ایجاد سیستم تشویقی برای دستگاه های كاهنده تصادفات در روزهای نوروز

ایجاد سیستم تشویقی برای دستگاه های كاهنده تصادفات در روزهای نوروز حراج كن: وزیركشور به نقش مهم استانداران و فرمانداران در كنترل مسائل راهنمایی رانندگی در روزهای عید اشاره نمود و اظهار داشت: استانداران و فرمانداران موظف اند وقت بگذارند و مسئله رانندگی را در این ایام كنترل كنند.


به گزارش حراج كن به نقل از ایسنا، عبدالرضارحمانی فضلی ظهر امروز و در نشست مشترك اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور و كمیسیون ایمنی راهها اظهار نمود: برای رسیدگی به مسائل نقاط حادثه خیز در جاده ها باید سالی ۲-۳جلسه برگزار كرده و هر بار به یك سوژه مهم در این رابطه بپردازیم، برنامه هایی را مصوب كرده و برای اجرایشان پیگیری های لازم راصورت دهیم.
وی با اشاره به اینكه روند تصادفات در كشور رو به كاهش است، اظهار داشت: این روند با در نظر گرفتن افزایش اتومبیل و تعداد سفرها قابل مشاهده می باشد. همین طور برای ما كشته شدن حتی یك نفر در تصادفات جاده ای، مسولیت آور و تعهد آوراست. پس باید تلاش نماییم تا آنجایی كه امكان دارد این آمار را كاهش دهیم و این مساله بسیار قابل اهمیت است.

وزیر كشور افزود: در این رابطه اگر همه دستگاه ها هماهنگ باشند و هم همكاری كنند و باتلاش های خود مردم را باز پای كار بیاورند، حتما جواب می دهد. اگر مردم احساس كنند همه دستگاه ها برای آسایش آنها و انجام سفر مطمئن شان تلاش می كنند، یقیننا همكاری می كنند.
وی اشاره كرد: باید یك سیستم تشویقی و تنبیهی در سطح ملی در نظر بگیریم و سپس اختتام تعطیلات نوروزی از افراد و دستگاه هایی كه سبب كاهش تصادفات شدند، تقدیر و تشكر نماییم چراكه این امر سبب ایجاد انگیزش می شود. همین طور در مواردی كه تصادفات زیاد شده است، سیستم توبیخی و تنبیهی قراردهیم.
وزیر كشور به اهمیت بحث هواشناسی در روزهای نوروز اشاره نمود وگفت: هواشناسی باید اطلاعات دقیق از وضعیت جوی به افرادی كه در آستانه انجام سفرهای نوروزی هستند، عرضه نماید و این اخبار از طرف صداوسیما و اپلیكیشن های مختلف و استفاده از فضای مجازی در اختیار مردم قرار بگیرد و به همه كسانی كه از محدوده شهر خارج می شوند بلافاصله مانند پیامك های تبلیغاتی وضعیت جوی برای آنها ارسال شود.
رحمانی فضلی بابیان اینكه اطلاع رسانی در روزهای عید از وظایف ذاتی صداوسیماست اظهار داشت: صداوسیما نباید برای این مساله پولی دریافت كند برای اینكه این مساله مسئله حاكمیتی است و در شرح وظایف این سازمان وجود دارد و امروز هم در مصوبه حتما تاكید می شود. همچنین
همه دستگاه های مختلف باز باید از تمام توان و ظرفیت اطلاع رسانی خود در این ایام استفاده كنند. صداوسیمای استانها باز باید در این راستا همكاری كنند.
وی بابیان اینكه دادستانی ها باز باید در روزهای نوروز فعال تر عمل كنند، اظهار داشت: انصافا هیچگاه در حوزه دادستانها و قوه قضائیه مشكلی نداشته ایم و در همه اموری كه مورد نیاز ما بوده كمك كرده اند.همچنین در فعالیت و همكاری استانداری ها در روزهای عید باز هیچ شكی نداریم.
وزیر كشور در ادامه اظهار داشت: در روزهای عید، همه ظرفیت های ناجا در حوزه راهنمایی رانندگی پای كاربیاید. بامتخلفان باید قوی برخورد كرد. رحم كردن به كسانیكه از قانون تخطی می كنند، ظلم و ستم به مردم شمرده می شود. ماحق نداریم حق الناس راببخشیم، باقانون شكن نمی توان با عطوفت و مهربانی برخورد كرد.
رحمانی فضلی اشاره كرد: به خاطر حقوق مردم نباید با كسانیكه متخلف اند و قانون را نادیده می گیرند، رحم كنید؛ این همان اقتدار پلیس و قانون است و موجب امنیت و آرامش مردم می شود برای اینكه با تصادفات جاده ای خانواده های زیادی لطمه می بینند.
وی افزود: اگر لازم است می توان در روزهای عید سرعت تردد ماشینها را كم كرد و در نقاط حادثه خیز این میزان را كمتر كرد. حتی می توان رانندگان پرتخلف را در این ایام ممنوع سفر كرد تا به جاده ها نروند برای اینكه امكان دارد خطراتی را ایجادكنند.
وی با تاكید بر نقش مهم استانداران و فرمانداران بیان كرد: استانداران و فرمانداران موظف اند وقت بگذارند و مسئله رانندگی را كنترل كنند و در محیط كار باشند و مسائل را كنترل كنند. شهرداری ها را باز موظف می نماییم كه شهر به شهر تقسیم كار كرده و نیروهایشان را مستقر كنند و در روزهای عید به مردم خدمات رسانی كنند.

رحمانی فضلی درانتها با اشاره به افزایش ۷/۷ درصدی تصادفات در جاده های روستایی اظهار نمود: عرض این جاده ها كم است و پلیس و علائم رانندگی كمتری در این جاده ها حضور دارد و این سبب افزایش میزان تصادفات شده است پس باید در بین مدت برای حل مشكلات فكری نماییم.1397/12/25
22:01:40
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: تبلیغ , خدمات , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایجاد سیستم تشویقی برای دستگاه های كاهنده تصادفات در روزهای نوروز
نظر شما در مورد ایجاد سیستم تشویقی برای دستگاه های كاهنده تصادفات در روزهای نوروز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳