در جلسه امروز شورای شهر تهران صورت گرفت

تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه

تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه حراج كن: اعضای شورای شهر تهران به اختصاص پنج میلیارد تومان از ردیف بودجه كمك به آموزش و پرورش در امتداد مناسب سازی مدارس دخترانه رأی مثبت دادند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، بامداد امروز بررسی دو فوریت طرح گردنگیر شهرداری تهران به مناسب سازی مدارس دخترانه روی میز اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت و ناهید خداكرمی در دفاع از این طرح با اشاره به اینكه 74 درصد دختران تهرانی از كمبود ویتامین D رنج می برند، اظهار داشت: این در حالیست كه منبع اصلی تامین ویتامین D نور آفتاب است؛ اما دختران به سبب نوع پوشش و مشرف بودن ساختمان های اطراف نمی توانند در مدارس آزادانه تردد كنند.
وی با اشاره به اینكه در مدارس غیر انتفاعی از لباس های استاندارد استفاده می نمایند و دختران می توانند ساعات زیادی را در مقابل نور خورشید فعالیت كنند، گفـت: در امتداد عدالت و ایجاد برابری پیشنهاد می شود كه شهرداری تهران درصدی از ردیف بودجه كمك به مدارس را به مناسب سازی مدارس دخترانه اختصاص دهد.
خداكرمی با اشاره به اینكه تحقیقات علمی نشان داده كه فعالیت فیزیكی در رشد دختران بسیار موثر است، اشاره كرد: برمبنای ردیف بودجه مشخص، شهرداری تهران می بایست در سال 98 مبلغ 25 میلیارد و 500 میلیون تومان به آموزش و پرورش در امتداد طرح استقبال از مهر كمك نماید.
وی با اشاره به اینكه پیشنهاد شده است كه تنها 20 درصد این بودجه یعنی حدود پنج میلیارد تومان به مناسب سازی مدارس دخترانه اختصاص داده شود، اظهار داشت: می توان با رفع اشراف ساختمان های مجاور نسبت به بهسازی مدارس اقدام نمایند.
وی ادامه داد: باید حیاط مدارس دخترانه با سازه های سبك و ایمنی رفع مشرف شود.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران با اكثریت آراء این طرح را تصویب كردند كه بر همین مبنا مقرر شد از شروع مهر ماه پنج میلیارد تومان بابت مناسب سازی و بهسازی مدارس دخترانه و رفع اشرافیت ساختمان های مجاور صرف شود.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، در ادامه شهربانو امانی نیز پیشنهاد نمود كه این 20 درصد به 50 درصد افزایش یابد كه این پیشنهاد رأی نیاورد.
همین طور محسن هاشمی نیز در جریان تصویب این طرح با اشاره به اینكه تامین كمبود ویتامین D تنها با نور آفتاب رفع نمی گردد و می توانند قرصش را مصرف كنند، اظهار داشت: من هم جدیدا آزمایش دادم و دیدم كه كمبود ویتامین D دارم اما در كشورهای مختلف كه نور آفتاب كم است آنها هم باید قرص مصرف كنند.
منبع:

1398/06/19
11:41:13
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: برند , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه
نظر شما در مورد تصویب بودجه پنج میلیارد تومانی برای مناسب سازی مدارس دخترانه
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱