اجرای طرحی جدید برای كاهش مصرف ظروف پلاستیكی در منطقه 5 تهران

اجرای طرحی جدید برای كاهش مصرف ظروف پلاستیكی در منطقه 5 تهران حراج كن: شهردار منطقه 5 از اجرای طرحی برای كاهش ظروف پلاستیكی در سبد شهروندان این منطقه آگاهی داد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، فریدون حیدری در اولین كنفرانس چالش های زیست محیطی با تاكید بر پسماندهای پلاستیكی، اظهار داشت: در حوزه پسماند نگرانی های بسیاری برای شهرداری و مردم تهران وجود دارد. به شكلی كه در هر گوشه شهر كه نگاه می كنید ظروف پلاستیكی به شكل گسترده ای قابل مشاهده می باشد. ظروفی كه تجدیدپذیری آنها زمان بسیاری را می طلبد.
وی ادامه داد: باید فرهنگ استفاده از ظروف پلاستیكی را تغییر دهیم و در این راستا نیاز است كه حساسیت های شهروندان را درباب آثار سوءاستفاده از این ظروف در محیط زیست را افزایش دهیم. بطور قطع با فرهنگسازی میان شهروندان می توانیم استفاده از این ماده غیر قابل تجزیه را كمتر نماییم.
وی افزود: مردم كشور ما در گذشته بجای استفاده از كیسه های پلاستیكی از زنبیل ها، كیسه های پارچه ای و پاكت های كاغذی استفاده می كردند اما متأسفانه با توسعه جوامع امروز یك درصد از زباله خشك جمع آوری شده كشور به ظروف پلاستیكی اختصاص پیدا كرده است كه این در حوزه محیط زیست نگرانی های بسیاری را به دنبال داشته است.
شهردار منطقه ۵ با اشاره به اینكه طرح فرهنگسازی جهت استفاده كمتر از ظروف پلاستیكی بعنوان پایلوت در منطقه ۵ اجرا می گردد اضافه كرد: بطور قطع منطقه ۵ بعنوان الگو تلاش خواهدنمود برنامه ای بهینه در جهت فرهنگسازی استفاده كمتر از ظروف پلاستیكی را تدوین خواهدنمود و در راه اجرای این برنامه نیز همكاریهای سازمان مدیریت پسماند شهر تهران را همراه خود خواهد داشت. بی شك بحث آموزش شهروندی و فرهنگسازی در این راه مورد تاكید ماست و در اولین گام تلاش خواهیم كرد به شكلی شهروندان را متقاعد نماییم كه مصرف ظروف پلاستیكی را در زندگی خود كاهش دهند.
منبع:

1398/04/23
14:32:44
5.0 / 5
4828
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اجرای طرحی جدید برای كاهش مصرف ظروف پلاستیكی در منطقه 5 تهران
نظر شما در مورد اجرای طرحی جدید برای كاهش مصرف ظروف پلاستیكی در منطقه 5 تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱