معاون شهردار تهران:

بهره وری یكی از راهكارهای مناسب برای محدودیت های مالی است

بهره وری یكی از راهكارهای مناسب برای محدودیت های مالی است به گزارش حراج كن معاون شهردار تهران بهره وری را یكی از راهكارهای مناسب برای شرایطی خواند كه محدودیت های مالی وجود دارد و اضافه كرد: اساسا بهره وری در شرایط محدودیت های مالی رشد اقتصادی را به همراه دارد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، مظاهریان در اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری با اشاره به اینكه ایران از نظر بهره وری وضعیت مناسبی در جهان ندارد، اظهار داشت: دلیل این رخداد را اتكاء به بودجه نقدی می توان عنوان نمود كه سبب شده خیلی از كاستی های مدیران پوشانده شود.
وی ادامه داد: تازه ترین رتبه بندی كشورها در زمینه بهره وریست كه توسط یك موسسه آسیایی انجام شده، كشورمان جزء پنج كشور آخر در این عرصه قرار گرفته، پس همین سوژه این انگیزه را به وجود می آورد كه چگونه و در چه جهتی باید برای ارتقای بهره وری حركت نماییم.
سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران افزایش بهره وری را یكی از بهترین راهكارها در شرایط محدودیت منابع مالی عنوان نمود و اضافه كرد: در دو سالی كه از عمر مدیریت شهری باقیمانده است تفاهم خوبی میان شهرداری و شورا به جهت اینكه چگونه و در چه راهی حركت نماییم ایجاد شده، در جهتی كه منافع مردم را پوشش دهد اما در شرایطی كه منابع مالی محدود است باید بر فعالیت ها تمركز نماییم كه بطور مستقیم با مردم ارتباط دارد.
وی با اشاره به اینكه مدیران شهری همیشه مشتاق اجرای پروژه های بزرگ در شهر بودند، اضافه كرد: باید این نگاه را تغییر دهیم و با مردم و برای مردم كار و پروژه هایی را در مقیاس محله ای تعریف نماییم. مردم باید درباره پروژه ها نظر دهند. اینكه بگوییم چه چیزی برای مردم خوب است باید كنار گذاشته شود و با درخواست و نظر مردم حركت نماییم.
مظاهریان یكی از شروط موفقیت در توسعه محلات را مشاركت مردم در پروژه ها دانست و اظهار داشت: این مشاركت طرق مختلفی دارد اینكه یك شهروند عوارض پسماند و نوسازی با بموقع پرداخت كند حدود 30 درصد به شهرداری كمك می نماید.
ایشان سپس به نیروی انسانی و ضرورت توجه به آن نیز اشاره نمود و اضافه كرد: نیروی انسانی متورمی در بیشتر بخش های اداری این كشور وجود دارد. باید آنها را توانمند نماییم و در تصمیم گیری های مربوط به حوزه خودشان آنها را مشاركت دهیم. این امر می تواند به افزایش بهره وری نیروها بینجامد.
منبع:

1398/09/07
12:16:31
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , تورم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بهره وری یكی از راهكارهای مناسب برای محدودیت های مالی است
نظر شما در مورد بهره وری یكی از راهكارهای مناسب برای محدودیت های مالی است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵