۹۲ هزار پناهنده تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

۹۲ هزار پناهنده تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند به گزارش حراج كن مدیركل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران كه همیشه در انجام اقدامات بشردوستانه پیش قدم بوده، در اقدامی انساندوستانه خدمات بیمه سلامت به پناهندگان با اعتبار یك ساله را فراهم نموده است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، مهدی محمودی مدیركل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور در دیدار با ایوو فریسن نماینده كمسیاریای عالی سازمان ملل متحدد در امور پناهندگان با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته تلاش زیادی در حوزه رسیدگی به امور پناهندگان داشته است، فراهم كردن زمینه های آموزشی، بهداشتی، معیشتی و حرفه آموزی و همینطور بیمه سلامت پناهندگان را یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی خواند.

محمودی در این دیدار اظهار نمود: اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور با عنایت به اهمیتی كه برای كرامت انسانی قائل است در عرصه های بین المللی حضوری فعال داشته و با شركت در كنفراس ها و نشستهای جهانی در حوزه پناهندگان و مهاجرین خط مشی اصلی خود كه همواره كمك به انسان ها بوده، را حفظ نموده است.

ایشان در ادامه با اشاره به اینكه هرساله اجرای طرح آمایش به صورت منظم در دستور كار این اداره قرار دارد افزود: در طرح های آمایش اطلاعات پناهندگان به روز شده و میزان خدماتی كه پناهندگان دریافت كرده و یا مقرر است دریافت نمایند، مشخص می شود.

مدیركل اموراتباع و مهاجرین خارجی وزارت كشور اضافه كرد: خوشبختانه با عنایت به تلاش های روز افزون جهموری اسلامی ایران در رسیدگی به امور پناهندگان در سال جدید، تعداد خدمات بیشتری از قبیل ثبت نام در مدارس، غربالگری سلامت و عرضه پروانه كار و سایر موارد عرضه شده است.

وی با اشاره به اینكه كارت های آمایش پناهندگان تا آخر طرح جدید آمایش اعتبار دارد، افزود: طرح بیمه سلامت پناهندگان با اعتبار یك ساله بعد از جلسات گوناگونی كه برگزار شد، پناهندگان را تحت پوشش قرار داده و این دستاورد در حوزه سلامت و بهداشت حاكی از اقدامات خیرخواهانه ایران برای تحت پوشش قرار دادن ۹۲ هزار نفر از پناهندگان است.

محمودی در انتها با اشاره به این مورد كه تحریم ها نباید در روند انجام اقدامات بشردوستانه ایران به پناهندگان خللی وارد كند، ابراز امیدواری كرد: مسؤلان سازمان ملل متحد و كمیساریای عالی ملل متحد در امورپناهندگان به این مورد توجه ویژه ای داشته باشند.

در ادامه این دیدار ایوو فریسن كمسیرعالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان با اشاره به فعالیت های گسترده جمهوری اسلامی ایران در مورد رسیدگی به امور پناهندگان، اظهار داشت: با عنایت به اینكه كشور ایران میزبان تعداد زیادی از پناهندگان است همواره نگاهی عمیق و بشردوستانه به این مورد داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور؛ فریسن همینطور اضافه كرد: اختصاص بیمه سلامت با اعتبار یك ساله به پناهندگان یكی از بزرگترین فعالیت های كشور ایران بوده كه اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی جمهوری اسلامی ایران آنرا به سرانجام رسانده است.1398/06/09
21:03:59
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: آموزشی , خدمات , شركت , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۹۲ هزار پناهنده تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
نظر شما در مورد ۹۲ هزار پناهنده تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱