دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام كرد

تداوم ممنوعیت واردات كالاهای ممنوعه

تداوم ممنوعیت واردات كالاهای ممنوعه به گزارش حراج كن دبیر ستاد تنظیم بازار از تداوم ممنوعیت در واردات كالاهای ممنوعه آگاهی داد و اظهار داشت: در لبنیات افزایش قیمت مصوب نداشته ایم.


به گزارش حراج كن به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی در نهمین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار امروز چهارشنه ۶ آذرماه اظهار داشت: در نهمین روز از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تابحال فضای غیر متعارف و غیر معمولی را در بازار مشاهده نكرده ایم و در رصد بازار مشاهده خواهید كرد كه حدودا متناظر با همین شرایط سال های گذشته هم در كشور بوده است.
وی افزود: در برخی از فصول سال مصرف بعضی از كالاها افزایش می یابد و تولید برخی از كالاها با نوساناتی مواجه می باشد ؛ در این مقطع سال گوجه فرنگی مصرف و نرخ آن افزوده می شود، چونكه در بیشتر كشور این محصول بسیار كم برداشت می شود و تا ۲ هفته اینده با آغاز برداشت محصول در مناطق جنوبی، بازار شرایط بهتری خواهد گرفت.
وی درباره دیگر نرخ دیگر كالا ها اظهار داشت: تغییر قیمت بنزین بااینكه تاثیر گذار است و باید بپذیریم كه هزار تن، تبدیل به ۱۵۰۰ تن در بخش سهمیه بندی شده است ولی افزایش قیمت در كالاهایی كه در سفره مردم هستند، تاثیر زیادی نداشته است.
آخرین افزایش قیمت برخی كالاها در ۴ ماه گذشته بوده است
قبادی توضیح داد: در نشست های گذشته به سازمان حمایت تكلیف كرده ایم با بررسی كارشناسی اعلام كنند كه اگر مقرر است افزایش نرخی را بپذیریم؛ بپذیریرم و قرار نیست كه رفتار ما با بازار رفتار غیر واقعی و غیر اقتصادی باشد، بنا نیست كه سركوب قیمت و حركت برخلاف چارچوب و اصول بازار را انجام دهیم، اما در شرایط فعلی اتفاقی نیافتاده است كه سبب افزایش قیمت كالا شود.
معاون بازرگانی وزرات صمت با اشاره به عرضه روزانه برخی از كالاها بیان كرد: در بخش لبنیات كه به صورت روزانه عرضه می شود، هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم و در میوه و مركبات هم افزایش قیمت قابل توجه نبوده است.
قبادی درباره بازرسی و نظارت بر بازار توضیح داد: سامانه ۱۲۴ به صورت شبانه روزی آماده رسیدگی به شكایت مردم است، نظارت های بازرسان نسبت به روزهای گذشته چندبرابر شده است ولی بر طبق آمار و تشكیل پرونده هایی كه انجام شده است، تعداد بازرسی ها گواهی می دهد كه تلاشها چند برابر ماه های قبل شده است.
اختصاص سهمیه بنزین به گروه های هدف
دبیرستاد تنظیم بازار بیان كرد: تلاش این است كه سهمیه بنزین وانت بار ها را طوری جلو ببریم كه بتوانیم رضایت آنها را جلب نماییم و به اندازه ای كه پیمایش دارند به آنها سهمیه اختصاص پیدا كند.
ممنوعیت كالاهای ممنوعه ادامه دارد
دبیرستاد تنظیم بازار اظهار داشت: ممنوعیت كالاهای ممنوعه برطرف نشده است و همچنان سیاست پشتیبانی از تولید و ساخت داخل در وزارت صمت اجرا می شود و واردات كالاهای ممنوعه آزاد نشده است.
او افزود: تمام كالاهایی كه در سفره مردم هستند واگر نیاز مردم كشور باشد از قبل هم نیاز كشور بوده است واردات آن آزاد بوده است.
قبادی اظهار داشت: كالاهایی كه در گروه ۲ و ۴ هستند هیچ تغییری در سیاست نداشته و سیاست اعمالی آنها همانند قبل اجرا می شود.
واردات برنج برنامه ریزی شده است
قبادی با اشاره به واردات برنج به كشور اظهار داشت: امسال بیشتر از سال های گذشته واردات برنج به كشور داشته انجام شده است و امسال نزدیك به یك میلیون تن شلتوك در خوزستان تولید شده است كه بیشتر از ۶۰۰ هزار تن آن استحصال می شود.
وی افزود: شرایط تولید و ذخیره برنج كشور در ده سال قبل بی نظیربوده است.
معاون وزیر صنعت بیان كرد: واردات برنج، برنامه ریزی شده از قبل است و بر طبق همان برنامه واردات آن صورت خواهد گرفت.
قبادی اظهار داشت: واردات برنج بر طبق اعلام واحد تامین و عرضه كشور انجام خواهدشد و اجرای طرح بنزین برنامه و سیاست های قبلی را تغییر نخواهد د اد.


منبع:

1398/09/08
10:35:11
5.0 / 5
4398
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تداوم ممنوعیت واردات كالاهای ممنوعه
نظر شما در مورد تداوم ممنوعیت واردات كالاهای ممنوعه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱