از پل طبیعت تا گذر در قرن هفدهم تا بیستم

از پل طبیعت تا گذر در قرن هفدهم تا بیستم حراج كن: اگر در شهر تهران هستید و در گیرودار دغدغه ها و روزمرگی ها، فرصت سفر ندارید، بهتر است پل طبیعت تهران را درلیست انتخاب خود قرار دهید.به گزارش حراج كن به نقل از مهر، اگر در شهر تهران هستید و در گیرودار دغدغه ها و روزمرگی ها، فرصت سفر ندارید و اما در عین حال می خواهید اوقات فراقت آرامی را برای چندین ساعت در یك فضای خوش آب و هوا سپری كنید، بهتر است پل طبیعت تهران را درلیست انتخاب خود قرار دهید.
شگفت انگیزترین نكته در مورد پل طبیعت تهران این است كه هرچند بین چندین اتوبان اصلی شهر قرار دارد و درست در مركز شلوغی و ترافیك ساخته شده، اما احساسی از بودن در طبیعت و تنفس را به همراه دارد. وجود فضاهای سبز، مسیرهای پیاده روی، رستوران ها و كافه های متفاوت و متنوع، حس شادابی و سرزندگی این فضا را دو چندان می كند.

از نخستین نكاتی كه در بدو ورود به سازه پل طبیعت به چشم می آید، وجود سه مسیر برای پیاده روی، دوچرخه سواری و كالسكه است.
اگر به نابرو وب سایت گردشگری در ایران سری بزنید اطلاعات خوبی درباره پل طبیعت تهران و حتی دیگر مراكز تفریحی و گردشگری در سراسر كشور به دست می آورید.
اما اگر می خواهید اوقات فراقت خودرا بر روی زمان از قرن هفدهم تا بیستم سفر كنید بهتر است در نابرو موزه زمان تهران را جستجو كنید. موزه تماشاگه زمان تهران اولین موزه ساعت ایران، دارای معماری و تزئینات بسیار زیبا، همراه با محیطی آرامش بخش در شمال تهران است، كه انواع ساعت های قدیمی ایرانی و خارجی ساخته شده توسط كشورهای فرانسه، سوئیس، انگلیس و آلمان و ابزارهای سنجش زمان از قرن هفدهم تا بیستم را در برگرفته است.

این موزه در ساختمانی ست قاجاری كه به دوره محمدشاه و ناصرالدین شاه قاجار می رسد. این باغ در ابتدا قسمتی از اراضی باغ فردوس بود كه در اختیار داماد ناصرالدین شاه، معیرالممالك قرار داشت.
گچبری این بنا مدت ۱۲ سال به طول انجامید و در نهایت به شكل یك اثر هنری درآمد. این بنا در سال ۱۳۷۸ عنوان نخستین موزه ساعت ایران را به خود گرفت.
جاهای دیدنی تهران كم نیستند و حتی تصورش را هم نمی كنید كه در دل این كلانشهر، جاذبه های گردشگری این چنین ناب پیدا كنید. تنها كافیست یك جستجو در وب سایت های گردشگری داشته باشید و با بهترین برنامه ریزی، اوقات فراقت خوشایندی را برای خودتان رقم بزنید.این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1398/06/17
17:13:12
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: ابزار , اثر هنری , رستوران , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از پل طبیعت تا گذر در قرن هفدهم تا بیستم
نظر شما در مورد از پل طبیعت تا گذر در قرن هفدهم تا بیستم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳