الویری: به نجفی رأی دادیم كه عصبانیت او را هیچ كس ندیده بود

الویری: به نجفی رأی دادیم كه عصبانیت او را هیچ كس ندیده بود به گزارش حراج كن رئیس شورایعالی استان ها از تشكیل كارگروه مشترك میان شورایعالی استان ها و هیات حل اختلاف مركزی برای كاهش ابطال مصوبات شورا اطلاع داد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، مرتضی الویری در حاشیه نوزدهمین اجلاس عمومی شورایعالی استان ها در جمع خبرنگاران در تشریح حضور معاون حقوقی ریاست جمهوری در این اجلاس بعنوان میهمان ویژه اظهار داشت: خانم جنیدی با عنایت به اینكه علاوه بر معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئولیت ریاست هیأت حل اختلاف مركزی را هم بر عهده دارند كه بالاترین مرجع رسیدگی به تخلفات شوراها و مصوبات آنها است، بر همین مبنا ایشان به این جلسه دعوت شدند.
وی ادامه داد: جلسات مشتركی برای حل و فصل مسائل فی درخلال شورایعالی استان ها و هیأت حل اختلاف مركزی برگزار شده است. افرادی كه به علت تخلفات دیگر از شورا سلب عضویت می شوند نباید این مورد توسط قوه قضائیه پیگیری شود بلكه اگر عضوی از قوانین شورا تخطی كند مرجع رسیدگی به آن هیأت حل اختلاف است.
وی افزود: قوه قضائیه می تواند در مورد سایر تخلفات وارد عمل شود اما آنچه كه مربوط به تخطی از ضوابط قانون شوراهاست تنها باید توسط هیأت حل اختلاف مركزی بررسی شود و در صورت اثبات تخلف سلب عضویت توسط این هیأت اعلام گردد.
رئیس شورایعالی استان ها تاكید كرد: بعضی از مصوبات شورا توسط هیأت حل اختلاف مركزی ابطال می شود. در این نشست مقرر شد سازوكاری تعیین شود تا علاوه بر كاهش این گونه مصوبات حجم كار هیأت حل اختلاف هم كاهش پیدا كند.
وی در مورد برگزاری انتخابات شورایاری ها هم اظهار داشت: سازمان بازرسی كل كشور ایراداتی به این انتخابات گرفته بود اما ماه گذشته در شورایعالی استان ها مصوبه ای برپایه یكی از مواد قانون سال ۱۳۷۵ به تصویب رسید كه در این قانون عنوان شده بود شورای شهر می تواند برای نظارت بر دریافت گزارش های نظارتی افرادی را انتخاب نماید.
رئیس شورایعالی استان ها در مورد اعلام تذكر به شورای شهر تهران در هنگام انتخاب محمدعلی نجفی بعنوان شهردار تهران اظهار داشت: خیلی صریح و روشن اعلام می كنم كه هیچ كدام از اعضای شورای شهر تهران در مورد مسائل مطرح شده در مورد آقای نجفی یا اطلاع نداشتند یا مطلبی را مطرح نكردند. بر همین مبنا ما در آن هنگام به آقای نجفی رأی دادیم كه افكار عمومی او را بعنوان بهترین وزیر آموزش و پرورش می شناخت و به دكتر نجفی رأی دادیم كه عصبانیت او را هیچ كس ندیده بود و هنگامی كه در سازمان برنامه و بودجه حضور داشت بهترین كارنامه را داشت.
وی افزود: اساسا اگر اعضای شورای شهر در آن هنگام چنین مطالبی را می دانستند طبیعتاً هیچگاه رأی نمی دادند.
الویری در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد فیلم انتشار یافته ای از وی درباره اظهارنظر در مورد تخلفات مالی بعضی از اعضای خانواده سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: اساسا این بازی های فضای مجازی است كه خواسته اند وحدت و یكپارچگی جامعه را مخدوش كنند. نه در مورد فرماندهان سپاه چنین مطلبی را بیان كردم و نه به چنین شایعاتی باور داشتم.
وی تاكید كرد: مدیریت شهرداری در اواخر سال ۱۳۹۶، ۱۲ مورد تخلف مدیران شهری قبلی را به قوه قضائیه اعلام نموده بود كه من اظهار كردم چرا قوه قضائیه این مورد را بررسی نمی كند و در صحبت هایم اسم هیچ فردی را نبرده بودم.1398/03/24
13:17:36
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد الویری: به نجفی رأی دادیم كه عصبانیت او را هیچ كس ندیده بود
نظر شما در مورد الویری: به نجفی رأی دادیم كه عصبانیت او را هیچ كس ندیده بود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳