ثبت ركورد معاینه فنی در سال ۹۷

ثبت ركورد معاینه فنی در سال ۹۷ به گزارش حراج كن مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از رجوع یك میلیون و ۸۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال ۹۷ به مراكز معاینه فنی در شهر تهران اطلاع داد.به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، نواب حسینی منش در توضیح افزایش رجوع به مراكز معاینه فنی در سال ۹۷ و ثبت یك ركورد جدید در مقایسه با سایر سال ها اظهاركرد: آغاز مرحله دوم طرح كاهش آلودگی هوا از آغاز آذرماه، كنترل مكانیزه معاینه فنی توسط دوربین در تمام ایام و ساعات شبانه روز در سطح شهر همینطور تعهد شهروندان به مشاركت اجتماعی و رعایت قانون باعث شد میزان مراجعات به مراكز شهر تهران در سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶، ۱۸درصد و در مقایسه با سال ۹۵ بالغ بر ۶۰ درصد افزایش یابد و شهروندان به صورت محسوس شاهد نتایج مثبت این مشاركت و كاهش چشم گیر آلودگی هوا در سال ۹۷ باشند.

وی در مورد انجام معاینه فنی برتر در مراكز شهر تهران در سال ۹۷ با اشاره به اینكه پارسال بالغ بر ۳۶۵ هزار دستگاه خودرو موفق به دریافت معاینه فنی برتر شدند، اظهار داشت: در مراكز معاینه فنی شهر تهران برای كلیه خودروها معاینه فنی برتر انجام می شود و خودروها می توانند در صورت قبولی در معاینه فنی برتر گواهی معاینه فنی برتر و در صورت عدم قبولی و احراز شرایط معاینه فنی معمولی با تمایل مالك گواهی معاینه فنی عادی دریافت نمایند. در سال ۹۷، ۲۹ درصد از خودروها در آزمون آلایندگی مردود و نقص آلایندگی ۳۷۴ هزار دستگاه خودرو تشخیص و رفع ایراد شده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی در مورد عملكرد واحد سیار تست كنار جاده ی كه با مشاركت پلیس با هدف پایش مستمر و كنترل مضاعف آلایندگی خودروهای سنگین در شهر تهران از آغاز مهرماه ۹۷ راه اندازی گردید، اظهاركرد: این واحد نسبت به كنترل وضعیت آلایندگی ۵۳۸۸ دستگاه خودروی سنگین در سطح شهر اقدام نمود كه از این تعداد ۸۹ درصد از آن دارای معاینه فنی و ۱۱ درصد فاقد معاینه فنی بودند.

وی افزود: بعد از بررسی دوباره وضعیت آلایندگی خودروها، معاینه فنی ۱۰۹۶ دستگاه خودرو به دلیل مردودی از آزمون آلایندگی ابطال شد و در مجموع ۱۶۵۷ دستگاه خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون شدند كه با توجه به اهمیت تاثیر آلایندگی خودروهای سنگین بر... تشدید آلودگی هوا، بالا بودن عمر میانگین خودروهای سنگین و به تبع عدم ایستایی این خودروها در حفظ شرایط استانداردهای تعیین شده از لحاظ تولید آلایندگی و نیاز مبرم به كنترل مستمر این خودروها بدون تردید اجرای این طرح با همراهی پلیس در سال ۹۸ با جدیت بیشتری انجام شده و تعداد این اكیپ ها افزایش خواهد یافت.

وی در مورد اهم برنامه های سال ۹۸ اظهاركرد: جهت رفاه حال شهروندان یكی از برنامه های اصلی این ستاد در سال جدید توسعه كمی مراكز و افزایش تعداد خطوط معاینه فنی است. این مجموعه تمام تلاش خویش را خواهد نمود تا نسبت به راه اندازی و راه اندازی مركز معاینه فنی ده خطه آسمان آبی بعنوان بزرگترین مركز در كشور در این سال اقدام نماید. هم اكنون مراكز معاینه فنی در شهر تهران دارای ۵۴ خط معاینه فنی است كه امیدوارم با برنامه ریزی انجام شده در سال ۹۸ این تعداد خطوط به ۶۴ خط افزایش یابد.

حسینی منش با اشاره به اینكه امسال رجوع حداقل ۲.۵ میلیون دستگاه خودرو به مراكز معاینه فنی شهر تهران پیش بینی شده و كلیه واحدهای این مجموعه برای ایجاد این ظرفیت آماده و تجهیز خواهند شد، اظهار داشت: از دیگر برنامه ها در این سال راه اندازی و راه اندازی یك خط ویژه با تجهیزات مدرن جهت پذیرش خودروهای دارای فناوری جدید در مركز معاینه فنی نیایش است و توسعه كیفی خدمات و بحث پیاده سازی فازهای دیگر مدیریت امور مشتریان، افزایش اكیپ های تست كنار جاده ای، بهسازی مراكز معاینه فنی در جهت مشتری مداری و عرضه خدمات بهتر و توسعه كشوری آموزش معاینه فنی از دیگر برنامه های ستاد در سال ۹۸ خواهد بود كه با اجرای آن به صورت تفصیلی به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی اضافه كرد: هم اكنون روزانه در حدود ۸۵۰۰ دستگاه خودرو به مراكز معاینه فنی شهر تهران رجوع می كنند كه با عنایت به افزایش ساعت كاری و تعداد خطوط معاینه فنی و پیاده سازی مدیریت امور مشتریان (سیستم نوبت دهی و سامانه اعلام مدت انتظار) خودروها می توانند بدون معطلی نسبت به دریافت معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.

حسینی منش در مورد درصد فراوانی خودروهای رجوع كننده به مراكز معاینه فنی اظهار داشت: بیشترین درصد رجوع به مراكز مربوط به خودروی پراید با ۲۷.۷ درصد است و خودروی پژو ۲۰۶ با ۱۶.۸۲ درصد و پژو ۴۰۵ با ۹.۵ درصد در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی شهر تهران، او در آخر در مورد خودروهای مشمول معاینه فنی در سال ۹۸ اظهاركرد: خودروهای داخلی از سال ۹۳ و ماقبل خودروهای خارجی از سال ۲۰۱۴ و ماقبل و خودروهای عمومی از سال ۹۶ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند. در سال ۹۷، ۴ میلیون و۷۵۰ هزار فقره تخلف خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین ثبت و اعمال قانون شد.
1398/01/20
14:33:02
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: تولید , خدمات , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ثبت ركورد معاینه فنی در سال ۹۷
نظر شما در مورد ثبت ركورد معاینه فنی در سال ۹۷
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱