تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران

تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران حراج كن: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینكه هم اكنون خزانه داری استان تهران مستقل نیست و پیگیر هستیم كه خزانه داری مستقل نه تنها در تهران بلكه در تمامی استانها شكل بگیرد.


نعمت الله تركی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران اظهار داشت: در جهت ایجاد شفافیت و دقت در هزینه كردها پیگیر تشكیل خزانه داری مستقل برای استان تهران هستیم موضوعی كه در سایر استان های كشور نیز شكل خواهد گرفت؛ در حقیقت خزانه استان بطور رسمی در استان ها به وجود آمده و كمیته تخصیص آن به ریاست استاندار خواهد بود.
وی ادامه داد: هم اكنون مشغول تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ از استان تهران هستیم این بودجه ابتدا به سازمان برنامه و بودجه ارسال و از آنجا به مجلس ارسال خواهد شد. بودجه سال آینده برای نخستین بار برمبنای درآمد هزینه ها تدوین خواهد شد. ضریب بازگشت بودجه استان تهران حدود ۷ درصد است یعنی از ۶۸ هزار میلیارد تومان درآمد استان، حدود ۲ هزار میلیارد به خود استان باز می گردد بدین سان توزیع اعتبارات در استان تهران دقیق، متوازن و منطقی نیست.
وی افزود: برمبنای پیشنهاداتی كه ارائه كردیم مقرر شد بودجه سال آینده را برمبنای درآمد و هزینه تدوین نماییم. در شرایط فعلی، ساختار بودجه ای كشور، سنتی و در بعضی بخش ها معیوب است، چون بحث نظام درآمد و هزینه در استانها نیست، درآمد از استان ها تجمیع و به خزانه كشور واریز می شود و دستگاه ملی است كه برای آن بخش از درآمد تصمیم می گیرد پس در چنین شرایطی اعتبارات در استانها به صورت متوازن برمبنای درآمدها داده نمی گردد.
وی اشاره كرد: با پیگیری های استان تهران و ارائه پیشنهادات به سازمان برنامه و بودجه، این سازمان پذیرفت تا تغییراتی در نظام درآمد و هزینه استان ها به نفع استان هایی كه بیشترین درآمد را برای كشور فراهم می آورد اتفاق بیفتد. مقرر شد تا از سال ۹۹، تهیه لایحه بودجه و نظام درآمد و هزینه استان ها ارائه شود و این امر به استان هایی كه درآمد خوبی دارند، كمك موثری می كند؛ به تعبیری دیگر هر استان به تناسب ظرفیت و هزینه كردی كه ارائه می دهد، می تواند از بودجه استفاده نماید. این مساله باید حتما مصوب و قانونی شود.
منبع:

1398/07/03
20:26:34
5.0 / 5
4618
تگهای خبر: كشور , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران
نظر شما در مورد تشكیل خزانه داری مستقل در استان تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱