اگر قصد خرید فرش ماشینی كاشان را دارید حتما مطالعه كنید

راهنمای خرید فرش 700 تا 1200 شانه كاشان از كارخانه

راهنمای خرید فرش 700 تا 1200 شانه كاشان از كارخانه به گزارش حراج كن در این مقاله پس از آموزش تشخیص شانه و تراكم، با مزایا و معایب فرش های ۷۰۰ شانه تا ۱۲۰۰ شانه كاشان آشنا می شویم.به گزارش حراج كن به نقل از مهر، در خرید اینترنتی فرش و یا خرید از فروشگاه ها، عباراتی همچون شانه و تراكم فرش مطرح می شود. شانه و تراكم، مهم ترین شاخص های انتخاب فرش ماشینی كاشان است كه بر قیمت فرش كاشان اثرگذار است. در این مقاله پس از آموزش تشخیص شانه و تراكم، با مزایا و معایب فرش های ۷۰۰ شانه تا ۱۲۰۰ شانه كاشان آشنا می شویم.
اگر شخصی به قصد خرید فرش ماشینی كاشان به فروشگاه ها و یا سایت های فروش اینترنتی فرش كاشان مراجعه نموده باشد، حتما با اصطلاح شانه و تراكم فرش روبرو شده است. شانه و تراكم یكی از مهمترین شاخص های انتخاب فرش ماشینی كاشان است كه هم بر كیفیت و هم بر قیمت فرش تأثیرگذار است. با مطالعه مقاله پیش رو نه تنها می توان به راحتی شانه و تراكم یك فرش ماشینی را تشخیص داد، بلكه می توان تشخیص داد كه آیا فرش ۷۰۰ شانه كاشان مناسب تر است یا فرش ۱۲۰۰ شانه كاشان؟
شانه و تراكم فرش را چگونه تشخیص دهیم؟
در صنعت فرش ماشینی به تعداد گره های موجود در یك متر از عرض (پهنا) فرش «شانه فرش» گفته می شود. برای مثال یك فرش ۷۰۰ شانه باید در یك متر از عرض خود ۷۰۰ گره داشته باشد. یا به عبارت دیگر در هر ۱۰ سانتی متر از فرش ۷۰۰ شانه ۷۰ گره وجود دارد. پس به راحتی می توان با استفاده از یك خط كش ساده و شمارش تنها ۱۰ سانتی متر از عرض فرش متوجه شد كه مقدار شانه یك فرش ماشینی چقدر است.

تراكم چیست و چه تفاوتی با شانه فرش دارد؟
تراكم یك فرش در حقیقت تعداد ردیف پودهایی است كه در طول یك متر از فرش ماشینی كاشان بافته شده است. برای مثال وقتی یك فرش تراكم ۳۰۰۰ داشته باشد به این معناست كه برای بافت یك متر از طول این فرش ۳۰۰۰ ردیف پود استفاده شده است.
چطور می توان تراكم واقعی یك فرش كاشان را محاسبه كرد؟
برای محاسبه تراكم یك فرش ماشینی باید اول به این نكته اشاره نمود كه برای بافت هر رج (یك ردیف گره) از سه پود استفاده می شود كه این پودهای سه گانه به ترتیب پود زیر، پود میانه و پود رو نام دارند. بنابراین همواره تعداد پودهای به كار رفته در یك متر از طول یك فرش سه برابر تعداد گره های آن در یك متر از طول فرش است.
پس باز هم با همان خط كش معمولی می توان تراكم یك فرش ماشینی را محاسبه كرد. تنها كافی است كه تعداد گره های یك متر از طول فرش را محاسبه كرده و در عدد ۳ ضرب كرد تا تراكم واقعی فرش به دست آید. برای مثال یك فرش با تراكم ۳۰۰۰ باید ۱۰۰۰ گره در یك متر (یا ۱۰۰ گره در ۱۰ سانتی متر) از طول فرش داشته باشد.

خرید فرش ۷۰۰ شانه یا ۱۲۰۰ شانه!؟ همان گونه كه در مقدمه اشاره شد در هنگام خرید فرش ماشینی كاشان اینكه چه شانه و تراكمی انتخاب شود، هم بر كیفیت فرش خریداری شده مؤثر است و هم بر قیمت خرید فرش. پس لازم است پیش از انتخاب و خرید فرش ماشینی كاشان با خصوصیت های فرش های با تراكم مختلف آشنا شد تا بتوان نتیجه گیری كرد كه با عنایت به بودجه و نیاز چه فرشی مناسب می باشد.
مزایا و معایب فرش ۷۰۰ شانه كاشان
فرش ۷۰۰ شانه جزو پرفروش ترین فرش های ماشینی كاشان است. شاید مهمترین علل این استقبال گسترده از فرش ۷۰۰ شانه كاشان در وهله اول قیمت پایین این فرش نسبت به فرش های با شانه بالاتر باشد. خصوصاً اینكه این نوع فرش با وجود قیمت پایین، از زیبایی و نمای خوبی هم برخوردار می باشد.
از دیگر مزایای فرش ۷۰۰ شانه می توان به نرمی و لطافت بیشتر این نوع فرش نسبت به فرش های با شانه بالاتر اشاره نمود. نرمی بیشتر این نوع فرش دو علت اصلی دارد، علت اول تراكم پایین تر (فشردگی كمتر) گره های این نوع فرش است و علت دوم هم بلندتر بودن نخ خاب (پرز) فرش در فرش ۷۰۰ شانه است. در واقع هر چه شانه و تراكم فرش بیشتر باشد، ارتفاع نخ خاب فرش كمتر می شود.
به صورت كلی می توان از فرش ۷۰۰ شانه كاشان بعنوان فرشی زیبا، لطیف و البته ارزان یاد كرد. بنابراین از فرش ۷۰۰ شانه علاوه بر منازل، برای مفروش كردن حسینیه ها و مساجد هم استفاده می شود.

اما اگر در خرید فرش برای پذیرایی منزل، زیبایی و ظرافت آن مهمترین اولویت است، فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه كاشان بهترین انتخاب است. فرش ۱۲۰۰ شانه كاشان چنان زیبایی و ظرافتی دارد كه در بازار فرش از آن بعنوان فرش ماشینی دست بافت نما یاد می شود! البته برای خرید فرش ۱۲۰۰ شانه لازم است كه حدوداً ۳۰درصد بیشتر از فرش ۷۰۰ شانه هزینه شود. اما اگر زیبایی و ظرافت فرش اولویت دارد اساسا از انتخاب فرش ۱۲۰۰ شانه می توان بسیار راضی بود. اما در هنگام خرید فرش ۱۲۰۰ شانه این مطلب را باید در نظر داشت كه این نوع فرش به خاطر تراكم بالا، نرمی و لطافت فرش ۷۰۰ شانه را ندارد.
البته در میان این دو رده از فرش، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه كاشان قرار می گیرد كه در طراحی و بافت این فرش تلاش شده نرمی و لطافت فرش ۷۰۰ شانه با زیبایی و ظرافت فرش ۱۲۰۰ شانه در هم آمیخته شود.
در حقیقت فرش ۱۰۰۰ شانه زیباتر و ظریف تر از فرش ۷۰۰ شانه است، اما زیبایی و ظرافت آن به پای فرش ۱۲۰۰ شانه نمی رسد و از سوی دیگر نرمی و لطافت این نوع فرش از فرش ۱۲۰۰ شانه بیشتر است اما باز هم فرش ۷۰۰ شانه نرم تر و لطیف تر از فرش ۱۰۰۰ شانه است. از نظر قیمت هم اتفاقاً فرش ۱۰۰۰ شانه در وسط قرار گرفته است. یعنی برای خرید این نوع فرش تنها كافی است حدود ۱۵ درصد بیشتر از فرش ۷۰۰ شانه هزینه كرد.
در سایت قالی كاشان می توان انواع طرح های فرش های ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ شانه كاشان را مشاهده و به قیمت كارخانه و با ضمانت ۱۲۰ ماهه خریداری كرد.
علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب و خرید فرش ماشینی می توانند به راهنمای جامع خرید فرش ماشینی كاشان در سایت قالی كاشان به آدرس ghaliekashan.com رجوع كنند.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/08/03
14:43:15
5.0 / 5
4862
تگهای خبر: ارز , بازار , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راهنمای خرید فرش 700 تا 1200 شانه كاشان از كارخانه
نظر شما در مورد راهنمای خرید فرش 700 تا 1200 شانه كاشان از كارخانه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳