در گزارش حراج كن مطرح شد

فریب پیامك های فعال سازی موبایل را نخورید

فریب پیامك های فعال سازی موبایل را نخورید به گزارش حراج كن سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق اظهار داشت: مردم فریب پیام های فعال سازی موبایل را نخورند چونكه اگر سامانه همتا پیامی را ارسال نماید، به جای شماره، عبارت همتا درج شده است.حمیدرضا دهقانی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ارسال پیام هایی به برخی مردم در خصوص اینكه «جهت پیشگیری از قطع شدن شبكه موبایل، باید مبادرت به فعالسازی گوشی كنند»، تصریح كرد: مردم حتما باید دقت كنند هر پیامی كه از سمت سامانه همتا به مخاطبان ارسال می شود یك سربرگ یا تابلویی دارد كه عبارت «همتا» را نشان می دهد؛ یعنی شماره ای نیست و فقط كلمه همتا نوشته شده است.
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اضافه كرد: در صورتیكه مردم به همین قاعده توجه نمایند، اساسا فریب نمی خورند.
وی اظهار داشت: مردم حتما در هنگام خرید گوشی تلفن همراه دقت كنند كه هیچ هزینه ای بابت رجیستری نباید بپردازند و اگر شخصی ادعا می كند كه باید هزینه رجیستری پرداخت گردد نباید از او خرید كنند.
دهقانی نیا اضافه كرد: در هنگام خرید گوشی، فرآیند باید طی شود به این صورت كه فاكتور را از فروشنده دریافت كنند و در محل، استعلام اصالت را بگیرند و فعالسازی كنند و بعد از آنكه انتقال مالكیت انجام شد سر فرصت در كارتابل خود در سامانه همتا گوشی خویش را تعریف كنند. هر ایرانی در این سامانه یك كارتابل دارد.
به گزارش حراج كن به نقل از مهر، نمونه ای از پیامك های فاقد اصالت كه از جانب سودجویان به نام سامانه همتا ارسال می شود، در ذیل آمده است. همانگونه كه مشاهده می شود این پیامك ها از یك «سرشماره» ارسال شده است، در حالیكه اگر از جانب سامانه همتا پیامكی به مخاطب ارسال شود، به جای شماره، كلمه «همتا» درج می شود.

نمونه پیامك های كلاهبرداری ارسال شده برای مردم1398/10/09
21:49:39
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: ارز , پرداخت , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد فریب پیامك های فعال سازی موبایل را نخورید
نظر شما در مورد فریب پیامك های فعال سازی موبایل را نخورید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲