بررسی پیشنهادات شورا در مورد الزامات بودجه ۹۹ شهرداری تهران

بررسی پیشنهادات شورا در مورد الزامات بودجه ۹۹ شهرداری تهران به گزارش حراج كن اعضای شورای شهر تهران پیشنهادات خود درباره الزامات و سیاست های بودجه ۹۹ شهرداری را مورد بررسی قرار دادند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی پیشنهادات اعضای شورای شهر در مورد سیاست ها و الزامات بودجه ۹۹ شهرداری تهران روی میز بررسی قرار گرفت و در ابتدای جلسه مجید فراهانی رئیس كمیته بودجه با اشاره به اینكه كلیات سیاست ها و الزامات به تصویب رسیده است اما اعضای شورای شهر پیشنهاداتی را مطرح نمودند، اظهار داشت: برخی از این پیشنهادات به علت آنكه صرفا اصلاح عبارتی بود، انجام شد اما مابقی پیشنهادات احتیاج به تصویب و نظر اعضای شورای شهر دارد و بر همین مبنا می بایست در صحن شورای شهر مطرح شود.
در ابتدای بررسی پیشنهادات حجت نظری پیشنهاد كرد كه توسعه ورزش همگانی در جهت سلامت اجتماعی، نشاط، توسعه بهداشت روان و ایجاد شهروند مشاركت جو و مسئولیت پذیر به سیاست های بودجه ۹۹ اضافه شود كه با اكثریت رأی اعضا این پیشنهاد به تصویب رسید.
در ادامه حق شناس پیشنهاد كرد كه در حوزه تحقق پایدار اهداف فرهنگی و اجتماعی، واژه حقوق و تكالیف شهروندی هم اضافه شود كه این پیشنهاد هم رأی آورد.
اعضای شورای شهر تهران همینطور پیشنهاد دادند كه در این طرح سیاست ها و الزامات بودجه ۹۹ شهرداری، موظف شود كه برنامه اولویت محور و تحقق پذیری را كه شورای شهر برای مدت زمان باقی مانده از عمر مدیریت شهری تدوین كرده با منابع درآمدی و بودجه مبتنی بر پروژه های اعلامی از جانب كمیسیون ها در نظر بگیرد كه این متن هم به فهرست پیشنهادات افزوده شد.
در ادامه پیشنهاد حجت نظری در خصوص اینكه در تدوین برنامه ها مشاركت فعال شورایاران، سازمان های مردم نهاد و... هم در نظر گرفته شود با رأی اكثریت آرا به تصویب رسید.
در ادامه پیشنهادی در شورای شهر در مورد آنكه بودجه پس از چند سال به جای انقباضی به صورت انبساطی بسته شود هم مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا این مساله هم بعنوان یكی از الزامات اولیه بودجه به تصویب رسید.
در ادامه حجت نظری پیشنهادی بیان كرد كه برپایه آن احصای املاك خریداری شده شهرداری در مناطق مختلف و پیشبینی سازوكار مناسب جهت اجاره دادن و بهره برداری از املاك و مستغلات شهرداری و همینطور بهره گیری موثر از نیروی انسانی موجود به منظور افزایش درآمدهای پایدار مورد توجه قرار گیرد كه شهربانو امانی در واكنش به این پیشنهاد اظهار داشت: در مورد املاك بحث جدی داریم و دغدغه داشتیم كه شهرداری به جد به آن پاسخ نداد و حتی حاضریم دو فوریتی بیاوریم كه شهرداری ملزم به شفاف سازی در مورد املاك شود.
در ادامه این پیشنهاد هم عبارت بهره گیری موثر از نیروی انسانی موجود به منظور افزایش درآمدهای پایدار حذف شد.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، در ادامه اعضای شورای شهر پیشنهاد دادند كه هر گونه برون سپاری و واگذاری امور شهرداری به بخش خصوصی كه در قالب قوانین است، با تأیید شورا و كمیسیون های مربوطه باشد و این در شرایطی است كه این واگذاری نباید بار مالی جدیدی به شهرداری وارد كند كه بر همین مبنا حجت نظری اظهار داشت: اگر ما به مبحث نیروی مازاد باور داریم و آنرا بپذیریم باید تصمیم بگیریم كه یا نیروها را تعدیل نماییم كه با قاطعیت می گویم ما عرضه تعدیل نیرو نداریم و اگر نمی خواهیم نیروها تعدیل شوند باید كاری برای آنها ایجاد نماییم نه اینكه الان شاهد برون سپاری فعالیت ها هستیم اما نیروی انسانی ما بیكار مانده است.
همینطور رسولی هم با اشاره به اینكه برون سپاری اگر با چابك سازی باشد معنا پیدا می كند در غیر این صورت شهرداری هم تشكیلاتش توسعه می یابد و هم برون سپاری می كند بعنوان مثال در یك حوزه ای ۲۵۰۰ پست سازمانی وجود دارد و در این قسمت برون سپاری هم انجام می شود و این نشان داده است كه شهرداری به صورت دوبل هزینه هایش را صرف می كند.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران تمامی پیشنهادات خویش را در مورد سیاست ها و الزامات بودجه ۹۹ بررسی كردند كه خیلی از آنها یا پس گرفته شد و یا به علت آنكه در چارچوب لایحه بودجه ۹۹ در نظر گرفته شده بود، حذف شد.1398/09/12
14:54:58
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: اهدا , خرید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بررسی پیشنهادات شورا در مورد الزامات بودجه ۹۹ شهرداری تهران
نظر شما در مورد بررسی پیشنهادات شورا در مورد الزامات بودجه ۹۹ شهرداری تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳