برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز

برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز حراج كن: ایسنا/فارس جلسه دادگاه مقصران سیل فروردین شیراز در شعبه 101 دادگاه كیفری به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی اجرا شد.


جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در شعبه 101 دادگاه كیفری 2 شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی انجام شد.
این جلسه با حضور اولیاء دم جانباختگان و تعدادی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز بعنوان شكات پرونده و دو تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع قضایی شهید قدوسی شیراز انجام شد كه بعد از اعلام رسمیت جلسه و قرائت كیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مركز استان دادگاه وارد رسیدگی شد و به استماع شكایت شكات پرونده پرداخت.
در ادامه دادگاه ضمن تفهیم بهتان تسبیب در قتل شبه عمدی، تسبیب در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی غیر مؤثر در فوت و همین طور تسبی در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی به متهمان از آنان خواست تا به دفاع از خود بپردازند.
به گزارش حراج كن به نقل از دادگستری فارس رسیدگی به این پرونده بعد از تنفس 30 دقیقه ای ادامه یافت و ضمن دفاع وكلای متهمین از موكلین خود مسائل گوناگون فنی و همین طور كارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دفاعیات وكلا مطابق قوانین در چارچوب لایحه دفاعی تقدیم دادگاه شد.
این گزارش حاكیست دادگاه بعد از استماع كامل دفاعیات متهمین و وكلای مدافع انان و همین طور نظرات و دیدگاه های شكات و وكلای قانونی آنان و ستاندن آخرین دفاعیات ختم دادرسی را اعلام نمود.
رئیس شعبه 101 دادگاه كیفری 2 شیراز اعلام نمود رأی در مهلت قانونی اعلام و به شكات و متهمین ابلاغ خواهد گردید.
رئیس كل دادگستری استان فارس در همین راستا با اشاره به اینكه سعی كردیم تا مطابق قانون و در اسرع وقت دادگاه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در برگزار شود، اظهار داشت: علاوه بر ملحوظ داشتن سرعت در رسیدگی به این پرونده همواره دقت نظر و ستاندن نظرات كارشناسی در مراحل مختلف در دستور كار قرار گرفت به نحوی كه زوایای مختلف حادثه توسط هیئت های مختلف كارشناسی و همین طور هیئت ویژه كارشناسی سازمان بازرسی كل كشور بررسی و گزارشات آن به دادگاه تقدیم شد.
حجت الاسلام سید كاظم موسوی با اشاره به اینكه رأی بدوی این پرونده در مهلت قانونی صادر خواهد شد اشاره كرد: رأی صادره در این دادگاه قابلیت تجدید نظر خواهی در دادگاه های تجدید نظر استان فارس را دارا است.
منبع:

1398/09/14
21:27:40
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: پرداخت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز
نظر شما در مورد برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳