بررسی مدارك متقاضیان طرح ترافیك خبرنگاری در كارگروه هفت نفره

بررسی مدارك متقاضیان طرح ترافیك خبرنگاری در كارگروه هفت نفره حراج كن: دبیر كارگروه بررسی مدارك و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه خبرنگاری از بررسی مدارك خبرنگاران متقاضی طرح ترافیك خبرداد.


فرهاد خوانساری در گفت و گو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت بررسی مدارك خبرنگاران برای دریافت سهمیه طرح ترافیك با اشاره به اینكه از زمان آغاز ثبت نام طرح ترافیك خبرنگاران اعضای كمیته ۷ نفره ای كه در این راستا تشكیل شده كار بررسی آثار و مدارك را آغاز نموده است، اظهار داشت: تعداد افرادی كه برای دریافت سهمیه خبرنگاران ثبت نام كرده اند نسبت به سال قبل تا حدودی افزایش داشته است اما از آنجایی كه برخی اطلاعات تكراری می باشد، می بایست نسبت به احصای مداركی كه با هم همپوشانی دارند اقدام نماییم تا آمار مشخصی از تعداد ثبت نامی ها به دست آید.
وی با اشاره به اینكه برمبنای مجوز شورای شهر می بایست ۲۰۶۰ سهمیه در چارچوب سهمیه خبرنگاران نمایش شود اظهار داشت: اما سال قبل به سبب مشكلاتی كه در مورد طرح ترافیك خبرنگاران اعمال شد با درخواست مسئولان و موافقت مدیریت تعداد سهمیه ها به ۲۲۴۰ مورد افزایش یافت اما برای سال ۹۸ هنوز مصوبه ای درباب افزایش تعداد سهمیه ها نداریم و بنظر می رسد باید سهمیه خبرنگاران را در غالب همان ۲۰۶۰ سهمیه ساماندهی نماییم.


خوانساری با اشاره به اینكه امسال بنا بر مصوبه شورای شهر یك نفر نماینده از كمیسیون حمل و نقل و یك نفر نماینده از كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران باز در كارگروه تعیین سهمیه ها حضور دارند، اظهار داشت: همین طور یك نماینده از معاونت مطبوعات، نماینده از اصناف رسمی كه مجوز وزارت ارشاد را دارند همچون نماینده عكاسان مطبوعاتی و نمایندگان نماینده روزنامه نگاران استان تهران به همراه نماینده مدیران مسئول رسانه های غیر دولتی در این نشست حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه از آغاز ثبت نام سهمیه ها، بررسی مدارك آغاز شد؛ در پاسخ به این سوال كه در هنگام ثبت نام "سمت" فرد ثبت نام كننده شامل دبیر، سردبیر و مدیر پرسیده شده است و آیا این تاثیری در نمایش سهمیه دارد یا نه؟ اظهار نمود: طبیعتاً برمبنای مصوبه شورای شهر این طرح می بایست به خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری تعلق بگیرد و امسال برای نخستین بار در سامانه تهران من از افراد خواستیم تا سمت خودرا مشخص كنند كه براین اساس خبرنگاران، روزنامه نگاران و عكاسان خبری در اولویت اصلی قرار دارند اما از آنجایی كه سردبیران و دبیران گاهی در فرآینده خبر همكاری دارند، در نمایش سهمیه حتما زحمات این افراد باز در نظر گرفته می شود.
به گفته دبیر كارگروه بررسی مدارك و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه خبرنگاری، اعضای این كارگروه تلاش می كنند تا ۳۱ اردیبهشت ماه نسبت به بررسی مدارك خبرنگاران ثبت نامی اقدام نمایند با این وجود تا زمانی كه كار بررسی تمام نشود، طرح ترافیك ۹۷ برای این افراد دارای اعتبار است.
خوانساری با اشاره به اینكه به مانند سال قبل طرح افرادی كه سپس بررسی اطلاعات مشمول دریافت طرح ترافیك باشند بوسیله پیامك ارسالی به آنها اطلاع داده می شود اظهار داشت: همچون سال قبل ساز و كاری را باز برای اعتراض به سهمیه ها اعلام می نماییم.
وی با اشاره به اینكه با وجود تمدید زمان ثبت نام همچنان افرادی در تماس با ما اعلام می كنند كه هنوز ثبت نام نكردند اضافه كرد: این افراد عملاً نمی توانند طرح ترافیك دریافت نمایند مگر آنكه تصمیم گیری در مورد ثبت نام مجدد انجام گیرد اما تابحال مصوبه ای در این زمینه نداشتیم.
خوانساری با اشاره به اینكه از افراد درخواست شده بوده كه گزینه دریافت كارت بلیت ویژه خبرنگاران را باز انتخاب كنند اظهار داشت: امسال برخلاف سال قبل همزمان با ثبت نام طرح ترافیك ثبت نام كارت بلیت باز انجام گرفت و از افراد خواسته شد كه گزینه كارت بلیت را هم فعال كنند تا در صورتیكه طرح ترافیك به خبرنگاران تعلق نگرفت حداقل بتوانند از كارت بلیت استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه افراد مشمول هر دوی این خدمات نمی شوند اظهار داشت: اگر افراد حائز دریافت طرح ترافیك خبرنگاری نباشند كارت بلیت دریافت می كنند و دقت داشته باشید كه نام دریافت كنندگان طرح ترافیك و بلیت بروی سامانه شفافیت با قید نام رسانه منتشر خواهد شد.1398/02/17
13:49:34
5.0 / 5
4798
تگهای خبر: خدمات , طلا , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بررسی مدارك متقاضیان طرح ترافیك خبرنگاری در كارگروه هفت نفره
نظر شما در مورد بررسی مدارك متقاضیان طرح ترافیك خبرنگاری در كارگروه هفت نفره
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳