ضرورت آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی

ضرورت آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی به گزارش حراج كن معاون امور دهیاریهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته با معاونین امور عمرانی و مدیران كل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری ها بخصوص در مناطق روستایی با خطر پذیری بالا، تاكید نمود: حضور مستمر دهیاران و آمادگی آنان تاثیر زیادی در مقابله با حوادث احتمالی در روستاها دارد.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، سعیدرضا جندقیان بیدگلی در ادامه اظهار نمود: با عنایت به اعلام سازمان هواشناسی و استمرار بارش ها در اغلب مناطق كشور، بر آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی تاكید گردیده است.
وی ادامه داد: برپایه گزارش های دریافتی از استانداری ها، تابحال دهیاران اقدامات موثری نظیر اطلاع رسانی به موقع به ساكنان روستا و گردشگران، ایجاد ارتباط و تعامل با واحدهای امداد رسان، آماده سازی اماكن عمومی روستا برای اسكان موقت صدمه دیدگان و نظارت بر سفرهای نوروزی مسافران در محدوده روستا انجام داده اند كه سبب كاهش چشمگیر خسارات جانی و مالی در مناطق روستایی شده است.
وی ادامه داد: با عنایت به استقرار بیشتر از 37 هزار دهیاری در روستاهای كشور، حدود 95 درصد جمعیت روستایی تحت پوشش خدمات این نهاد قرار دارند كه می توانند بعنوان گسترده ترین شبكه مدیریت محلی، نقش موثری در ایجاد ارتباط نقاط پراكنده سكونگاه های روستایی با ارگان ها و دستگاه های مسوول ایفا نموده و در مواقع بروز بحران، اولین حلقه ارتباطی و اجرایی محسوب می شوند.
جندقیان همینطور تصریح كرد: لازم است دهیاران ضمن اهتمام در اجرای مفاد ابلاغیه های صادره و رعایت اصول ایمنی، اقدامات لازم را برای كاهش صدمه های احتمالی معمول و در مناطق درگیر سیلاب با همكاری موثر با واحدهای امدادرسانی برای اولویت بندی عرضه خدمات اقدام نمایند.
او همینطور اظهار داشت: تمامی پایگاه های آتش نشانی روستایی در آماده باش قرار دارند و ارتباط مستمری با بخشداریها و آتش نشانی شهرداری شهرهای مجاوردارند.
برپایه گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، جندقیان در انتها ابراز امیدواری كرد: با حضور دهیاران در عرصه مدیریت بحران روستایی در كنار نهادهای مسئول و با بهره گیری از تجارب بحران های گذشته، روزهای آتی با كمترین خسارت و صدمه طی شود.1398/01/08
14:26:44
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: خدمات , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرورت آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی
نظر شما در مورد ضرورت آمادگی دهیاران برای مقابله با سیلاب های احتمالی در بارش های روزهای آتی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳