اتباع خارجی مانند اتباع ایرانی در سیل اخیر امدادرسانی شدند

اتباع خارجی مانند اتباع ایرانی در سیل اخیر امدادرسانی شدند به گزارش حراج كن مدیر كل امور اتباع خارجی و مهاجرین وزارت كشور با اشاره به اینكه در سیل اخیركشور تفاوتی در امدادرسانی به اتباع خارجی و ایرانی وجود نداشت، اظهار داشت: اتباع خارجی كه براثر سیل صدمه دیدند مانند اتباع ایرانی امدادرسانی شدند و سازمان های تخصصی فعال در این عرصه كه با وزارت كشور همكاری می كنند را مسئول رسیدگی ویژه به مشكلات آنان كردیم.مهدی محمودی در گفت و گو با ایسنا در خصوص امدادرسانی به اتباع خارجی اظهاركرد: اداره كل اتباع وزارت كشور عهده دار ساماندهی و رسیدگی به معیشت اتباع است. بدین منظور با عنایت به بروز سیل در ایام آغازین سال، افرادی را در محل اداره كل اتباع برای رصد شبانه روزی صدمه های وارد شده به اتباع ساكن در این مناطق مسئول كردیم.

وی افزود: در مناطقی كه سیل جاری شده بود، برخی از مهاجرین و اتباع هم صدمه دیده بودند البته صدمه جسمی نداشتیم اما منازل و وسایل زندگیشان درگیر سیل شده بود ازاین رو با وجود تعطیلات، توانستیم اقلام مورد هم آنان را با عنایت به درخواست استان ارسال نماییم و با هماهنگی های فوری با سازمان های بین المللی و شركای بین المللی در راس آنها كمیساریای عالی پناهندگان بلافاصله پس از ایجاد آرامش اولیه تیمی را برای برآورد نیازمندی ها به آن مناطق ارسال كردیم.

مدیر كل امور اتباع خارجی و مهاجرین وزارت كشور اضافه كرد: حدود ۳۸ بازدید از استان های سیل زده انجام و حدود هزاران قلم كالای مورد نیاز ارسال شد. در حقیقت كمك های ارسالی هم برای ایرانیان و هم برای اتباع خارجی ارسال شد. از طرفی در این بازدیدها مباحثی چون توجه به مسائل بهداشتی، آموزشی، مدارس، تامین معیشت و كمك برای بازسازی منازل صدمه دیده را در دستور كار قرار دادیم.

وی در انتها با اشاره به اینكه در امدادرسانی میان اتباع خارجی و داخلی هیچ تفاوتی وجود نداشت، اظهار داشت: بیشترین اتباع به ترتیب در استان گلستان، خوزستان سپس لرستان بودند. آمار دقیقی از اتباع حادثه دیده وجود ندارد و بایستی احصا شود همینطور سازمان های تخصصی كه با وزارت كشور همكاری داشتند را مسئول كردیم تا به صورت ویژه به مشكلات اتباع خارجی رسیدگی كنند.1398/02/10
13:28:08
5.0 / 5
4663
تگهای خبر: آموزشی , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اتباع خارجی مانند اتباع ایرانی در سیل اخیر امدادرسانی شدند
نظر شما در مورد اتباع خارجی مانند اتباع ایرانی در سیل اخیر امدادرسانی شدند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴