سخنگوی وزارت كشور:

دستورالعمل نظارت بر تاكسی های اینترنتی ابلاغ گردید

دستورالعمل نظارت بر تاكسی های اینترنتی ابلاغ گردید به گزارش حراج كن سخنگوی وزارت كشور از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر فعالیت عرضه دهندگان خدمات هوشمند مسافر توسط وزیر كشور اطلاع داد.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا سید سلمان سامانی در اینباره اظهار نمود: این دستورالعمل در اجرای تاكیدات رئیس جمهوری، وزیركشور و دولت در پشتیبانی از استارت آپ ها و نظام مند كردن روابط بین شهرداری ها با شركت های عرضه دهنده خدمات هوشمند مسافر (تاكسی های اینترنتی) تهیه و ابلاغ گردید.

معاون هماهنگی وزارت كشور اضافه كرد: دستورالعمل نظارت بر فعالیت عرضه دهندگان خدمات هوشمند مسافر سرانجام بعد از مذاكرات گسترده و برگزاری جلسات كارشناسی مختلف توسط وزارت كشور، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تاكسی های آنلاین و شهرداری ها تهیه و تدوین شده است.

سخنگوی وزارت كشور خاطرنشان كرد: طبق این دستورالعمل فعالیت تاكسی های اینترنتی در كشور رسمیت بیشتری خواهد یافت همینطور در آن ضوابط مشخص و دقیقی برای شركت ها، رانندگان و خودرو ها تعیین شده است؛ به نحوی كه ۱۰ ضابطه برای رانندگان و خودرو های فعال در شركت های حمل و نقل هوشمند و اینترنتی در نظر گرفته شده است.

سامانی افزود: از این پس شركت های فعال در حوزه تاكسی های اینترنتی و سایر شركت هایی كه قصد ورود به حوزه حمل و نقل هوشمند را دارند شاهد رقابت عادلانه تر در این عرصه خواهند بود و مردم هم به تبع این رقابت عادلانه از خدمات با كیفیت تری بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینكه بر مبنای مكانیزمی كه در این دستورالعمل پیشبینی شده وزارت كشور نظارت عالیه بر این نوع فعالیت ها خواهد داشت، اظهار داشت: شهرداری ها و افرادی كه قصد فعالیت در چارچوب تاكسی های اینترنتی را دارند باید این ضوابط و سایر تعهداتی كه در این دستورالعمل پیشبینی شده است را رعایت نمایند.

معاون هماهنگی وزارت كشور تصریح كرد: با اجرای ضابطه ها، تعهدات و مكانیزم نظارتی كه در این دستورالعمل پیشبینی شده شاهد افزایش ضریب امنیت اجتماعی در استفاده از این امكان خواهیم بود.

وی تصریح كرد: با ابلاغ دستورالعمل نظارت بر فعالیت عرضه دهندگان خدمات هوشمند مسافر، مسائل و دغدغه هایی كه بعضاً میان مسافران، رانندگان، شركت ها و شهرداری ها وجود داشت، رفع خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، سامانی اجرای این دستورالعمل را برای ذینفعان این حوزه مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: امیدواریم با اجرای مفاد مندرج در این دستورالعمل از محیط زیست بهتر و هوای پاك تری برخوردار باشیم و در نهایت همه این اقدامات منجر به افزایش رضایتمندی مردم و رفاه اجتماعی آنان شود.
1398/07/05
13:51:47
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: آنلاین , ارز , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دستورالعمل نظارت بر تاكسی های اینترنتی ابلاغ گردید
نظر شما در مورد دستورالعمل نظارت بر تاكسی های اینترنتی ابلاغ گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲