دستگاه تسمه كش، مناسب برای بسته بندی

دستگاه تسمه كش، مناسب برای بسته بندی حراج كن: دستگاه تسمه كش كه دارای انواع مختلفی همچون تسمه كش میزی و تسمه كش پرتابل و... می باشد، وسیله ای است كه برای بسته بندی اجسام و كالاهای متنوع به كار برده می شود.


به گزارش حراج كن به نقل از مهر، این دستگاه در مدلهای مختلفی همچون تسمه كش میزی و تسمه كش پرتابل و … می باشد، وسیله ای است كه برای بسته بندی اجسام و كالاهای متنوع به كار برده می شود، انواع تسمه كش ها قادر خواهند بود اجسام مختلف را با هر شكلی كه دارا می باشند و در هر اندازه ای كه هستند به درستی بسته بندی نمایند.
دستگاه تسمه كش چیست؟
دستگاه تسمه كش كه دارای انواع مختلفی همچون تسمه كش میزی و تسمه كش پرتابل می باشد، وسیله ای است كه برای بسته بندی اجسام و كالاهای متنوع به كار برده می شود، انواع تسمه كش ها قادر خواهند بود اجسام مختلف را با هر شكلی كه دارا می باشند و در هر اندازه ای كه هستند به درستی بسته بندی نمایند.
دستگاه تسمه كش، مناسب برای بسته بندی
علاوه بر آنچه كه در ارتباط با حمل و نقل كالاها گفته شد، از جهتی نیز همانطور كه اشاره شد اجسام و كالاهای مختلف، سایزها و شكل های مختلفی دارند و دارای وزن های متنوعی نیز می باشند، بنا بر این بالطبع بسته بندی انواع كالاها نیز مانند خود كالاها دارای تنوع خواهد بود، كه به سبب كارایی مفید انواع دستگاه های تسمه كش این نگرانی بطور كامل بر طرف شده است و از این دستگاه ها شامل تسمه كش نیمه اتوماتیك و تسمه كش تمام اتوماتیك، تسمه كش دستی، تسمه كش بادی و … در صنعت نجاری و مبلمان، صنایع غذایی و… به شكل گسترده ای استفاده می شود.
در واقع برای این كه از به وجود آمدن خسارت های احتمالی ناشی از بسته بندی های نامناسب و غیر حرفه ای جلوگیری گردد، دستگاهی با عنوان دستگاه تسمه كش در انواع و اقسامی مختلف با كارایی هایی متفاوت طراحی شده است. این دستگاه ها با ثابت و محكم كردن تمامی قسمت های اتصال تسمه ها به دور اجسام و كالاهای مختلف، مانع از جابجا شدن، به هم برخورد كردن و اصطكاك قطعات مختلف كالاها و همین طور خود محصولات به یكدیگر می شوند، و البته لازم به ذكر است كه با تهیه ی تسمه كش مناسب شامل تسمه كش میزی و تسمه كش پرتابل و … از مراكز معتبر مختلف مثل شركت آوین پلاست مهام (آوین پك) و استفاده از این دستگاه ها علاوه بر بالا رفتن كیفیت بسته بندی، هم سرعت كار بسته بندی بالا می رود و هم پروسه بسته بندی نمودن كالاها و محصولات به آسانی انجام می پذیرد.
تسمه های مختلف تسمه كش
هر كدام از انواع دستگاه های متنوع تسمه كش دارای نوع تسمه بسته بندی مخصوص به خود می باشند، و از انواع تسمه هایی كه دستگاه های تسمه كش از آنها استفاده می نمایند، تسمه ی پلاستیكی و تسمه ی فلزی را می توان نام برد. به كارگیری این تسمه ها به این شكل می باشد كه به وسیله ی دستگاه تسمه كش مخصوص به خود به دور كالاها و محصولاتی كه مقرر است بسته بندی برای آنها انجام بگیرد، كشیده می شوند.
كاربرد تسمه پلاستیكی در صنعت بسته بندی
تسمه بسته بندی مثل یك كمربند بسیار محكم دور تا دور كالاها و اجناسی كه باید بسته بندی برای آنها صورت گیرد، قرار می گیرد. هم چنین از تسمه ی پلاستیك می توان بعنوان نگهدارنده ای كاملاً مطمئن بمنظور بستن كالاهای سبك و نیمه سنگین نیز استفاده نمود.
به دلیل خاصیت های مواد اولیه ی سازنده ی تسمه ی پلاستیكی كه دارای دو نوع تسمه PP (پلی پروپیلن) و تسمه PET (پلی اتیلن ترفتالات) می باشد، می توان از از این نوع تسمه بسته بندی در تمامی صنایع بسته بندی استفاده كرد؛ چونكه تسمه پلاستیكی یكی از قابل اطمینان ترین روش ها در صنعت بسته بندی انواع اجناس و كالاها می باشد.
یكی دیگر از خاصیت های تسمه پلاستیكی دارا بودن طیف گسترده ای از رنگ های متنوع و در اندازه های مختلف می باشد كه گزینه های متفاوتی را پیش روی مشتریان خود قرار می دهد.

تسمه بسته بندی از جنس PP

تسمه بسته بندی از جنس PET
تسمه فلزی، قدیمی ترین و مستحكم ترین
تسمه های فلزی با دارا بودن ضخامت و عرض های مختلف از قدیمی ترین و مستحكم ترین نوع تسمه در صنعت بسته بندی به حساب می آیند.
تسمه های فلزی را بمنظور بسته بندی نمودن كالاها و بارهایی سنگین به كار می برند كه بیش تر از در نظر گرفتن هر خاصیت دیگری، مقاومت و استواری بالا برای تسمه ای كه مورد استفاده قرار می گیرد، مورد نیاز است؛ چونكه در بسته بندی نمودن بارهای سنگین نیروی كشش خیلی زیادی بر تسمه ها وارد می شود و درست بنا بر این است كه باید از تسمه ای استفاده گردد كه بر اثر وارد شدن این مقدار نیروی كششی، دارای كم ترین تغییر طولی ممكن باشد، بدین سبب تسمه های فلزی فنری بهترین گزینه در این موارد به حساب می آیند، چون به راحتی تغییر شكل نمی دهند و بسیار عالی و با كیفیت عمل می كنند.
تسمه كش مورد استفاده تسمه های فلزی از نوع پرتابل بوده، عموماً در دو نوع تسمه كش دستی و تسمه كش بادی مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه های به كار رفته در این نوع تسمه كش ها نیز دارای سایزهای ۱۶، ۱۹ و یا ۳۲ میلیمتر می باشند.منبع:

1398/10/30
16:30:37
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: برند , شركت , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستگاه تسمه كش، مناسب برای بسته بندی
نظر شما در مورد دستگاه تسمه كش، مناسب برای بسته بندی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴