانی بیشتر استفاده نماییم به شكلی كه اولا آمبولانس ها در هر ایستگاه آتش نشانی مستقر هستند و تعدادی موتورآمبولانس و بالگرد هم برای این كار مورد استفاده قرار گیرد تا سرعت خدمات رسانی بیشتر شود.
صدراعظم نوری تصریح كرد: در حوزه خدمات شهری و شهرسازی هم كه همه ساختمان ها ملزم هستند استعلام آتش نشانی را دریافت نمایند سازوكاری فراهم شده تا ساختمان های زیر ۶ طبقه مسئولیت دریافت استعلامشان برعهده دفاتر خدمات الكترونیك و شهرداری های مناطق قرار گیرد و آتش نشانی به صورت رندم آنها را چك كند و نظار ت كافی را داشته باشد. بطور قطع اگر این طرح رضایت مندی لازم را داشته باشد برای ساختمان های با طبقات بیشتر به همین شكل اقدام خواهد شد.

سنجش تشخیص منبع بوی نامطبوع تهران شروع شده است

صدر اعظم نوری در پاسخ به سوالی در مورد انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران هم اظهار داشت: یكی از انواع آلودگی ها انتشار بوی نامطبوع است كه باید منبع آن جهت مقابله شناسایی شود. این بو در تهران یك مرتبه سال قبل احساس شد و واكنش شهروندان را به همراه داشت و امسال هم چندین بار این بو احساس شد زمانی كه با پدیده وارونگی هوا و رطوبت مواجهه هستیم. تمامی اظهارنظرهای ما برپایه آمارها و پیام های دریافت شده از جانب سامانه ۱۳۷ است.
وی افزود: مطالعاتی توسط چند دانشگاه انجام شده و حدود ۲۵ سناریو عنوان شد. برای منشاء این بو مواردی همچون گاوداری ها در جنوب تهران، كارخانه تولید مواد شیمیایی، فاضلاب، استفاده از مازوت و همینطور مجموعه آراد كوه كه قابل دسترس ترین سناریو بود، مطرح شده بود.
وی تصریح كرد: آراد كوه مجموعه ای است كه از دهه ۴۰ طراحی و فعالیت خویش را شروع كرده است اگر عامل اصلی این بو آراد كوه باشد باید در طول این سال این بو استشمام شود و در اطراف آن هم با شدت بیشتری وجود داشته باشد. بدون شك برای این كه نتیجه قطعی به دست بیاوریم نیازمند سنجش بو از راه دستگاه های سنجش بودیم كه هم اكنون این دستگاه ها خریداری شده و برای تشخیص منبع بو سنجش شروع شده است.

بررسی پرونده های باغ بودن یا نبودن پلاك ثبتی های مختلف تهران در شورا

رئیس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران در مورد تصمیمات شورا در زمینه پرونده های باغ بودن یا نبودن پلاك ثبتی های مختلف در سطح شهر تهران اظهار داشت: یكی از اقدامات خوب و موثر شورای شهر تهران در دوره پنجم در جهت شفاف سازی این بود كه تمام پرونده باغات به جای تصمیم گیری در پشت درب های بسته به صحن شورا آورده شده و تصمیمات در مقابل دید مردم و اصحاب رسانه گرفته می شد كاری كه در طول ۲۰ سال عمر شورا انجام نشده بود.
وی ادامه داد: تصمیمات كاملا كارشناسی و مسئولانه انجام می شود و این پرونده ها ابتدا در كمیسیون ماده هفت كه سال قبل حدود ۳۰ هزار پرونده را بررسی كرد انجام می شود در مرحله بعد این پرونده ها به شورا می آید و ابتدا در كمیسیون شهرسازی ومعماری مورد بررسی قرا ر می گیرد و نهایتا اعضا نظر خویش را در مورد هر پرونده اعلام می كند بنابراین درصد بالای نزدیك به ۹۸ درصد سازوكار برای این پرونده ها درست و اصولی انجام می شود البته ایجاد اشكال در بعضی موارد هم طبیعی است اما دغدغه حفظ باغات برای همه اعضا وجود دارد و به جد آن راپیگیری می كنند. بدین سان در صحت سلامت آرائی كه داده می شود هیچ شك و تردیدی وجود ندارد.
تعیین گورستان های جدید برای شهر تهران
نوری در پاسخ به سوال دیگری درباره تعیین گورستان های جدید برای شهر تهران اظهار داشت: بطور قطع هر مكانی ظرفیتی دارد و روزی پر می شود بنابراین باید مكان جدیدی بعنوان جایگزین برای آن در نظر گرفت. بهشت زهرا(س) در سال های آینده پر می شود. در همین راستا مطالعاتی توسط سازمان بهشت زهرا(س) با بهره گیری از یك مشاور شروع شده است.
وی ادامه داد: چند گزینه مورد بررسی قرار گرفت و حدودا كار به نتیجه رسیده است كه باید این نتایج در كمیسیون مربوطه مطرح شود و نتیجه نهایی اعلام گردد.
وی افزود: یكی دیگر از اقدامات خوب، ساماندهی گورستان های اقلیت ها در تهران است كه مكان های تاریخی و فرهنگی محسوب می شوند به شكلی كه افرادی از كشورهای مختلف در زمان جنگ جهانی در آنها دفن شدند كه شهرداری قصد ساماندهی این آرامستان ها را دارد.
نوری در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث مبارزه با فساد و تخلف در شورای اسلامی شهر تهران ر دوره پنجم اشاره نمود و اضافه كرد: این مورد به جد در شورا دنبال شده و تخلفاتی كه در گذشته روی داده گزارش شده است این پرونده ها به مراجع قضایی داده شده و نیاز است كه برخورد قاطعی با آنها صورت گیرد در غیر این صورت متخلف جری تر می شود و مشكل ادامه دار می شود.
وی تصریح كرد: گزارش هایی توسط سازمان بازرسی از تخلفات گذشته عرضه می شود و نیاز است كه برخورد جدی توسط دستگاه قضایی با آنها صورت گیرد. ۸۰۰ پرونده توسط سازمان بازرسی به دستگاه قضایی عرضه شده؛ اما عده ای منع تعقیب گرفتند. به تازگی هم توسط سازمان بازرسی ۴۱ پرونده از تخلفات گذشته به شورا عرضه شده است. انتظار می رود برخورد با متخلفان از جانب دستگاه قضایی به درستی محقق شود.1398/11/01
19:09:23
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا
نظر شما در مورد بررسی 841 پرونده تخلفات مدیریت شهری گذشته در شورا و دستگاه قضا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴