حل یك مشكل برای درخواست طرح ترافیك، عدم استعفای اعضای شورا جهت شركت در انتخابات مجلس

حل یك مشكل برای درخواست طرح ترافیك، عدم استعفای اعضای شورا جهت شركت در انتخابات مجلس حراج كن: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه 85 درصد قطعات مترو كه در گمرك مانده بود ترخیص شده و 15 درصد باقی مانده است، اظهار داشت: اگر مسئولان مترو نتوانند این 15 درصد را نیز با كمك دولت ترخیص كنند از بی عرضه گی شان است.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به برخی انتقادات در خصوص توزیع نامناسب سهمیه طرح ترافیك با اشاره به اینكه سال قبل معاونت حمل و نقل نسبت به توزیع سهمیه طرح ترافیك اقدام نمود اما امسال یك كمیته هفت نفره مسئول این كار شد، اظهار داشت: یك نماینده از كمیسیون فرهنگی و یك نماینده از كمیسیون حمل و نقل در این كمیته حضور دارد و مابقی اعضا نیز از وزارت ارشاد و اصناف خبری هستند.
وی با اشاره به اینكه تعداد سهمیه ها محدود است و باید این تعداد محدود بین همه رسانه ها تقسیم شود، اظهار داشت: یك نفر با من تماس گرفت و از نحوه توزیع انتقاد نمود و من فهرست را كه دیدم متوجه شدم بطور متوسط كمتر از ۳۰ سهمیه به رسانه ها داده شده است.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه اعضای شورای شهر كه در این كمیته هستند باید پاسخگو باشند، اظهار داشت: از آنها توضیح بخواهید.
هاشمی همین طور در مورد تأثیر تحریم ها بر ورود واگن های مترو اضافه كرد: واگن مترو ربطی به تحریم ندارد و قطعات مترو هم اكنون در گمرك است.
وی با تشریح روند ترخیص كالا از گمرك، اظهار داشت: برای ترخیص كالا یا باید اسناد مالكیت و یا پول برای ترخیص و پرداخت سود بازرگانی وجود داشته باشد كه شهرداری تهران در این زمینه ها با مشكل مواجه می باشد.
هاشمی با اشاره به اینكه یكی دیگر از مشكلاتی كه هنوز حل نشده بحث هزینه های گمركی قطعات مترو است عنوان كرد: هزینه گمركی یك قطار پنج درصد است اما اگر بخواهیم قطعات را به صورت منفصل و جداگانه بیاوریم برای هر قطعه یك گمركی در نظر گرفته می شود كه این هزینه ها را بیشتر می كند.
وی با اشاره به اینكه شهرداری تهران پول كافی برای پرداخت سود بازرگانی و هزینه گمركی را ندارد و بنا بر این نمی تواند با تسویه حساب نسبت به ترخیص كالاهایش اقدام نماید اظهار داشت: البته دولت نیز در توسعه خطوط مترو سهم دارد و می تواند شهرداری را در پرداخت هزینه های گمركی اش یاری كند.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ۸۵ درصد قطعات مترو كه در گمرك مانده بود ترخیص شده و ۱۵ درصد باقیمانده است، افزود: اگر مسئولان مترو نتوانند این ۱۵ درصد را نیز با كمك دولت ترخیص كنند از بی عرضگی شان است.
هاشمی در ادامه درباب اتفاقات اخیر در شركت بهره برداری مترو و زمزمه های جابجایی كاركنان، این خبر را سوء تفاهم عنوان نمود و اظهار داشت: مثل سوژه شهربان و حریم بان كه در یگان انتظامی ادغام شد اخبار غیر واقعی نیز در مورد مترو منتشر گردید كه من جزئیات خبر را ندارم اما مدیرعامل شركت بهره برداری مترو عنوان نمود كه این خبر غیر واقعی است.
وی درباب انتقاد یكی از اعضای شورای شهر در خصوص عدم توجه كافی شهرداری به مصوبات شورا اظهار نمود: بیشتر از ۵۰ درصد طرح ها در شهرداری اجرا نمی گردد و آن درصدی هم كه در شهرداری اجرا می شود برای ما قانع كننده نیست. البته اعضای شورا عنوان كردند كه متأسفانه برخی عجله ها برای نمایش طرح موجب می شود كه طرح آنقدر كارشناسی نباشد كه شهرداری نتواند از اجرای آن شانه خالی كند و بعضاً دیده می شود كه اعضا در نمایش طرح عجله كرده و با نمایش طرح های دو فوریتی و یك فوریتی سبب می شوند كه فرآیند كار كارشناسی طی نشود كه باید این لطمه ها شناسایی شود.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا اعضای شورای شهر برای حضور در انتخابات مجلس استعفا داده اند یا نه؟ اظهار داشت: هیچ كدام از اعضای شورای شهر استعفایی را برای این منظور نمایش ندادند و همه تا ۱۴۰۰ در خدمت مردم هستند.
او همینطور در مورد طرح ترافیك با اشاره به اینكه مشكل مالكیت خودرو رفع شده است، اضافه كرد: در گذشته هنگامی كه ماشین به اسم من بود و پسرم می خواست از آن استفاده نماید در سامانه "تهران من" خطا در سرور داده می شد اما حالا مشكل مالكیت با مشخصات درخواست كننده حل شده است و این مساله ربطی به پسر من هم ندارد و ایراد سامانه "مای تهران" بود كه حالا حل شده است.
منبع:

1398/03/07
15:23:35
5.0 / 5
4395
تگهای خبر: پرداخت , شركت , كالا , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حل یك مشكل برای درخواست طرح ترافیك، عدم استعفای اعضای شورا جهت شركت در انتخابات مجلس
نظر شما در مورد حل یك مشكل برای درخواست طرح ترافیك، عدم استعفای اعضای شورا جهت شركت در انتخابات مجلس
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱