در جلسه امروز شورای شهر صورت گرفت

تصویب كمك شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

تصویب كمك شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان حراج كن: اعضای شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز دو فوریت طرحی پیرامون اجازه كمك به شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان را به تصویب رساندند و قرار شد شهرداری تهران به همان شیوه كمك به سیل زدگان خوزستان و آق قلا به سیستان و بلوچستان كمك نماید.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در جلسه بامداد امروز شورای اسلامی شهر تهران با بیان این كه یك طرح دو فوریتی با 18 امضاء برای كمك به هم وطنان سیل زده سیستان و بلوچستان به هیات رئیسه ارسال شده است اظهار داشت: در این طرح خواسته شده است كه شهرداری لایحه ای برای كمك به سیل زدگان سیستان و بلوچستان به شورای شهر ارائه كند.
زهرا نژاد بهرام بعنوان طراح این طرح با اشاره به اینكه طی جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان لازم است كه اقداماتی فوری در امتداد پاسخگویی به این بحران صورت گیرد، اظهار داشت: شهردار تهران در حد مقدورات مدیریتی خود كمك به سیل زدگان را آغاز كرده؛ اما مسئله این است كه برای افزایش كمك ها می بایست مجوز شورای شهر را داشته باشند و حالا ما در چارچوب این طرح، از شهرداری می خواهیم به سرعت لایحه ای را به شورا بیاورد تا در مورد كمك به سیستان و بلوچستان اقدامی انجام دهیم.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران به دو فوریت طرح گردنگیر شهرداری به كمك به سیل زدگان سیستان و بلوچستان و جنوب شرق كشور رای دادند اما در این میان میرلوحی پیشنهاد نمود كه به سبب كمبود وقت، به شهرداری اختیار بدهیم تا به همان روشی كه به مردم سیل زده خوزستان و آق قلا كمك كرده به سیل زدگان سیستان و بلوچستان نیز كمك نماید.
وی ادامه داد: شهرداری تهران می تواند به همان شیوه و در همان سقفی هزینه ای كه برای سیل زدگان آق قلا و خوزستان صرف كردیم به سیل زدگان جنوب شرق كشور نیز كمك نماییم.
در ادامه امانی با بیان این كه این عبارات مفهوم نیست اظهار داشت: بهتر است ادبیات نگارشی مان را دقیق تر نماییم تا مبادا اتفاقی رخ دهد كه محسن هاشمی در واكنش به سخنان شهربانو امانی اظهار داشت: آی كیو حناچی زیاد است و دكترا دارد و می فهمند ما چه گفتیم وحتی من خودم زنگ می زنم وبه او می گویم تا بهتر بفهمد.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران به پیشنهاد میرلوحی رأی مثبت دادند و قرار شد شهرداری تهران به همان شیوه و تا سقف كمك به سیل زدگان آق قلا و خوزستان به سیل زدگان جنوب شرق كشور نیز كمك نماید.
محسن هاشمی رفسنجانی همین طور قبل از شروع جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح آنچه كه در جلسه هم اندیشی امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: امروز موضوع متمم بودجه در جلسه هم اندیشی عنوان شد تا كمیسیون ها نظرات خودرا مطرح كنند و نهایتا با نزدیك شدن نظرات كمیسیون برنامه و بودجه بتواند هرچه سریعتر متمم بودجه را به صحن علنی شورا بیاورد.
وی افزود: امروز در كنار جلسه هم اندیشی كمیسیون تلفیق نیز تشكیل شد و نظرات اعضاء در این خصوص عنوان شد.
رئیس شورای شهر تهران افزود: موضوع دیگری كه وقت زیادی از جلسه را گرفت و سبب تاخیر در صحن علنی شد بررسی موضوع استعفای برخی اعضاء بود باتوجه به این كه در شرایط حساس روحیه افراد متفاوت می باشد و بر طبق این روحیات حتی تصمیم گیری می كنند، پس اعضا در جلسه امروز تاكید نمودند كه در این شرایط ورود به این موارد نباید وجود داشته باشد. در نهایت هر یك از اعضاء نظرات خودرا مطرح نمودند و بیشتر اعضاء به خانم آروین كه عضو جوان هستند و باتوجه به این كه خانم هستند روحیاتشان متفاوت می باشد به صلاح ندیدند كه در این موقعیت چنین مواردی مطرح شود و ایشان توجیه شد و فكر می كنم از این تصمیم خود منصرف شوند و صحبت های اعضاء موثر واقع شد امیدواریم تاثیرات آنرا ببینیم در مورد خانم خداكرمی نیز موضوع به همین شكل بود.
منبع:

1398/10/24
14:25:26
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب كمك شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان
نظر شما در مورد تصویب كمك شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲