رئیس كمیته اقتصادی شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت عرضه گزارش بدهی های شهرداری و تطبیق با برنامه دوم توسعه تهران

ضرورت عرضه گزارش بدهی های شهرداری و تطبیق با برنامه دوم توسعه تهران به گزارش حراج كن رئیس كمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران بر ضرورت عرضه گزارش دقیق بدهی های شهرداری تهران تصریح كرد و اضافه كرد: باید این بدهی ها با برنامه توسعه دوم شهرداری تهران و بودجه های سنواتی تطبیق داده شود تا مشخص شود این بدهی ها مجوز داشته یا خیر.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، محمود میرلوحی در یكصد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران و در جریان بررسی تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران، پیشنهاد اضافه شدن الحاقیه عرضه گزارش جامعی از نحوه شكل گیری بدهی بانك ها و پیمانكاران در دوره گذشته شهرداری تهران را بیان كرد.
وی در اینباره اظهار داشت: اشكالی كه وارد است این است كه وقتی تفریغ سال ۱۳۹۵ را تصویب كردیم باید تراز مالی شهرداری را زمینه آن می كردیم بنابراین نباید در تفریغ بودجه ۹۶ از این مورد غافل باشیم عدم اجرای این مهم سبب خواهد شد هیچ ردی از بدهی های ۶۹ هزار میلیاردی وجود نداشته باشد و بعدها این بدهی به نام ما ثبت گردد. در حالیكه این بدهی ها میراث به جا مانده از دوره گذشته است.
میرلوحی افزود: شهرداری باید گزارش جامعی از نحوه شكل گیری بدهی های بانكی و پیمانكاران و طرح ها عرضه كند و در آن بررسی شود كه آیا برای این بدهی ها در برنامه دوم توسعه شهر تهران و بودجه های سنواتی مجوزی وجود داشته یا خیر. با اینكه می دانم خیلی از این بدهی ها فاقد مجوز بوده است.
وی تصریح كرد: باید یكبار برای همیشه بدهی های گذشته با دقت بررسی شود. بدهی های كه ما را به گروگان گرفته است.
به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، نهایتاً پیشنهاد میرلوحی با رأی موافق اعضا به تصویب رسید و تكلیف تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ شهرداری تهران به سرانجام رسید.
منبع:

1398/04/16
23:18:00
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرورت عرضه گزارش بدهی های شهرداری و تطبیق با برنامه دوم توسعه تهران
نظر شما در مورد ضرورت عرضه گزارش بدهی های شهرداری و تطبیق با برنامه دوم توسعه تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳