سردر فرهنگسرای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی گردید

سردر فرهنگسرای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی گردید به گزارش حراج كن رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آیین رونمایی از سردر فرهنگسرای «سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی»، اظهار داشت: تنها به تغییر نام اكتفا نمی نماییم و این فرهنگسرا وظایف مهمی دارد كه همچون آن می توان به احیای نام شهدا اشاره نمود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، آیین رونمایی از سردر فرهنگسرای شهید حاج قاسم سلیمانی به همراه ویژه برنامه «سردار دل ها» با حضور حجت الاسلام میثم امرودی رئیس، سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی، علیرضا زندوكیلی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری، حسین امیرعبداللهیان مشاور بین الملل رئیس مجلس شورای اسلامی، سردار سیدباقر سادات حسینی معاون فرهنگی سپاه محمد رسول الله(ص)، حجت الاسلام محمدحسن اختری رئیس شورایعالی مجمع جهانی اهل البیت(ع)، داود نورچه ای معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران، مجتبی سالك فرمانده بسیج شهرداری تهران، سعید صادقی مشاور شهردار تهران و تعدادی از خانواده شهدای مدافع حرم امروز چهارشنبه ۱۸ دی در فرهنگ سرای شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار گردید.

در ابتدای مراسم سردار سیدباقر سادات حسینی معاون فرهنگی سپاه محمد رسول الله(ص) ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبریك و تسلیت برای شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، اظهار داشت: ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه(س) و گرامی داشت آن یك وظیفه بزرگ و یك امر قرآنی است. رسالت ایام فاطمیه شناخت هر چه بیشتر این شهیده است. گر چه صدیقه كبری در راه اسلام و جانبازی از ولایت، پهلویش شكست، سیلی خورد و بیت الاحزان تشكیل داد اما در پس این گریه ها یك حماسه بزرگی آفریده شد.

وی ادامه داد: تعظیم و گرامی داشت ایام فاطمیه این است كه باید در این ایام ضمن پردازش به ماجراهای سیلی خوردن و... به روی دیگر سكه یعنی ماحصل آن اتفاق توجه كرد كه آن حماسه فاطمی و فرهنگ زهرایی است. حماسه فاطمی كه مبتنی بر مولفه هایی چون؛ ایمان، معرفت، جهاد و شهادت است. حضرت فاطمه(س) مجاهدت كرد. اصلی ترین عرصه جهاد برای این بزرگوار بیت به ظاهر محقر او بود كه از درون این خانه و خانواده حماسه های بزرگی چون؛ حماسه حسینی، حماسه حسنی، حماسه زینبی شكل گرفت و امروز حاج قاسم سلیمانی محصول و نتیجه آن حماسه فاطمی است.

سادات حسینی در ادامه بیان نمود: فاطمه زهرا(س) كسی بود كه با حماسه خود دنیا را تكان داد و سلاله های وی چون امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری درس حماسه را از مادرشان آموختند. حاج قاسم سلیمانی در این مكتب درس خواند. حاج قاسم اهل علم، تقوا، ایمان و معرفت بود و امروز ثمره خون این شهید حماسه بزرگی را در همه جهان درست كرده است. از زمانی كه خون حاج قاسم به روی زمین ریخت و حتی قبل تر از آن آمریكایی ها بیچاره تر شدند. حماسه حاج قاسم دنیای استكبار را به هم ریخته است. حاج قاسم فقط برای ایران نبود او یك چهره بین المللی بود.
او در آخر اظهار داشت: تغییر نام این فرهنگ سرا در این منطقه شهیدپرور را تبریك عرض می كنم و این كار هم خود یك انتقام دشوار می باشد. امیدواریم این فرهنگ سرا بتواند در راه اهداف و مسیر حاج قاسم بیشتر از پیش گام بردارد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام محمدحسن اختری رئیس شورایعالی مجمع جهانی اهل البیت(ع) اظهار داشت: برای نامگذاری این فرهنگ سرا به نام سردار حاج قاسم سلیمانی تشكر می كنم. بسیار كار خوب و شایسته ای است و باید مورد حمایت و پشتیبانی همه ملت و مسؤلان قرار بگیرد تا اینكه فرهنگ مقاومت، رشادت و شهادت در این كشور در همه جا ریشه دار شود و این فرهنگ بتواند با بالندگی و به طور گسترده در كشور ما رشد كند و پیش برود، چون جامعه ما باید جامعه مقاومت به معنای واقعی باشد. تا اینكه این جامعه زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) گردد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند آینده و فردای این كشور، اسلام و نیروهای مسلح از سابقه آن برتر، بهتر و قوی تر خواهد بود. باید آینده مقاومت، ایثار و شهادت هم برتر، گسترده تر و عمیق تر از سابق باشد و بنابراین این اقدام نیكو می تواند زمینه این فرهنگ را عمومی سازد.

حجت الاسلام اختری بیان نمود: ضمن تسلیت برای ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) برای این حماسه ای كه خلق شد و حركتی كه در كشور ما شكل گرفت، تبریك می گویم. میلیون ها نفر در استان ها برای ارج نهادن و برای تقدیر و تشكر و برای قدر دانی از یك سردار علمدار حضور پیدا كردند. این وحدت و انسجام در كشور فراموش شدنی نیست.

حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری بعنوان آخرین سخنران مراسم اظهار داشت: انتقام سختی كه در انتظار آمریكا بود هنوز شروع نشده است. این یك سیلی كوچكی بود كه این ملت و فرزندان این ملت به آمریكا زدند. این جمله ای است كه مقام معظم رهبری امروز در دیدار با مردم قم فرمودند.

وی ادامه داد: فقط اسم این فرهنگ سرا تغییر نمی كند، بلكه ماهیت آن هم تغییر می كند و چند وظیفه دارد. نخستین وظیفه احیای نام شهداست. این منطقه به خوبی انتخاب شده است. منطقه ای كه بیشترین شهید را در تهران به انقلاب اسلامی هدیه داده است. وظیفه بعدی ترویج فرهنگ و مفهوم ایثار و شهادت است. احیای فرهنگ ساده زیستی، فرهنگ محبت، جهاد، همدلی و وحدت از وظایف مهم این فرهنگ سراست.

امرودی در ادامه اظهار داشت: وظیفه دیگر تحقق وصیت حضرت امام(ره) در این فرهنگ سراست. حضرت امام در وصیت نامه خود می فرمایند: اگر می خواهید این انقلاب بماند دو چیز را به شما سفارش می كنم. یك وحدت مردم و دو انگیزه الهی است. انگیزه الهی یعنی اینكه اگر شما سردار قاسم سلیمانی را شهید كردید به تعبیر استاد سازگار، كشور ما پر از سلیمانی ها است. یكی از استادان دانشگاه هاروارد وقتی به آمریكا برگشته است، تیتر زده كه هركسی كه قصد جنگ با ایران دارد یك سر به بهشت زهرا بزند. مردم اگر می خواهید این انقلاب بماند، یك؛ وحدت، دو؛ انگیزه الهی و سومین گام ماندگاری ولایت است. رمز موفقیت و رمز شكست ناپذیری ما خود ولایت و اطاعت از رهبری است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری در انتها اظهار داشت: پنجمین وظیفه این فرهنگ سرا احیای فقه دفاع است. ما كشوری هستیم كه به هیچ كجا حمله نكرده ایم اما دفاع كرده ایم. یادم است روزی در كویت سخنرانی داشتم و در آن روز به جمهوری اسلامی توهین شده بود. گفتم من از كشوری نیستم كه تا عراق حمله كرد یكی با هواپیما، یكی با هلی كوپتر و یكی با پای پیاده فرار كرد. من از كشوری هستم كه وقتی عراق به آن حمله كرد نه جوانش، نه پیرش، نه زنش نه مردش نه تنها با اسلحه كه با دست خالی در مقابل دشمن ایستادند و پیروزی را برای این كشور به ارمغان آوردند. مردم ایران جشن بگیرید كه پیروزی ایران نزدیك است و انتقام، محو اسرائیل خواهد بود. تسلیت به خاطر شهادت قاسم سلیمانی و تبریك برای پیروزی های پیاپی كه در پیش روی ماست. امروز ما این فرهنگسرا را به نام شهید حاج قاسم سلیمانی تغییر نام دادیم كاش می شد تمام شهر را به نام این شهید بزرگوار نام نهاد باآنكه تك تك سلول های وجود ما قاسم سلیمانی است. كشور ما پر از سلیمانی است.

بنابر اعلام رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در این مراسم از خانواده شهید مسعود عسكری و مصطفی محمد میرزایی تقدیر گردید. همینطور در این مراسم از سردر فرهنگ سرای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همینطور پوستر جشنواره هنری سردار دل ها رونمایی گردید. این فرهنگسرا پیش تر به اسم فرهنگسرای بهاران نامگذاری شده بود.
منبع:

1398/10/19
20:27:55
5.0 / 5
4784
تگهای خبر: آموزشی , اهدا , جشنواره , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سردر فرهنگسرای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی گردید
نظر شما در مورد سردر فرهنگسرای سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی رونمایی گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳