بانك مركزی اعلام كرد

كاهش ۷ درصدی نرخ سكه در خرداد ۹۸

كاهش ۷ درصدی نرخ سكه در خرداد ۹۸ حراج كن: برمبنای اعلام بانك مركزی، قیمت سكه طرح جدید در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت، حدود 7 درصد كاهش یافته است.


به گزارش حراج كن به نقل از آمارهای بانك مركزی؛ با وجود افزایش ۱۴۱ درصدی قیمت سكه در سه ماهه نخست سال ۹۸، قیمت سكه طرح جدید در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت، حدود ۷ درصد كاهش یافته استمتوسط قیمت فروش یك سكه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد شهر تهران، در خرداد امسال ۴ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه در مقایسه با ماه قبل ۶.۵ درصد كاهش و نسبت بـه مـاه مشابه سال قبل ۱۰۵.۹ درصد افزایش نشان داده است. همین طور حداقل و حداكثر نرخ فروش سكه مذكور در ماه یاد شده به ترتیب ۴ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است. در خرداد ۱۳۹۸ متوسط قیمت فروش یك سكه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد شهر تهران ۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه در مقایسه با ماه قبل ۶.۹ درصد كاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۰۵.۳ درصد افزایش نشان داده است.
همچنین حداقل و حداكثر نرخ فروش سكه مذكور در ماه یاد شده به ترتیب ۴ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان و ۴ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان بوده است. در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ متوسط قیمت فروش یك سكه تمام بهار آزادی در بازار آزاد شهر تهران با طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۶۰۰ تومان و با طرح جدید ۴ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان بود كه نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۱۴۰ درصد و ۱۴۱.۱ درصد افزایش یافته است.


منبع:

1398/05/09
21:45:33
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: بازار , بانك , سكه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاهش ۷ درصدی نرخ سكه در خرداد ۹۸
نظر شما در مورد كاهش ۷ درصدی نرخ سكه در خرداد ۹۸
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳