اساسنامه انتخابات شورایاران تصویب گردید

اساسنامه انتخابات شورایاران تصویب گردید به گزارش حراج كن اعضای شورای شهر تهران اساسنامه انتخابات شورایاران امسال را به تصویب رساندند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، صبح امروز دو فوریت طرح اصلاح اساسنامه انتخابات شورایاری های شهر تهران، روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و احمد مسجد جامعی رئیس ستاد شورایاران با اشاره به اصلاحات انجام شده در آیین نامه جدید برگزاری انتخابات اظهار داشت: در این آیین نامه پیشنهاد شده است كه سن رأی دهندگان از ۱۵ سال به ۱۸ سال افزایش یابد.وی با اشاره به اینكه قبل از این حداقل سن كاندیدا می بایست ۲۵ سال می بود اظهار داشت: در این آیین نامه سن كاندیدا را به ۲۲ سال كاهش دادیم.

وی با بیان این كه در این آیین نامه پیشنهاد شده است از آنجایی كه تعداد سكنه بعضی از مناطق همچون منطقه ۱۲ كم است اظهار نمود: پیشنهاد شد تا رأی شاغلین و كسبه به شرط داشتن جوازكسب را هم لحاظ نماییم.

مسجدجامعی با بیان یانكه در این آیین نامه اعلام شده كه نظارت بر عهده معتمدین محلات همچون معلمان، كسبه پزشكان فعال و غیره است اظهار داشت: نظارت دیگر بر عهده شهرداری نیست.

وی با اشاره به اینكه باید تا آخر تیر ماه بر مبنای مصوبه ابلاغی قبلی انتخابات را برگزار نماییم اضافه كرد: شرایط برای برگزاری انتخابات آماده است و اگر این اساسنامه به تصویب برسد مشكلات رفع می شود.

به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، حجت نظری در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: چرا این همه عجله می كنیم؟. در گذشته هم سابقه داشته است كه انتخابات با تأخیر صورت گیرد و یك كاری نكنید كه شائبه برای فضاسازی آخر سال (انتخابات مجلس) ایجاد شود.

به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، بهاره آروین هم بعنوان موافق دو فوریت اظهار داشت: مساله به اطلاع همه اعضای شورای شهر رسیده است و این كه اینجا مخالفت می كنند جای سوال است چون كه همه اعضا از دستور جلسه اطلاع داشتند.

به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۴ رای موافق، ۲ فوریت اساسنامه انتخابات شورایاران را به تصویب رساندند.
1398/02/22
13:44:52
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اساسنامه انتخابات شورایاران تصویب گردید
نظر شما در مورد اساسنامه انتخابات شورایاران تصویب گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴