معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند:

استفاده از عبارت طلای كثیف برای زباله اشتباه است

استفاده از عبارت طلای كثیف برای زباله اشتباه است به گزارش حراج كن معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: بر خلاف تصوری كه وجود دارد تراز اقتصاد پسماند هیچ وقت مثبت نمی گردد پس عبارت طلای كثیف برای زباله به اشتباه استفاده می شود.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، علیرضا شریفی فرد در همایش رویداد كلیماتون اظهار داشت: نظافت شهر تهران شرایط آبرومند دارد در حقیقت مدیریت جمع آوری زباله و انتقال آن به آرادكوه در شرایط خوبی است و بی شك سازمان مدیریت پسماند و شهرداری موظف به نگهداشت شهر هستند و نگهداشت صرف مانع از توجه كافی به سوژه توسعه است و این مشكل در توسعه پسماند به وجود آمده است.
وی ادامه داد: روزانه در تهران حدود 8000 تن پسماند عادی تولید می شود كه از این میزان آن بخش كه قابل احصا است زباله هایی است كه به آرادكوه می رود كه 5300 تا 6000 تن است. فاصله 2000 تنی بین آنچه به آرادكوه می رود و تولید پسماد در تهران همان پسماندی است كه بازیافت می شود. یعنی ما نتوانسته ایم در حوزه مدیریت پسماند اقدامات توسعه ای انجام دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پسماند بیمارستانی اشاره و اظهار نمود: آمار پسماندهای بیمارستانی از حدود 60 تن بیشتر است و به 100 تن می رسد اما قسمتی از این زباله ها همراه زباله های عادی دفع می شود. در زمینه نخاله های ساختمانی به شدت در معرض لطمه هستیم و در تهران روزانه 40 هزار تن پسماند ساختمانی تولید می شود كه رقم بالایی است.
شریفی در تشریح چالش های حوزه پسماند اظهار داشت: ما در مدیریت پسماند با دو چالش مواجه ایم یكی چالش در مبدا و یكی در مقصد. در تفكیك زباله از مبدا با وجود اینكه برخی اقدامات انجام شده است موفقیت چندانی در این زمینه نداشتیم و در این زمینه به مشاركت مردم نیاز داریم.

1398/08/02
01:03:16
5.0 / 5
4662
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , طلا , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استفاده از عبارت طلای كثیف برای زباله اشتباه است
نظر شما در مورد استفاده از عبارت طلای كثیف برای زباله اشتباه است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳