شهرداری تهران ملزم شد؛

نصب تابلوی راهنما برای كتاب فروشی ها

نصب تابلوی راهنما برای كتاب فروشی ها به گزارش حراج كن اعضای شورای شهر تهران با رأی خود شهرداری تهران را ملزم كردند كه تابلوی راهنما برای كتاب فروشی های پایتخت نصب كند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، صبح امروز بررسی یك فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به نصب تابلوهای راهنمایی ناشران و كتاب فروشان در تمامی سطح شهر» در دستور كار اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت و محمد جواد حق شناس بعنوان پیشنهاد دهنده این طرح اظهار داشت: سالیان درازی است كه ناشران در سطح شهر تهران فعالیت می نمایند اما كاهش تیراژ كتاب ها و همینطور كاهش میزان مطالعه سبب كم رونق شدن بازار كتاب فروشی ها و ناشران شده است.
وی با اشاره به پدیده انتشار كتاب های قاچاق اظهار نمود: جامعه ناشران از شورای شهر تقاضای همكاری دارند و دیدید در هفته كتاب گردی، فرصتی فراهم گردید تا با ناشران صحبت نماییم كه آنها هم باردیگر درخواست نمودند كه شهرداری نسبت به شناسایی كتاب فروشی های پراكنده پایتخت اقدام نمایند و تلاش داریم كه با این مبادرت به عابران پیاده بگویم كه در محل های شما هم كتاب فروشی و پاتوق فرهنگی وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می شود كه شهرداری تهران با مشخص كردن كتاب فروشی و یا ناشران هر منطقه به این قشر فرهنگی كمك نماید.
زهرا صدراعظم نوری در مخالفت با یك فوریت این طرح با بیان این كه نصب تابلوهای راهنما در شهر نیازمند سازوكار مناسب می باشد اظهار داشت: اگر ما تنها تابلوی یك صنف را نصب نماییم بطور قطع باعث اعتراض دیگر صنوف هم می شود بعنوان مثال سینماداران هم می توانند بگویند كه برای معرفی آنها شهرداری هم تابلوهای راهنما نصب كند و جای سوال است اگر در یك معبر چند كتاب فروشی وجود داشته باشد چه كنیم؟ آیا فكری به حال اغتشاش بصری اندیشیده شده است و آیا سازوكار نصب تابلوهای راهنما مشخص شده است؟
در ادامه حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی شهرداری تهران هم با بیان این كه با مطرح شدن این دست از طرح ها آن هم به فوریت كم كم كلمه فوریت معنای خویش را از دست خواهد داد، اظهار داشت: در سال 94 مصوبه ای در شورا داشتیم كه شهرداری تهران را به نصب تابلوهای راهنمایی ملزم كرده است.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای شهر به یك فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به نصب تابلوهای راهنمای ناشران و كتاب فروشی ها در سطح شهر» رأی مثبت دادند.
1398/10/29
15:58:49
5.0 / 5
4511
تگهای خبر: بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نصب تابلوی راهنما برای كتاب فروشی ها
نظر شما در مورد نصب تابلوی راهنما برای كتاب فروشی ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳