معاون وزیر راه و شهرسازی:

طرح اقدام ملی مسكن برای دهك های 4 تا 7 است

طرح اقدام ملی مسكن برای دهك های 4 تا 7 است به گزارش حراج كن معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه خیلی از افرادی كه در طرح اقدام ملی مسكن ثبت نام كردند فاقد شرایط هستند، اظهار داشت: قیمت این پروژه ها برپایه هزینه تمام شده است.به گزارش حراج كن به نقل از صدا و سیما، محمود محمودزاده با اشاره به آخرین وضعیت ثبت نام طرح اقدام ملی مسكن با اشاره به اینكه تابحال ثبت نام ۳۳۰ شهر در طرح اقدام ملی مسكن صورت گرفته است و ثبت نام ۲ گروه از استان ها سه شنبه (۶ استان) و شنبه (۴ استان) آتی صورت می گیرد، تصریح كرد: ۳۰ آذر ثبت نام استان تهران، البرز، قزوین و بخشی از استان كرمان شروع می شود و ثبت نام ۳۱ استان در این طرح تمام می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با اینكه بارها شرایط ثبت نام را اعلام كردیم، اما خیلی از افرادی كه ثبت نام كردند فاقد شرایط هستند، بیان كرد: فرم (ج) به صورت آنلاین است، اما به لحاظ راستی آزمایی احتیاج به كنترل نهایی دارد، تابحال پایش فرم (ج) صورت گرفته است و ۲۵ درصد افراد فرم (ج) آنها قرمز است به طور مثال در یكی از شهرها كه هزار سهمیه برای این طرح در نظر گرفته شده است بیشتر از ۶۰۰ نفر از ثبت نام شوندگان فقط فرم (ج) آنها قرمز است و این مورد سبب می شود كه افرادی كه واجد شرایط ثبت نام هستند از طرح جا بمانند.
وی با اشاره به اینكه در آئین نامه قانون ۴ شرط قید شده است، اضافه كرد: نخست اینكه فرد متقاضی و یا افراد تحت تكفل باید از ۱۳۸۴.۱.۱ فاقد مالكیت خصوصی در بخش مسكن باشند. دوم اینكه از سال ۵۷ تابحال از امكانات دولتی همچون زمین، واحد مسكونی و تسهیلات استفاده نكرده باشند. سوم اینكه سابقه ۵ سال سكونت در شهر محل ثبت نام داشته باشند و چهارم اینكه متاهل باشند تا بتوانند در این طرح ثبت نام كنند.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از بین ۲۱۸ شهر فقط ثبت نام ۳۵ شهر در روز اول تكمیل نشد و ظرفیت مابقی شهرها در روز اول ثبت نام تكمیل شد.
محمودزاده با اشاره به اینكه مكانیابی برای ساخت این واحدها صورت گرفته است، افزود: تلاش ما این است كه از اراضی استفاده گردد كه كمترین هزینه را برای آماده سازی داشته باشد تا با ساخت واحدهای مسكونی سایر خدمات هم صورت گیرد.
وی اضافه كرد: در استان تهران ثبت نام در شهرهای جدید پردیس و پرند صورت می گیرد و اگر متقاضی زیاد باشد در هشتگرد هم ثبت نام خواهیم داشت.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره روال ثبت نام در استان تهران اظهار داشت: بدلیل تقاضا برای شهر جدید پردیس، متقاضیان در مرحله اول ثبت نام می كنند و پس از تایید نهایی، شهر دریافت واحد آنها مشخص می شود.
وی با اشاره به اینكه این طرح برای دهك های ۴ تا ۷ است و قیمت مسكن برپایه قیمت تمام شده است، اظهار داشت: در شهرهایی كه زمین دولتی برای این طرح در نظر گرفته شده است امكان واگذاری زمین به صورت ۹۹ ساله وجود دارد و در سایر اراضی قیمت زمین به صورت اقساطی بدون كارمزد و سود در اختیار مردم قرار می گیرد.
محمودزاده درباره زمان پرداخت اقساط زمین این طرح اضافه كرد: در شرایط فعلی قرار بر این است قیمت زمین به صورت اقساط ۵ ساله از متقاضیان دریافت شود، اما طی پیشنهادی كه به دولت عرضه دادیم و در صورت تصویب مقرر است این باز پرداخت اقساط از ۵ سال به ۱۰ سال افزایش یابد.

1398/09/25
20:29:08
5.0 / 5
4466
تگهای خبر: آنلاین , پرداخت , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد طرح اقدام ملی مسكن برای دهك های 4 تا 7 است
نظر شما در مورد طرح اقدام ملی مسكن برای دهك های 4 تا 7 است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳