دستور رئیس پلیس راهور جهت بررسی مجدد معاینه فنی اتوبوس ها پیش از زمستان

دستور رئیس پلیس راهور جهت بررسی مجدد معاینه فنی اتوبوس ها پیش از زمستان حراج كن: رئیس پلیس راهور ناجا اصرار كرد كه تا پیش از آغاز طرح زمستانه باید معاینه فنی تمامی اتوبوس ها و ناوگان حمل و نقل عمومی بررسی شود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، سردار سید كمال هادیانفر در نشست كمیته طرح های زمستانه پلیس راهور كه قبل از ظهر امروز در شهرك آزمایش برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس گزارش هایی كه ما از سایت های خارجی معتبر داشتیم زمستان امسال سرمای سختی خواهیم داشت و گرچه ممكنست بارش ها كمتر شود اما این پیش بینی ها به ما می گوید كه سرما زیاد است. كما اینكه امسال پاییز سردی داشتیم بنا بر این تاكید می كنم كه ما باید خودمان را برای شرایط سخت آماده نماییم و اگر آن شرایط رخ داد آمادگی داشته باشیم و اگر هم رخ نداد لزوم دارد كه ما آمادگی خودرا حفظ نماییم.
وی از تشكیل قرارگاهی در مركز كنترل ترافیك پلیس راهنمایی و رانندگی در طرح زمستانی آگاهی داد و اظهار داشت: ما تجربه ای از همكاری و تعامل دستگاه ها را در طرح نوروزی امسال شاهد بودیم كه منجر به كاهش تلفات شد. امسال نیز همزمان با طرح زمستانی این قرارگاه تشكیل شده و از نمایندگان تمام دستگاه ها می خواهم كه دراین قرارگاه حاضر باشند تا تصمیمات به بهترین شكل ممكن اتخاذ شده و با هماهنگی كامل اجرایی شود.
تاكید بر بررسی دوباره معاینه فنی تمام اتوبوس ها
هادیانفر در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم بررسی و چك معاینه فنی تمام اتوبوس های حمل و نقل جاده ای اصرار كرد و اظهار داشت: از سازمان راهداری می خواهم كه تمامی این اتوبوس ها را فراخوان كرده و قبل از آغاز طرح زمستانی سیستم سوخت، مشكلات فنی و تمام فاكتورهای معاینه فنی این اتوبوس ها را بررسی كند تا گرفتار مشكلی نشویم.
وی با اشاره به اینكه لازم است جاده هایی كه حادثه خیز بوده یا احتمال وقوع ریزش برای آنها وجود دارد مسدود شود، افزود: بعنوان مثال محور سمنان در زمستان شرایط بدی دارد كه لازم است ما این محور را محدود نماییم كه مردم نروند به آنجا و در برف گیر كنند.
هادیانفر اضافه كرد: همین طور لازم است برای فروش بلیت های اتوبوس ها نیز تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شود كه اگر مسیری مسدود بود برای آنجا بلیتی صادر نشود. همانطور كه در مورد هواپیماها نیز این مسئله وجود دارد. در این شرایط باید رانندگان نیز رعایت كرده و طوری نشود كه فرضا راننده به خاطر مسائل اقتصادی بخواهد از راه دیگری مسافران را جابجا كند. امیدوارم امسال این موارد نیز مورد توجه قرار بگیرد.
وی در مورد تردد تریلی ها نیز اظهار نمود: لازم است كه بارنامه تریلی هایی كه احتمال واژگونی و خروج شان از مسیر وجود دارد بررسی شده و در این زمینه حداكثر نظارت صورت گیرد. چونكه اگر به سبب شرایط جوی یك تریلی از مسیر بیرون رود حدود 10 تا 15 خودرو را نابود می كند.
رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به هدفگذاری برای كاهش 15 درصدی تلفات جاده ای اظهار داشت: این مساله هنوز محقق نشده و ما امیدواریم كه تا آخر سال بتوانیم به این آمار نزدیك شویم. البته باید این را بگویم كه ما توانستیم روند افزایشی تصادفات را مهار نماییم. چونكه طبق پیش بینی های ما با عنایت به تعداد خودرو و رانندگان در شش ماهه امسال باید تصادفات ما 17 درصد افزایش پیدا می كرد در حالی كه ما توانستیم 1.7 درصد سال قبل را نیز مهار نماییم و امیدواریم در باقیمانده سال نیز به هدف خود نزدیك شویم.
وی با تاكید بر اینكه باید تعداد تصادفات، مصدومان و جانباختگان ناشی از آن در كشور به حداقل ممكن برسد، اضافه كرد: در كشور ما 217 هزار كیلومتر راه وجود دارد كه از این تعداد 45 هزار كیلومتر آن جزء محورهای اصلی است. در همین 45 هزار كیلومتر نیز 65 درصد تصادفات رخ داده است. بدین سبب نشان میدهد كه نظارت بر راه های اصلی باید جزو اولویت های ما باشد.
هادیانفر اضافه كرد: حدود 26 درصد از تصادفات نیز در محورهای فرعی و حدود 9 درصد نیز در محورهای روستایی رخ داده است.
در ادامه رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینكه در زمستان پارینه 3670 نفر در اثر حوادث ترافیكی در شهرها و جاده ها جان خودرا از دست داده اند، اظهار داشت: علت این حوادث نیز خستگی و خواب آلودگی، انحراف به چپ و واژگونی بوده است. همین طور 30 كیلومتری شهرها بیشترین قربانی را داشته است.
وی ادامه داد: ما در 27 استان كشور با برودت هوا و بارش برف و باران در طرح زمستانه مواجه خواهیم بود. 111 گردنه ما نیز برفگیر است كه باید تمام دستگاه ها توجه داشته باشند كه در شرایط خاص به این نقاط توجه كرده و حتی اگر لازم شد محدودیت های تردد را نیز اعمال كنند.
هادیانفر اضافه كرد: من حتی برای عبرت و متنبه شدن رانندگان با هدف كاهش حوادث رانندگی تاكید كرده ام كه در حوادثی كه واژگونی رخ داده بلافاصله خودرو را از محل منتقل نكنند بلكه آنرا به حاشیه مسیر برده تا مردم ببینند كه حوادثی در كمین شان است.
رئیس پلیس راهور ناجا از ورود 120 دستگاه خودروی سواری تویوتا، رافور به پلیس راهور آگاهی داد و اظهار داشت: ما تمام این خودرو های جدید را به بخش های كوهستانی و تقویت توانمان در این عرصه ها اختصاص دادیم و این خودرو ها در طرح زمستانه به كار گرفته می شوند.
هادیانفر به طرح پلیس در اربعین امسال نیز اشاره نمود و تصریح كرد: امسال طرح های پلیس همگی به دنبال هم و به شكل سنگینی اجرا شد. از طرح نوروزی و آن حوادث جوی و سیلاب ها سال شروع شد و بعد از آن طرح تابستانه، طرح اربعین و حالا باردیگر طرح زمستانه شروع شده است. ما در طرح اربعین عملكرد بسیار خوبی داشتیم. به طوریكه 250 هزار زائر خارجی از مرزها خارج شده و بدون كوچكترین حادثه ای در جاده ها تردد كرده و از مرز دیگری وارد مرز عراق شدند. سه میلیون و 200 هزار زائر ایرانی نیز در راهپیمایی اربعین حضور داشتند كه در مجموع بالغ بر 95 درصد از آنها به شكل زمینی مبادرت به تردد كردند؛ اما دیدیم كه با مدیریت انجام شده هیچ گونه محدودیت و مزاحمت برای شهروندان ایجاد نشد و به جز یك حادثه كه تریلی چپ كرده ما هیچ مورد ترافیك سنگینی در جاده ها نداشتیم.
منبع:

1398/09/06
16:24:04
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: اقتصاد , اهدا , تجربه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستور رئیس پلیس راهور جهت بررسی مجدد معاینه فنی اتوبوس ها پیش از زمستان
نظر شما در مورد دستور رئیس پلیس راهور جهت بررسی مجدد معاینه فنی اتوبوس ها پیش از زمستان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳