واكنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش مالی شهرداری

واكنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش مالی شهرداری به گزارش حراج كن اعضای شورای اسلامی شهر تهران در واكنش به گزارش مالی شهرداری تهران برای چهار ماهه نخست امسال كه توسط خزانه دار شورای شهر تهران قرائت شد موضوعاتی مختلفی را در صحن شورا مطرح نمودند.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا مجید فراهانی در یكصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در واكنش به گزارش درآمد و هزینه های شهرداری تهران اظهار داشت: تحقق ۹۰ درصدی درآمدها در چهارماهه نخست امسال انجام گرفته و ۱۰ درصد آن انجام نشده است. اگر تا آخر سال با همین روند پیش برویم ۲ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب را كسری خواهیم داشت. این مورد از اجرای پروژه های عمرانی می كاهد و هزینه های جاری و حقوق و دستمزد از طرفی به علت افزایش تورم حداقل ۲۰ درصد هزینه ها را افزایش داده است.

وی اضافه كرد: اگر می خواهیم برای اجرای پروژه ها گام مثبتی برداریم راهی جز جذب سرمایه عمومی نداریم. قطعا تهران چاه نفتی ندارد كه از آن برای اداره شهر استفاده نماید. در نیمه دوم سال شاهد كاهش درآمد در حوزه شهرسازی خواهیم بود و از درآمدهای جدید پایدار برای شهرداری هم خبری نیست.

فراهانی تصریح كرد: در شرایط خاص تحریم، مبحث امنیت ملی كشور در شرایط خاصی قرار دارد و هر اتفاقی می تواند شوك درآمدی جدیدی برای شهرداری ایجاد كند. بنابراین باید ذخیره مدیریتی داشته باشیم.

به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه و در جریان ادامه واكنش اعضا به گزارش مالی چهار ماهه نخست امسال كه توسط خزانه دار شورا قرائت شد، شهربانو امانی اظهار داشت: قطعا انضباط مالی نسبت به دوره های گذشته افزایش یافته و درآمدهای ناپایدار ما ۶۹ درصد است در حالیكه ما ۷۵۰ میلیارد تومان حقوق و دستمزد پرداخت می نماییم یعنی اینكه ما به سراغ درآمدهای پایدار نرفته ایم.

در ادامه محسن هاشمی - رئیس شورای شهر تهران - در واكنش به سخنان امانی اظهاركرد: درآمدهای پایدار قبل از این ۲۰ درصد بود اما هم اكنون به ۳۰ درصد افزایش پیدا كرده است.

به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا احمد مسجد جامعی هم در واكنش به قرائت گزارش عرضه شده توسط خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: در خیلی از پروژه های شهری اتفاق جدیدی رخ نداده و باید مشخص شود كه ۹۱ درصد از درآمدها كجا هزینه شده است.

وی اضافه كرد: بر طبق این ۹۱ درصد از درآمد باید بخشی از كارهای عمرانی انجام می شد اما این ابلاغ انجام نشده و از سوی دیگر در شورا عوارض جدید وضع كردیم تا كیفیت عرضه خدمات بیشتر شود ولی در كیفیت هم تغییری ایجاد نشده است.

مسجدجامعی تصریح كرد: در این گزارش باید به صورت تفكیكی دارایی های سرمایه ای و مالی مشخص شود تا بدین سان معلوم شود كدام درآمد مربوط به عوارض و كدام مربوط به فروش املاك بوده است.
1398/06/10
23:44:32
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: پرداخت , تورم , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد واكنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش مالی شهرداری
نظر شما در مورد واكنش اعضای شورای شهر تهران به گزارش مالی شهرداری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳