تاكید رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توقف یكطرفه شدن خیابان ویلا

تاكید رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توقف یكطرفه شدن خیابان ویلا حراج كن: رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران از یكطرفه شدن خیابان ویلا بدون در نظر گرفتن مداخلات اجتماعی انتقاد نمود.


الهام فخاری در گفت و گو با یسنا، در مورد یكطرفه شدن خیابان ویلا با اشاره به اینكه ایجاد گذر صنایع دستی در خیابان استاد نجات اللهی(ویلا) و تبدیل شدن به پیاده راه مصوب شورا نیست و باید هرگونه اقدام در این محدوده متوقف شود. گقت: بدون مصوبه شورا، بدون توجیه و تقاضای اجتماعی محلی، بدون برگزاری جلسات بررسی نظر اصناف، ساكنان، و ذیحقان و ذی نفعان چنین مداخله ی شهری در این مقیاس نباید صورت گیرد و توجیه پذیر نیست.
وی با اشاره به اینكه حتی همه موارد مصوب در بند ۳ ماده ۷۸ برنامه سوم شهر تهران هم باید قبل از اقدام پیوست مطالعات اجتماعی و محیط زیستی داشته باشد اظهار داشت: هیچ طرحی بدون پیوست های مطالعاتی لازم قابل انجام نخواهد بود.
فخاری افزود: خواست، رای و نظر و پذیرش اجتماعی خصوصاً جامعه محلی شرط لازم برای هرگونه تغییر و دستكاری در چارچوب گذر پهنه فرهنگی و هنری است. خصوصاً كه سرزندگی و حفظ هویت محله ای این خیابان دستاورد بافت اجتماعی، كسبه و ساكنان خیابان ویلا است و توجیهی برای مداخله وجود ندارد.
منبع:

1398/04/26
14:56:29
5.0 / 5
4467
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاكید رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توقف یكطرفه شدن خیابان ویلا
نظر شما در مورد تاكید رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران بر ضرورت توقف یكطرفه شدن خیابان ویلا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵