در خصوص اجرای كاداستر

سازمان ثبت اسناد و شهرداری تهران تفاهم نامه امضا كردند

سازمان ثبت اسناد و شهرداری تهران تفاهم نامه امضا كردند حراج كن: تفاهم نامه مشترك سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و شهرداری تهران درباب اجرای كاداستر املاك و مستغلات شهرداری تهران به امضا رسید.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، ظهر امروز چهارشنبه ۳ شهریور، تفاهم نامه مشتركی میان سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و شهرداری تهران درباب اجرای كاداستر املاك و مستغلات شهرداری تهران بین خدائیان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشورو پیروز حناچی شهردار تهران به امضا رسید.

بر طبق این گزارش، یكی از وظایف قانونی سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، اشراف كامل برحدود واقعی املاك، مستحدثات و اراضی دركشور است تا بتواند پایه و اساس تثبیت و استقرار مالكیت مشروع صاحبان املاك را فراهم و میزان اراضی دایر، بایر و موات شهری و موقوفات را تعیین نماید و برای حصول به آن، به نظامی نیازمند است كه اطلاعات هندسی جامع از محدوده كلیه املاك كشور(نقشه املاك) را همراه با شماره هر ملك، مشخصات مالك و حدود حقوق مالك در ملك را به طور كامل بنحوی در اختیار داشته باشد كه امكان بازبینی پیوسته مجموعه اطلاعات میسر باشد تا بتواند وظایف خودرا با دقت و سرعت و صحت كامل انجام دهد. این سیستم را با عنایت به تعاریف موجود كاداستر می نامند.
منبع:

1398/07/04
13:30:54
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سازمان ثبت اسناد و شهرداری تهران تفاهم نامه امضا كردند
نظر شما در مورد سازمان ثبت اسناد و شهرداری تهران تفاهم نامه امضا كردند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳