شهردار منطقه یك تهران اعلام كرد

كاهش انگیزه مال سازی در منطقه یك، درخواست شهرداری از سازمانها برای اجاره باغات

كاهش انگیزه مال سازی در منطقه یك، درخواست شهرداری از سازمانها برای اجاره باغات به گزارش حراج كن شهردار منطقه یك از ارسال نامه برای بازپس گیری ۷۹ ملك شهرداری كه در اختیار افراد غیر است، اطلاع داد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، حمید موسوی در حاشیه شبگردی اهالی رسانه از منطقه یك تهران با اشاره به اینكه رویكرد منطقه نسبت به گذشته متفاوت شده است و از سرمایه گذاری در بخش مسكن به رویكرد سرمایه گذاری در حوزه ی گردشگری تغییر یافته است، اظهار داشت: در بهمن ماه درآمد شهرداری منطقه یك ۸۰ درصد بود كه حالا خوشبختانه به ۱۰۳ درصد رسیده است و درآمد غیر نقد هم تا حدودی محقق شده است.
وی با اشاره به كاهش آمار نارضایتی مردم با بیان این كه ۶۰ درصد آمار تماس مردمی با سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ كاهش یافته و این نشان داده است كه توانستیم در این سه ماه عملكرد خوبی در حوزه نگهداشت شهر داشته باشیم اضافه كرد: متأسفانه یكی از موضوعات در منطقه یك اغتشاشات بصری، سد معبر ساختمان ها و حصار كارگاه ها بود كه تلاش كردیم قبل از شروع سال جدید نهضت حصارهای زیبا را پیرامون حصارهای كارگاهی ایجاد نماییم تا بتوانیم وضعیت سیما و منظر شهری را ساماندهی نماییم.
وی با بیان این كه جلب مشاركت مردم می تواند بخش زیادی از مشكلات را مرتفع كند، اظهار داشت: خوشبختانه در ناحیه ۷ منطقه ۱ خیابانی وجود دارد كه تمام امورات آن همچون بازپیرایی، آسفالت و … توسط مردم و با هزینه های ساكنان انجام شده است و این نشان داده است اگر اداره شهر به دست مردم باشد، مردم آماده هستند كه به مسئولان برای داشتن شهر بهتر كمك كنند.
موسوی با اشاره به اینكه در جهت زیبا سازی منطقه یك امسال برای نخستین بار طرح پشتیبانی از چراغانی نیمه شعبان انجام شد وبه همین دلیل بنا به نقل از ساكنان امسال نیمه شعبان منطقه ۱ نورانی تر بود اظهار داشت: كمك به مردم سیل زده هم یكی دیگر از اقدامات شهرداری منطقه بود بگونه ای كه در یك هفته 3.5 میلیارد تومان كمك غیر نقد و 2.5 میلیارد تومان كمك نقدی جمع آوری كردیم.
وی با شااره به بازدید اخیر مدیر عامل سازمان آتش نشانی اظهار داشت: با حضور داوری در مورد سرانجام گودهای پرخطر ساختمان های ناایمن و توسعه ایستگاه های آتش نشانی به نتایج خوبی رسیدیم و بزودی زمین برای راه اندازی ایستگاه آتش نشانی قیطریه تحویل سازمان آتش نشانی خواهد شد.
شهردار منطقه یك با اشاره به مشكلات ترافیكی موجود در سطح منطقه با بیان این كه موافقت شهردار تهران و مدیر عامل مترو را برای اتصال خط یك و ۳ مترو را جلب كرده ایم اظهار داشت: دو پروژه پل روگذر دسترسی به نمایشگاه بین المللی و پل اتصال ارتش به امام علی (ع) در حال تبدیل شدن به آثار باستانی بودند كه خوشبختانه توانستیم با تزریق منابع مالی نسبت به تكمیل این پروژه ها اقدام نماییم و امیدواریم هر چه سریع تر بتوانیم نسبت به افتتاح این دو پروژه اقدام نماییم.
وی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در هزینه های شهر با بیان این كه در اطراف پروژه ها می بایست اقداماتی در جهت زیبا سازی انجام دهیم اما هزینه های آن بسیار بالا بود اظهار داشت: خلاقیت به خرج داده و با استفاده از شن های رنگی این فضاها را زیبا كردیم. كه خوشبختانه علاوه بر اینكه با استقبال شهروندان مواجه گردید این شن ها باعث نفوذ آب به زمین و همینطور مانع از بروز گرد و خاك می شوند. و این در شرایطی است كه با ۱۳ میلیون تومان توانستیم زیبایی را به پروژه های شهری بازگردانیم.
وی با اشاره به اینكه در آستانه نوروز با اتكا به ظرفیت دانشگاه های سطح منطقه توانستیم منطقه یك را به خوبی رنگ آمیزی نماییم اظهار داشت: پروژه ای كه هزینه آن ۱۵۰ میلیون تومان برآورد شده بود با حضور و ورود دانشجویان تنها با ۲۰ میلیون تومان رنگ آمیزی شد و علاوه بر این كه زمینه ابراز هنر دانشجویان فراهم گردید كوچه های منطقه یك هم زیبا شد.

وی در پاسخ به این سوال كه چرا با عنایت به مشكلات ترافیكی این منطقه طرح ترافیك اجرایی نمی گردد اظهار داشت: معمولاً مردم به مركز شهر به علت حضور ادارات و مراكز مختلف تردد بیشتری دارند.

موسوی با اشاره به اینكه متأسفانه در سالهای قبل تفكری وجود داشت كه هر چه قدر خیابان و اتوبان اضافه بشود، مشكل ترافیك هم رد می شود اظهار داشت: حالا می بینیم ك به هر میزانی كه معابر افزایش یابد میل به سفر هم اضافه می شود و ما باید فرهنگ عدم استفاده از خودروی شخصی را در جهت توسعه حمل و نقل عمومی ایجاد نماییم.

وی با بیان این كه برای مسائل ترافیكی تهران علاوه بر شهرداری، پلیس راهور و پلیس انتظامی، شورای عالی ترافیك و غیره تصمیم گیری می كنند اظهار داشت: باید به صورت همه جانبه طرح های ترافیكی و تأثیرات آن بر مردم اندازه گیری شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد چرایی افزایش درآمد منطقه از محل شهرسازی اظهار نمود: ما متوجه شدیم كه اگر به درخواست های قانونی مردم به سرعت دقت كنیم می توانیم درآمد خوبی داشته باشیم بنابراین پیگیری كارهای قانونی را تصویب كردیم.

شهردار منطقه یك در مورد سرانجام تخلف پالادیوم در مورد ساخت یك پل آن هم به صورت غیر قانونی اظهار داشت: پالادیوم دارای توافق نامه است و تا زمان اعتبار توافق نامه نمی گردد كاری كرد و دیدیم حتی اگر اقدام قضائی هم صورت گیرد زمانش بیشتر از مدت اعتبار توافق نامه است.

وی در مورد باز پس گیری املاك با بیان این كه ۷۹ ملك شهرداری در منطقه یك در اختیار بخش خصوصی نیمه دولتی است اضافه كرد: در حال باز پس گیری این املاك هستیم تا بتوانیم نسبت به فراخوان سرمایه گذاران جدید اقدام نماییم بعنوان مثال یك باغ دو هزار متری در ازگل در اختیار یكی از بخش هایی است كه بعنوان پمپ بنزین از آن استفاده می نمایند اما مساله جالب این است كه تنها دو عامل نازل بنزین وجود دارد كه می باید جهت استفاده هر چه بهتر هم تمهیداتی اندیشده شود.

وی با این این كه بعضی از ساختمانها و آ پارتمانهای شهرداری طی سالهای قبل در اختیار بعضی از افراد قرار گرفته است اظهار داشت: ما مطالبه ملك خویش را داریم و نامه ها هم برای بازپس یگری صادر گردیده است.

موسوی در مورد سرانجام باغات منطقه یك هم با بیان این كه با اوقاف و سایر سازمان هایی كه مالك باغ های منطقه یك هستند نامه نوشتیم تا باغات خویش را به صورت اجاره در اختیار شهرداری قرار دهند كه هنوز پاسخی دریافت نكردیم.
وی در مورد ترافیك منطقه سوهانك و اعتقادات مردم به علت حضور دانشگاه های آزاد اظهار داشت: مشاوری در این زمینه دریافت كرده و در حال انجام مطالعات هستیم.
موسوی در مورد مالسازی در منطقه یك با اشاره به اینكه در سالهای آینده فضاهای تجاری و مال ها گرفتار ركود می شوند اظهار داشت: همین حالا هم مالهای منطقه یك كه بعد فرامنطقه ای دارند نقش منطقه ای پیدا كرده اند و انگیزه برای توسعه تجاری روز به روز كاسته می شود.1398/02/04
14:03:01
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: سرمایه گذاری , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاهش انگیزه مال سازی در منطقه یك، درخواست شهرداری از سازمانها برای اجاره باغات
نظر شما در مورد كاهش انگیزه مال سازی در منطقه یك، درخواست شهرداری از سازمانها برای اجاره باغات
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳